رزو تور خارجی بدون پاسپورت امکان پذیر است.


برای تورهایی مانند تور دبی از شما درخواست مدارکی مانند پاسپورت و ویزا می کنند. اگر شما ویزا نداشته باشید شرکت های گردشگری خودشان اقدمات لازم را برای گرفتن ویزای شما را انجام می دهند. سفر به بعضی از کشورها نیاز به ویزا ندارد. در واقع تعامل ها و روابط دو کشور باعث شده است تا برای راحتی عبور و مرور مردم دو کشور ویزا نیاز نباشد. شاید شما در هنگام رزرو تور بلیط هواپیما و سفر به خارج از کشور به تاریخ پاسپورتتان توجه کرده باشید تا اگر نیاز به تمدید دارد سریعتر و قبل از پرواز مراحل اداری آن را طی کنید. در ادامه به کشورهایی که نیاز به ویزا ندارند اشاره می کنیم.

 

پاسپورت چیست؟

پاسپورت که معنای لغوی فارسی آن گذرنامه است یکی از مدارک شناسایی بین المللی است که توسط دولت به افراد داده می شود. این مدرک برای سفرهای خارجی نیاز است و به این معنی است که فرد دارای پاسپورت، شهروند آن کشور است و از حقوق شهروندی آن استفاده می کند. پاسپورت برای دسترسی به خدمات کنسولی در کشورهای دیگر نیز استفاده می شود. اطلاعاتی مانند نام و نام خانوادگی، محل و تاریخ تولد، امضا و تاریح انقضا گذرنامه در پاسپورت درج شده است. البته بعضی از دولت های محلی و فدرال در کشورهای خارجی مدارک شناسایی جداگانه ایی برای افراد و شهروندان خود صادر می کنند. شاید اگر هزینه ویزا و پاسپورت برای سفر به دبی نبود می شد تور ارزان دبی را تجربه کرد. در بسیاری از کشورها در پاسپورت ریز تراشه ای قرار می دهند که تمام اطلاعات فرد را دربرمی گیرد. این کار باعث تسریع امور فرودگاهی می شود چرا که توسط ماشین ها راحت تر خوانده می شوند و از نظر امنیت هم بسیار بالا هستند. جعل این پاسپورت های تراشه دار بسیار سخت است . این تراشه حاوی اطلاعاتی بیومتریک فرد می باشد. از نمونه اطلاعات بیومتریک می توان به اثر انگشت افراد اشاره کرد.

در ادامه بخوانید :   گران ترین شهرهای اروپا برای زندگی ✔️ معرفی گرانترین شهرهای اروپا

کشورهای که بدون ویزا می توان به آن ها سفر کرد.

مسائل سیاسی بسیار در این که دو کشور بتوانند شهروندانشان را بدون ویزا به خاک همدیگر بفرستند بسیار مهم است. در رزرو تور به این کشورها از شما ویزا درخواست نمی شود و به سرعت می توانید خود را برای سفر آماده کنید. شاید تور ارزان دبی را بیشتر ترجیح دهید اما سفر به کشورهایی که نیاز به ویزا ندارد می تواند بسیار جذاب باشد، چراکه هر زمان می توانید برنامه ریزی کنید و مانند سفر به شهری از شهرهای کشور خود به راحتی برای تفریح به آنجا بروید. کشورهایی که بدون ویزا مسافران کشور دیگر را قبول می کنند بازه زمانی خاصی برای ماندن مسافر در کشور تعیین می کنند، مانند تور دبی. کشورهایی که بدون ویزا و تنها با در دست داشتن پاسپورت و رزرو بلیط هواپیما می توانید به آن ها سفر کنید :

کشورهای بدون ویزا در آسیا

ارمنستان

ارمنستان کشور همسایه ایران و از مقاصد گردشگری بسیاری از مسافران است. این کشور که دارای تفریحات و مناطق دیدنی و تاریخی بسیار است. در این کشور می توانید 90 روز بدون ویزا اقامت داشته باشید.

مالزی

مالزی از دیگر کشورهایی است که می توانید به مدت 14 روز بدون ویزا در آن اقامت داشته باشید.

عراق

عراق کشور زیارتی و مقصد بسیاری از مردم است، این کشور نیز برای ورود زائران ویزا نمی گیرد و زائران می توانند به مدت 30 روز بدون ویزا در این کشور بمانند.

ترکیه

ترکیه از مهمترین و پر طرفدارترین کشورهای گردشگری است که با راحت کردن روند سفر برای گردشگران، خود را جزء اصلی ترین مقاصد تورها قرار داده است. رزرو تور آسان و مکان های گردشگری این کشور برای بسیاری از مردم جذاب است. در کشور ترکیه 90 روز می توانید بدون ویزا اقامت داشته باشید، توجه داشته باشید بلیط هواپیما ارزان برای ترکیه همیشه موجود نیست.

در ادامه بخوانید :   22 تصویرسازی جذاب از شخصیت وال ای و ایو در کارتون "وال ای"

گرجستان

گرجستان نیز این روزها از مقاصد گردشگری پر طرفدار شده است. رزرو بلیط هواپیما در این فصل برای دیدن مکان های تاریخی گرجستان بسیار رونق دارد. در این کشور به مدت 45 روز می توانید بدون ویزا اقامت داشته باشید.

قزاقستان

قزاقستان نیز از کشورهایی است که برای سفر به آن نیاز به ویزا ندارید. این کشور به مدت 14 روز برای مسافران اقامت بدون ویزا را فراهم کرده است.

سفر بدون پاسپورت امکان پذیر نیست. پاسپورت از مهمترین مدارک شناسایی بین امللی است. البته زمزمه هایی برای سفر به کشور ترکیه بدون پاسپورت به گوش می رسد که هنوز قطعی نیست.

برای اطلاعات بیشتر از شرایط پرواز و رزرو تور ارزان دبی سفرمی میتوانید به آدرس safarme.ir مراجعه کنید تا با ارائه بهترین مشاوره ها سفری خاطره انگیز را برایتان فراهم کند.

نوشته‌های مشابه