خوردن تخم مرغ برای کاهش وزن! چرا باید تخم‌مرغ را به رژیم کاهش وزن خود اضافه کنید؟


در یک مطالعه، کسانی که صبحانه تخم‌مرغ را به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی با کالری محدود می‌خوردند، نسبت به کسانی که الگوی غذایی مشابهی داشتند، وزن بیشتری از دست دادند.

اما افزودن این غذا به رژیم غذایی شما ممکن است کافی نباشد؛ شما باید بهترین راه‌ها را بدانید تا تخم‌مرغ را بخشی از یک رژیم غذایی سالم قرار دهید.

آیا تخم مرغ به کاهش وزن کمک می‌کند؟


پیشنهاد ستاره

این سوال همان چیزی بود که محققان در مطالعه‌ای در سال ۲۰۰۸ به آن پاسخ دادند. این مطالعه افرادی را که از رژیم‌های غذایی کم انرژی استفاده می‌کردند با صبحانه تخم‌مرغ مقایسه کرد.

صبحانه‌ها شامل کالری یکسان بود. یک گروه تخم‌مرغ و یک گروه نان شیرینی را به رژیم غذایی فعلی خود اضافه کردند. تنها پس از گذشت هشت هفته، افرادی که در گروه صبحانه تخم‌مرغ قرار گرفته بودند، ۶۵ درصد بیشتر از گروه صبحانه نان شیرینی وزن کم کردند.

علاوه بر این، افرادی که در گروه صبحانه تخم‌مرغ قرار گرفتند، به طور متوسط ​​۱۶ درصد چربی بدن را در مقایسه با سایر گروه‌ها از دست دادند. از دست دادن چربی بدن برای سلامتی مهمتر از کاهش وزن است زیرا حرکت آزاد چربی در بدن به بیماری قلبی و سکته منجر می‌شود. حتی داشتن وزن بیشتر می‌تواند به این معنی باشد که شما عضله به دست آورده‌اید و چربی از دست داده‌اید.

مطالعه دیگری بر روی مردان بالغ در سال ۲۰۱۰ نشان داد افرادی که صبحانه تخم مرغ می‌خورند در وعده غذایی بعدی کمتر گرسنه هستند و در ۲۴ ساعت آینده کالری کمتری در مقایسه با افرادی که صبحانه نان شیرینی می‌خورند دریافت کرده‌اند. اگرچه دو وعده غذایی کالری مشابهی داشتند، اما در گروه قبلی تغییرات قند خون کمتر و هورمون گرلین (هورمون گرسنگی) کمتری در سیستم آن‌ها در مقایسه با گروه صبحانه نان شیرینی وجود داشت.

در ادامه بخوانید :   پاسپورت دومینیکا | سریعترین راه اخذ پاسپورت دومینیکا

در سال ۲۰۱۶، گروه دیگری از محققان اثرات یک صبحانه حاوی پروتئین را بر روی کودکان ۸ تا ۱۰ ساله مورد بررسی قرار دادند. این مطالعه نشان داد کودکانی که صبحانه تخم‌مرغ مصرف می‌کردند در مقایسه با صبحانه غلات یا جو دوسر، کالری کمتری در ناهار مصرف می‌کردند. این موضوع به افراد کمک می‌کند تا به طور طبیعی وزن خود را حتی بدون رژیم فعال کنترل کنند.

توصیه: سعی کنید تخم‌مرغ را به صورت آبپز به همراه دورچین سبزیجات مصرف کنید.

تجربیات خود را از رژیم لاغری در بخش نظرات برای سایت ستاره بنویسید.

 

نوشته‌های مشابه