راه اندازی کارگاه بسته بندی حبوبات و کسب درآمد عالی!!!


کسب و کارهای بسیاری در دنیای امروزی وجود دارند که ناشناخته و البته بسیار پر سود هستند که کارگاه بسته بندی حبوبات نیز یکی از این نوع کسب و کارها است که در چند سال اخیر توانسته سود بسیار خوبی را نصیب کارفرما و تولید کننده کند. امروزه دیگر کسب درآمد مانند گذشته نیست و راههای بسیار زیادی در جوامع مختلف وجود دارند که میتوان با کمی زیرکی و البته بازاریابی هدفمند در این نوع کسب و کارها به سود خوبی دست پیدا کرد. راه اندازی کارگاه بسته بندی حبوبات نیز یکی از این نوع کسب و کارها است که اگر فکر میکنید کاری بسیار سخت و نشدنی است باید بگوییم که سخت در اشتباه هستید و این کار را میتوان با استفاده از چند دستگاه و بصورت اتوماتیک انجام داد. راه اندازی این کسب و کار به سرمایه زیادی نیاز ندارد و میتوان با انجام تغییراتی در کسب و کار، به راحتی کارگاه و یا کارخانه این نوع کسب و کار را راه اندازی کرد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این باره پیشنهاد میکنیم تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

راه اندازی کارگاه بسته بندی حبوبات

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم برای راه اندازی کارگاه بسته بندی حبوبات نیاز به تهیه دستگاه بسته بندی حبوبات و یکسری دستگاههای دیگر دارید. برای اینکه بتوانید این نوع کسب و کار را راه اندازی کنید بسته به محل احداث کارگاه و یا کارخانه میبایست بازاریابی مناسبی انجام دهید تا بتوانید محصولات تولیدی را به خوبی وارد بازار کنید. بعد از انجام بازاریابی و اطمینان از راه اندازی کسب و کار میبایست برای تهیه محل احداث و دستگاههای مورد نظر اقدام کنید. در این مرحله باید دستگاههای مورد نظر را شناسایی و بسته به نوع دستگاهها و نوع برق مصرفی این نوع دستگاهها، کارگاه خود را آماده و تجهیز کنید. تجهیز کارگاه در این نوع کسب و کار بسیار ساده است و فقط کافی است بسته به ابعاد دستگاهها فضای کارگاه را آماده سازی و برق مورد نیاز دستگاهها را در اختیار آن ها قرار دهید.

دستگاههای بسته بندی حبوبات انواع مختلفی دارند که برای تهیه این نوع دستگاهها میبایست بسته به نوع محصول و البته میزان تولید، دستگاه مورد نظر خود را خریداری کنید. این نوع دستگاهها در بازار با عنوان دستگاههای توزین دار شناخته میشوند. توزین به معنای بخش تقسیم بندی میزان وزن بسته ها و ارسال به داخل سلفون برای بسته بندی است که در بالای دستگاهها قرار دارد. دستگاههای بسته بندی حبوبات از توزین های متفاوتی در تعداد تشکیل شده اند. این نوع دستگاهها از تک توزین، دو توزین، چهار توزین، شش توزین و… تشکیل شده اند که نوع چهار توزین این نوع دستگاهها از انواع پرکاربرد در این نوع دستگاههای بسته بندی حبوبات است. هر چه میزان توزین ها در دستگاههای بسته بندی افزایش پیدا کند، به همین منوال سرعت بسته بندی نیز افزایش پیدا خواهد کرد. در ادامه به توضیحاتی درباره این نوع دستگاههای بسته بندی خواهیم پرداخت پس با ما همراه باشید.

انواع دستگاه بسته بندی حبوبات

همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم دستگاههای بسته بندی حبوبات از نوع دستگاههای توزین دار هستند. ولی به تازگی انواع دستگاههای متنوع دیگری نیز برای بسته بندی حبوبات وارد بازار شده است که میتواند حبوبات را بصورت اتوماتیک به داخل پاکت های آماده زیپ کیپ دار بریزد و عملیات بسته بندی را انجام دهد. به این نوع دستگاههای بسته بندی، دستگاه بسته بندی دوی پک میگوییم که در سالهای اخیر توسط یک شرکت ایرانی ساخته و روانه بازار شده است. بصورت کلی بسته بندی حبوبات میتواند بسیار ساده انجام گیرد ولی برای اینکه بتوانید محصولی که بصورت فله ای خریداری میکنید را عاری از هرگونه خس و خاشاک احتمالی کنید باید پروسه ای را انجام دهید که توسط دستگاههایی انجام میگیرد که در خط تولید حبوبات مورد استفاده قرار میگیرند. این نوع دستگاهها شامل انواع دستگاه بوجاری ( جهت پاکسازی حبوبات )، دستگاه بالابر ( جهت حمل و پر کردن مخزن دستگاهها )، دستگاه پولیش حبوبات ( جهت براق کردن و بالابردن کیفیت محصول ) و… میشوند که هر کدام میتوانند بسته به نیاز و نوع محصول تولیدی بسیار پرکاربرد باشند. در ادامه چند نمونه از انواع دستگاههای خط تولید حبوبات را به شما معرفی خواهیم کرد پس با ما همراه باشید.

دستگاه بوجاری حبوبات

دستگاه بوجاری حبوبات از جمله انواع دستگاههای پرکاربرد در خط تولید حبوبات میباشد. حتما میدانید که در صورت تهیه محصولاتی نظیر نخود، لوبیا و… حتما میبایست عملیات پاکسازی این نوع محصولات انجام گیرد تا بتوان محصول با کیفیتی را بدون هرگونه خس و خاشاک روانه بازار کرد. اولین مرحله از پروسه خط تولید حبوبات دستگاه بوجاری است که با وارد کردن حبوبات به داخل آن عملیات جداسازی محصول از ناپاکی ها انجام میگیرد. این دستگاه با استفاده از تکنولوژی خاصی که دارد میتواند در هر ساعت بین 300 تا 500 کیلو حبوبات را بسته به ابعاد دستگاه و نوع محصول، بوجاری و یا اصطلاحا پاک کند. دقت این نوع دستگاهها چیزی در حدود 80 تا 90 درصد میباشد. به همین دلیل معمولا بعد از دستگاه بوجاری از یک میز بازبینی استفاده میشود تا نیروی انسانی نیز بتواند در صورت مشاهده آلودگی، آن را از محصولات جداسازی کند. البته که میزان جداسازی خس و خاشاک در این نوع دستگاه بسیار بالا است و ممکن است در برخی مواقع موردی از آلودگی توسط دستگاه جدا نشود.

دستگاه پولیش حبوبات

مرحله بعدی که بسیار مهم میباشد مرحله پولیش حبوبات میباشد که توسط دستگاهی ساده ولی مهم انجام میگیرد. حتما شما هم دقت کردین که در قفسه فروشگاهها برخی برندهای تولید کننده حبوبات از محصولاتی بسیار شفاف و البته زیبا برخوردار هستند. برای اینکه بتوان این براقی و شفافیت را به محصول بخشید میبایست از دستگاه پولیش حبوبات استفاده کرد که میتواند در مرحله بعد از بوجاری به محصولات پاکیزگی خاصی را ببخشد. با انجام این کار شما میتوانید از محصولی بسیار با کیفیت بهره مند شوید که تاثیر مستقیمی در فروش بهتر و بالاتر محصولات تولیدی دارد.

لطفا دقت کنید که برای انتقال محصولات تولیدی از دستگاههای مختلف به یکدیگر میبایست از نوار نقاله و یا بالابر ها استفاده کنید که بتوانید این پروسه تولید را بصورت کاملا اتوماتیک انجام دهید. بالابرها انواع مختلفی دارند که نوع مورد استفاده در این نوع خط تولید از انواع بالابر های Z و البته کاسه ای است که میتوانند با سرعت دستگاه بوجاری و پولیش کاملا هماهنگ شوند و بصورت یکنواخت پروسه تولید حبوبات را پیش ببرند.

دستگاه بسته بندی حبوبات

همانطور که تا اینجا متوجه شدید بعد از سپری کردن مراحل قبلی، حالا نوبت بسته بندی محصولات آماده و پاکیزه است. بسته های حبوبات موجود در بازار ایران معمولا بصورت 900 گرمی تولید و به بازار ارائه میشوند. این نوع بسته بندی ها میتوانند با استفاده از دستگاه بسته بندی حبوبات از نوع توزین دار بسته بندی شوند. بعنوان مثال یک دستگاه بسته بندی حبوبات چهار توزین این قابلیت را دارد که بتواند بسته بندی هایی با وزن 900 گرم را در داخل سلفون با سرعت 20 تا 25 بسته در دقیقه بسته بندی کند. این میزان تولید میتواند در هر ساعت چیزی در حدود 1200 بسته حبوبات آماده شده در اختیار شما قرار دهد که عدد خوب و قابل توجهی است. این نوع دستگاه نیاز به استفاده از نیروی انسانی زیاد ندارد و فقط یک اپراتور میبایست تنظیمات اولیه را انجام دهد و دستگاه را راه اندازی کند که در ادامه پروسه نیاز به استفاده از نیروی کار بصورت مستمر نیست.

خط تولید حبوبات را از کجا تهیه کنیم؟

برای تهیه و خرید خط تولید حبوبات راههای بسیاری وجود دارد. روش های نوینی نظیر استفاده از فروشگاههای آنلاین مانند ویترین نت، بامک، آریا تجهیز و… وجود دارند که میتوانید بصورت آنلاین دستگاه مورد نظر را سفارش و دریافت کنید. روش دوم راهکار سنتی میباشد که با مراجعه به درب کارخانه ها و بازدید از نمایشگاهها و خرید دستگاه بصوت سنتی و عقد قرارداد میتوانید دستگاه مورد نظر را خریداری کنید. شرکتهای بزرگی در ایران نظیر البرز ماشین کرج این قابلیت را دارند که بصورت دائمی دارای نمایشگاه تخصصی محصولات هستند که شما میتوانید با هماهنگی مورد نیاز اقدام به بازدید از نمایشگاه و تست محصول خود با دستگاه مورد نظر کنید تا از خرید خود اطمینان حاصل کنید. هزینه راه اندازی و خرید دستگاههای خط تولید حبوبات در حال حاضر چیزی در حدود 600 میلیون تومان بسته به نیاز تولید کننده میباشد که در صورت فروش بالا و مناسب، این عدد را میتوان در کمتر از 6 ماه کاملا جبران کرد. خوشحال میشویم تا در صورت داشتن تجربه کافی در مورد خط تولید حبوبات، نظرات خود را با ما در پایین همین مطلب در میان بگذارید.

نوشته‌های مشابه