رای پرونده طبری در همین شعبه صادر شده است


به گزارش خبرگزاری فارس و بر اساس اعلام مرکز رسانه های قوه قضائیه، اکبر طبری در تاریخ 2 تیر 1397 به اتهاماتی همچون «ایجاد شبکه رشوه با عنوان رهبر»، «پولشویی»، «جعل» بازداشت شد. اسناد» و «دعوای مؤثر»، بازداشت شد.

پس از صدور کیفرخواست و ارسال پرونده اکبر طبری به دادگاه، اولین جلسه رسیدگی به اتهامات وی در تاریخ (یکشنبه) ۲۷ خردادماه ۱۳۹۸ به ریاست قاضی بابایی در شعبه پنجم دادگاه کیفری استان تهران برگزار شد.

14 جلسه دادگاه برای رسیدگی به پرونده اکبری طبری برگزار شد و سرانجام سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری 17 مهر 1398 از محکومیت اکبر طبری به 31 سال حبس خبر داد.

پس از صدور حکم، وکلای طبری خواستار تجدیدنظر در حکم شدند. بر اساس اسناد ارائه شده از سوی وکلای متهمان، دیوان عالی کشور در دو پرونده (جعل اسناد و هدایت شبکه رشوه خواری) تخلفاتی را تشخیص داده است.

با قبول اعاده دادرسی اکبر طبری به استناد ماده 474 قانون مجازات اسلامی و 530 قانون مجازات، پرونده به شعبه 15 دادگاه کیفری یک تهران ارجاع شد.

پس از ارجاع پرونده از سوی دیوان عالی کشور به همان شعبه، پرونده مجدداً مورد رسیدگی قرار گرفت و دادگاه مبلغ وثیقه قبلی طبری را که 100 میلیارد تومان بود افزایش و به 300 میلیارد تومان تغییر داد تا وی قرار گیرد. با قرار وثیقه آزاد می شود تا پایان جلسه دادگاه و صدور رای قطعی باشد و از زندان آزاد می شود.

بر اساس آخرین پیگیری ها حکم پرونده اکبر طبری مدتی پیش در شعبه همراد مجددا صادر و وی به حبس تعزیری محکوم شد. پرونده مذکور در حال حاضر در دیوان عالی کشور در جریان است و در انتظار اعلام رای نهایی است.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید

نوشته‌های مشابه