روستای جاغرق مشهد | معرفی روستای جاغرق یکی از روستاهای ناب در شهر مشهد
تاریخ بروزرسانی : 2023-07-15


گردآوری :


اشتراک گذاری :روستای جاغرق در ۲۱ کیلومتری شمال غربی شهر مشهد قرار گرفته است. این روستا دارای باغ های میوه و دره های سرسبز می باشد.
از مراکز عمده تولید میوه در شهر مقدس مشهد به شمار می آید. جاغرق مشهد یا مکانی غرق آب نامیده می شود. این منطقه سرشار از رستوران های سنتی است.

روستای جاغرق مشهد یک منطقۀ ییلاقی محسوب می شود. منطقه جاغرق سرشار از آب است. از جاهای دیدنی این روستا میتوان آسیاب آبی، درخت چنار هفتصد ساله، عمارت سفیر انگلستان،غار قنبرکوه را نام برد. این روستا در ۲۱ کیلومتری شمال غربی شهر مشهد قرار گرفته است.

روستای جاغرق مشهد

روستای ییلاقی جاغرق، یکی از جاهای دیدنی مشهد است. این روستای بی نظیر؛ سبز، دنج، دیدنی و دل نواز است. باید در این روستای کهن سال قدم بزنید و از هوای زندگی بخش آن استشمام کنید و عطر طبیعتش را بچشید و آوای جریان آب در جوی بارها و رودخانه‌های فصلی را بشنوید تا به اصل آنچه در حال روایتش هستم برسید.

منطقۀ ییلاقی

نماد طبیعی جاغرق

درست در مرکز جاغرق زیبا و سبز و دیدنی، یک درخت چنار قدیمی جا خوش کرده است. این چنار کهن سال ۲ متر قطر دارد و ۷۰۰ سال قدمت. در سفر به این منطقۀ ییلاقی روح نواز حتماً با این درخت عکس بگیرید. نمونۀ این درخت با این قدمت زود زود به دست نیاید.

جاغرق مشهد و دوغ آبعلی

رفتن به جاغرق مشهد با خودروی شخصی و طی کردن این مسیر تنها با ماشین تجربه بدی نیست اما آنقدر جذاب هم بنظر نمی رسد. پس توقع نداشته باشید با خودروی شخصی پایتان را روی پدال گاز بفشارید تا نهایتا به مکانی زیبا برسید. زیرا تنها با یک جاده باریک کمی سبز، رستوران و کافه های زیاد و هوایی ملایم مواجهه خواهید شد.

بهشتی چشم‌نواز و دل‌نشین

البته انتهای این جاده باریک، پاتوق افرادی است که برای گشت زدن به جاغرق آمده اند و مشغول خوردن آش و دوغ آبعلی و خرید خوراکی می باشند. پس از این منطقه به خانه های روستایی و جاده خاکی می رسید.

رستوران‌های معروف جاغرق

آشکده رضا، دیزی‌ سرای سید و پسران جاغرق ، رستوران تشریفات مشهد

واقع در شهرستان بینالود

میزبون، مجله گردشگری پرشین هتل، لحظه آخر،نوشته‌های مشابه