رابرت شرمن، مجری برنامه های موسیقی کلاسیک و فولکلور WQXR، در 90 سالگی درگذشت


او در تماس تلفنی گفت: «برای کسی که خیلی جوان است، این یک اتفاق بزرگ بود. «چیزی که به من اجازه داد و به آن چسبیدم، این بود که به من اجازه داد برخی از آگهی‌های تبلیغاتی نمایش را بخوانم. هر بار که می آمدم به من اجازه می داد بگویم: “و حالا امانوئل آکس می خواهد آگهی زیر را بخواند.”

آقای آکس سال گذشته در کنسرتی به مناسبت نودمین سالگرد تولد آقای شرمن که خود آقای شرمن به همراه ویولونیست های چی-یون کیم، جاشوا بل و آنی کاوافیان و یک کوارتت زهی امرسون میزبانی آن را بر عهده داشت، یکی از اجراکنندگان بود. خانم کیم که او نیز صحبت کرد، در مورد اولین حضور خود در نمایشگاه هنرمندان جوان در زمانی که نوجوان بود صحبت کرد.

او گفت: «من هرگز در یک ایستگاه رادیویی صحبت نکرده ام، حتی در کره. “و من به شما گفتم، “من خیلی عصبی هستم، اما این یک برنامه زنده است – اگر اشتباه کنم چه می شود؟” و شما به من گفتید، یادت می آید چه چیزی به من گفتی، گفتی “فقط صحبت کن” میکروفون در حالی که شما با من صحبت می کنید و مردم به طور تصادفی گوش می دهند. همین. فقط ما دوتا هستیم. و من مثل این بودم که باشه

رابرت شرمن در 23 جولای 1932 در منهتن به دنیا آمد. پدر و مادرش مهاجر هستند: پدرش، ایساک، که یک تجارت واردات و صادرات و شرکت های دیگر را اداره می کند، اهل اوکراین است. مادرش، خانم رایزنبرگ، لیتوانیایی بود.

او نواختن پیانو را به رابرت آموخت – با موفقیت محدود.

آقای شرمن در مصاحبه ای در سال 2019 برای پروژه تاریخ شفاهی برنامه هنرمند Avery Fisher گفت: “من استعدادی در این کار داشتم، و نظم لازم برای انجام هر کاری را نداشتم.” “مامان همیشه به من می گفت: “به خاطر خدا، به کسی نگو که با من درس می خوانی، زیرا تو کلاس من نیستی.”

او به شوخی گفت که تحصیل در دبیرستان سخت آکادمیک Stuyvesant را انتخاب کرد، جایی که فکر می کرد بهترین پیانیست خواهد بود، به جای یک مدرسه هنرهای نمایشی که در آن تصور می کرد او بدترین خواهد بود.

نوشته‌های مشابه