درمان خانگی درد مفاصل | درمان درد مفاصل با روش‌های دارویی
تاریخ بروزرسانی : 2023-07-19


گردآوری :


اشتراک گذاری :شاید بار ها اسم آرتروز را شنیده باشید که به درد های مفصلی میگویند یعنی درد در مفصل‌های بین استخوان‌ها میباشد .درد این بیماری طاقت فرسا می باشد .خیلی از افراد برای تسکین درد و علائم آرتروز به طب و درمان‌های گیاهی روی می‌آورند. ما در این مجموعه به درمان خانگی درد مفاصل پرداخته ایم . مطالب ما را در نیک صالحی ببینید.

 درمان خانگی درد مفاصل

زمانی که درد مفاصل افزایش پیدا می‌کند به دنبال تسکین سریع درد خواهید بود.اما ممکن است دوست نداشته باشید از مسکن‌ها استفاده کنید به خصوص اگر از عوارض جانبی آن‌ها یا تداخلشان باسایر مواد دارویی نگران باشید.ممکن است استفاده از دارو به تنهایی کمکی به شما نکند و به دنبال روش غیر دارویی برای تسکین
و درمان درد خود باشید.استفاده از یخ یا گرما برای این دردها عالی است اما تنها گزینه پیش روی شما نیست.در این مقاله قصد داریم ۷ مورد از درمان‌های طبیعی و خانگی برای درد مفاصل را بیان کنیم.

شایع ترین علل درد مفصلی

طب سوزنی

مطالعات دانشمندان نشان می‌دهد که طب سوزنی می‌تواند درد مفاصل را بهبود ببخشد.یک بررسی مروری در سال ۲۰۱۳ نشان داد که استفاده از طب سوزنی می‌تواند در بهبود درد و سفتی درافراد مبتلا به فیبرومیالژیا (نوعی روماتیسم بافت همبند) موثر باشد.بنابراین اگر از سوزن نمی‌ترسید بهتر است چند جلسه طب سوزنی را امتحان کنید.فقط به خاطر داشته باشید که برای دریافت نتیجه باید چند جلسه از این طب استفاده کنید.

آب درمانی

شنا کردن، ایروبیک‌های آبی و سایر فعالیت‌های مرتبط با آب می‌تواند انعطاف پذیری و قدرت بدن را افزایش دهد.مطالعات انجام شده در سال ۲۰۱۴ نشان داد که تمرینات و ورزش‌های آبی می‌تواند باعث کاهش درد شود و عملکردفیزیکی بدن را بهبود ببخشد.در این میان مطالعات انجام شده در سال ۲۰۱۵ نشان می‌دهد که ۴۵ دقیقه تمرین ورزشی آبی می‌تواند درد زانورا کاهش دهد.

درمان گیاهی آرتروز زانو

درمان طبیعی برای درد مفاصل

کرم‌های حاوی کپسایسین

کپسایسین که مسئول ایجاد حرارت و گرما در فلفل است در ساخت کرم‌ها و پمادهای ضد درد نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.این ماده به طور موقت از ماده p (یک ماده شیمیایی در مغز که باعث تحریک گیرنده های درد می‌شود)استفاده می‌کند و همین امر باعث می‌شود بدن درد مفاصل را احساس نکند.مطالعات انجام شده نشان داده است که ۸۰ درصد افراد مبتلا به آرتروز یا آرتریت روماتوئید با اعمال کرم‌های حاویکپسایسین چهار بار در روز به مدت دو هفته درد کمتری داشته‌اند.

مکمل ضد درد

گلوکوزامین و کندرویتین سولفات (موجود در غضروف انسان) برای درمان درد و التهاب همراه با آرتروز بسیار محبوب هستند.مطالعات بیشماری برای بررسی تاثیر این مواد انجام شده است.مثلا مطالعه انجام شده در سال ۲۰۱۵ مشخص کرد که این مواد به طور قابل توجهی درد را کاهش می‌دهدو عملکرد افراد را بهبود می‌بخشد.معمولا خطری در مصرف این مکمل‌ها وجود ندارد اما به هیچ عنوان نباید خودسرانه مصرف شود.

مکمل امگا۳

همه افراد به خوبی می‌دانند که ماهی سرشار از اسیدهای چرب امگا۳ است و خاصیت ضد التهابی دارد.مصرف مکمل‌های ماهی نیز می‌تواند به کاهش درد کمک کند.
مطالعات انجام شده در سال ۲۰۱۵ نشان داده است که افراد مبتلا به آرتروز که ۱۰۰۰ میلی گرم مکمل روغنماهی مصرف کرده بودند، درد کمتری در زانوهای خود داشتند.استفاده از تمرینات تای چی یک روش بسیار خوب برای تقویت عضلات اطراف مفاصل و افزایش دامنه حرکتی بدن است.بررسی انجام شده در سال ۲۰۱۳ نشان می‌دهد که تمرینات تای چی نشانه‌های درد، سفتی و عملکرد فیزیکی بدن رابهبود می‌بخشد.

زانو درد

اگر شما نیز به آرتروز زانو مبتلا هستید بهتر است آن را بپوشانید.اینکار باعث کاهش التهاب و تورم در زانو می‌شود.در طول روز نیز استفاده از زانوبندهای مخصوص می‌تواند حمایت بیشتری برای مفاصل زانو فراهم کند و هنگام راهرفتن به شما کمک خواهد کرد.در این صورت درد کمتری خواهید داشت.

عصرایراننوشته‌های مشابه