روشن کردن کودکان تحت درمان با کلاه ایمنی صاف کردن سر: مطالعه | سلام


برای نوزادان مبتلا به صاف شدن سر ناشی از وضعیت (پلاژیوسفالی تغییر شکلی (DP))، درمان با کلاه ایمنی نرخ موفقیت بسیار بالایی دارد. از سوی دیگر، نوزادانی که بیمه مدیکید داشتند، احتمال بیشتری داشت که درمان به تعویق بیفتد و کمتر تحت درمان با کلاه ایمنی قرار بگیرند.

روشن کردن کودکان تحت درمان با کلاه ایمنی صاف کردن سر: مطالعه (Unsplash)

جراحی پلاستیک و ترمیمی، مجله پزشکی رسمی انجمن جراحان پلاستیک آمریکا (ASPS)، این موضوع را در شماره ژوئیه خود گزارش کرده است. Wolters Kluwer مجله را به عنوان بخشی از نمونه کارها Lippincott منتشر می کند.

همچنین بخوانید: سندرم سر صاف: تحقیقات نشان می‌دهد که درمان اولیه با کلاه ایمنی نتایج بهتری به همراه دارد

مایکل آلپروویچ، عضو جراح ASPS، از دانشکده دانشگاه ییل، اظهار داشت: «مطالعه ما همچنین تفاوت های زیادی را در دسترسی به کلاه درمانی برای DP بین ایالت ها نشان می دهد که مربوط به تغییرات سطح ایالت در سیاست Medicaid مربوط به این بدشکلی رایج سر است. پزشکی این مقاله به عنوان بخشی از بخش گسترده جراحی اطفال/جمجمه صورت است که ماه ژوئیه را به عنوان ماه آگاهی و پیشگیری از جراحی شکاف و جمجمه صورت ملی اعلام کرده است.

پلاژیوسفالی تغییر شکل به صاف شدن جمجمه به دلیل فشار خارجی مداوم در یک طرف یا ناحیه اشاره دارد. اغلب زمانی اتفاق می افتد که کودک دائماً در همان وضعیت می خوابد. بدشکلی های وضعیتی جمجمه از زمان توصیه Safe to Sleep برای قرار دادن نوزادان به پشت برای خواب رایج تر شده است، که در کاهش میزان سندرم مرگ ناگهانی نوزاد (SIDS) در سراسر کشور بسیار موثر بوده است.

در ادامه بخوانید :   آریانا گرانده و همسرش | آریانا گرانده و شوهرش هر دو رسماً درخواست طلاق دادند

اگر اقدامات محافظه کارانه DP به اندازه کافی شکل سر را بهبود نبخشد، کلاه درمانی توصیه می شود. برای نتایج بهتر، توصیه می شود که درمان قبل از سن شش تا هشت ماهگی – مربوط به دوره رشد سریع مغز – شروع شود. همانطور که برای سایر اشکال مراقبت های تخصصی، بیماران محروم بیمه شده از طریق Medicaid ممکن است دسترسی به درمان با کلاه ایمنی را کاهش دهند.

برای ارزیابی تأثیر وضعیت بیمه، دکتر آلپروویچ و همکارانش داده های نزدیک به 220000 نوزاد در 21 ایالت را که برای درمان کلاه ایمنی در نظر گرفته شده بودند، تجزیه و تحلیل کردند. پس از ارزیابی، کلاه درمانی برای حدود 64 درصد از نوزادان تجویز شد. نوزادانی که درمان با کلاه ایمنی دریافت کردند، PD شدیدتری داشتند و در سنین پایین‌تر (5.47 در مقابل 6.12 ماه) مورد ارزیابی قرار گرفتند.

پس از تعدیل این عوامل و سایر عوامل، نوزادان Medicaid تقریباً یک سوم کمتر از کسانی که بیمه خصوصی داشتند، کلاه درمانی دریافت کردند (نسبت شانس 0.63). بیماران Medicaid همچنین احتمال بیشتری داشت که ارزیابی DP را با تاخیر انجام دهند. به ازای هر ماه دیگر تأخیر ارزیابی، احتمال دریافت کلاه درمانی پنج درصد کاهش یافت. به طور کلی، نوزادانی که تحت پوشش Medicaid قرار داشتند، سه برابر بیشتر احتمال داشت (OR 3.24) درمان به تاخیر بیفتد. همچنین دسترسی به کلاه ایمنی برای نوزادانی که وضعیت بیمه آنها به عنوان خودپرداختی طبقه بندی شده بود و خانواده های نظامی ایالات متحده تحت پوشش Tricare کاهش یافت.

دسترسی به کلاه درمانی نیز از ایالت به ایالت دیگر متفاوت است. در نه ایالت، کودکان Medicaid کمتر احتمال داشت که کلاه درمانی دریافت کنند. به دلیل سیاست‌های سخت‌گیرانه‌تر ایالتی، بیماران Medicaid در فلوریدا و تگزاس به ترتیب یک‌سوم و یک‌سوم بیشتر احتمال داشت که کلاه‌درمانی را نسبت به بیماران دارای بیمه تجاری دریافت کنند.

در ادامه بخوانید :   سوددهی اکسی اینفینیتی به اوج ۲۰ ماهه رسید! گیم‌فای دوباره بازمی‌گردد؟

این داستان توسط فید آژانس سیمی و بدون تغییر متن منتشر شده است. فقط عنوانش عوض شده

نوشته‌های مشابه