زانو زدن در دوران خواستگاری: چرا برای خواستگاری زانو می زنند؟


عشق جادوی زندگی است. حتی یک فرد ساده و معمولی هم زمانی می تواند به یک شعبده باز ماهر و خلاق تبدیل شود که بخواهد برای معشوقش کاری مهم و خاص انجام دهد. یکی از مهم ترین کارهایی که در زمان عاشقی انجام می دهید این است که از عزیزتان خواستگاری کنید. حتماً یک بار در زندگی خود دیده اید که افرادی هنگام پیشنهاد ازدواج به فرد مورد نظرشان زانو زده اند.

عموماً در دنیای غرب و حتی امروزه در کشورهای آسیایی، زانو زدن در زمان خواستگاری یکی از روش‌های رایج درخواست ازدواج است.

داستانی جالب درباره زانو زدن در دوران خواستگاری

اگرچه این ژست عاشقانه اکنون به یک سنت دیرینه تبدیل شده است، اما بیشتر مردم نمی دانند داستان زانو افتادن هنگام خواستگاری از کجا می آید.

استفاده از این ژست عاشقانه به قرون وسطی برمی‌گردد، زمانی که شوالیه‌ها در مقابل زنان نجیب زاده روی یک زانو می‌نشستند و معمولاً می‌پرسیدند: «با من ازدواج می‌کنی؟» از آنها خواسته می‌شد ازدواج کنند.

در قرون وسطی ازدواج و مذهب به هم مرتبط بودند و بیشتر خواستگاری ها در مراسم مذهبی انجام می شد. به همین دلیل است که زانو زدن بر روی یک پا در دوران نامزدی فقط یک عمل عشقی برای یک زن نیست. بلکه تسلیم تام و احترام و دعا و اطاعت محسوب می شود.

زانو زدن برای پیشنهاد ازدواج نشانه احترام استتنظیم

وقتی مردی برای خواستگاری همسر آینده‌اش روی یک زانو می‌نشیند، در واقع احترامی را که در دل برای او قائل است نشان می‌دهد. با این حال، ژست و احساس پشت این ژست عاشقانه در دنیای مدرن گم شده است. امروزه این ژست عاشقانه به سادگی تبدیل به یک سنت و روشی برای پیشنهاد ازدواج شده است.

علاوه بر این، امروزه زنان به روش ها و سنت های خواستگاری توجه چندانی ندارند، مگر اینکه این درخواست با احساسات صادقانه و واقعی همراه باشد.

اگر این احساس صمیمانه و فقط از روی اشتیاق و عشق باشد، هر پیشنهاد ازدواج صرف نظر از اینکه چگونه انجام شود منحصر به فرد و فراموش نشدنی خواهد بود.

اکنون که در مورد تاریخچه زانو زدن در دوران خواستگاری صحبت کردیم، داستان روز ولنتاین همچنین بخوانید

وقتی به عاشق شدن، یافتن شریک زندگی یا ازدواج فکر می کنید. به ندرت می خواهید به یکی از نتایج احتمالی ازدواج فکر کنید: طلاق. متأسفانه، طلاق بخشی واقعی از یک رابطه است. اما مرز باریکی بین واقع گرایی و ایجاد ترس وجود دارد. شاید فکر کنید که همه درباره ازدواج و مسائل مهم قبل از آن فکر می کنند و انجام می دهند. برای جلوگیری از طلاق و اختلافات.

اما طلاق همیشه یک احتمال است، اگرچه این بدان معنا نیست که باید برای شما اتفاق بیفتد. اما می دانید که نمی توانید جلوی اتفاقات غیرمنتظره را در زندگی خود بگیرید. با این حال، می توانید رابطه خود را تا حد امکان قوی کنید تا در برابر موانع و چالش ها مقاومت کنید. در حالت ایده آل، این پیوند قوی می تواند قبل از ازدواج شکل بگیرد. اگرچه فکر می کنید قبل از آن همه به ازدواج و مسائل مهم فکر می کنند. اما تعجب خواهید کرد که چگونه بسیاری از مشکلات به طور کامل نادیده گرفته می شوند.

پرسیدن سوالات درست می تواند شما را به سمت زندگی زناشویی راهنمایی کند و به جلوگیری از طلاق کمک کند. «بسیاری از مردم وقتی درگیر هستند شروع به صحبت در مورد چیزهای مهم می کنند. در حالی که برای این سوالات خیلی دیر شده است.

بنابراین قبل از اینکه هنگام خواستگاری زانو بزنید، باید به این سؤالات توجه کنید.

شما می توانید از طریق شبکه های اجتماعی ما اینستاگرام و فیس بوک نظرات و پیشنهادات خود را ارسال کنید.نوشته‌های مشابه