خرید مواد اولیه صنایع غذایی

خرید مواد اولیه در صنایع غذایی یکی از مهم ترین بخش های تولید است که می تواند نقش مهمی در کیفیت و قیمت محصول نهایی داشته باشد.

اگر کیفیت و قیمت محصول را از مهم ترین عوامل تعیین کننده برای دستیابی به بازار بهتر در صنایع غذایی بدانیم، خرید مواد اولیه غذایی مناسب می تواند تعیین کننده رشد محصول مورد نظر در بازار صنایع غذایی داخل و خارج از کشور باشد.

فهرست مواد اولیه صنایع غذایی

مواد اولیه فرآوری مواد غذایی ترکیباتی هستند که به مقدار مناسب و استاندارد و در موارد توصیه شده به مواد غذایی اضافه می شوند.

در واقع مواد اولیه فرآوری مواد غذایی شامل ترکیباتی است که باعث افزایش رنگ، ماندگاری و حتی طعم غذا می شود.

مواد اولیه مواد اولیه مواد مورد استفاده در این منطقه یا طبیعی است یا مصنوعی.همچنین می دانید که در زمان های قدیم از طعم های طبیعی مانند نمک، گیاهان دارویی، عسل و … به عنوان افزودنی استفاده می کردند.

امروزه به دلیل مشغله های زندگی مدرن، افراد تمایل بیشتری به استفاده از غذاهای آماده دارند، به طوری که بسیاری از غذاهایی که امروزه خریداری و استفاده می کنیم، درصدی از مواد افزودنی و مواد اولیه غذایی دارند.

ما در سایت پیشگامان شیمی، به لطف تجربه خود در زمینه واردات بهترین محصولات در زمینه مواد اولیه صنایع غذایی، با بالاترین استاندارد و مناسب ترین قیمت، می توانیم نیازهای شما را در زمینه خرید مواد اولیه صنایع غذایی به صورت عمده و فرعی.

خرید مواد اولیه صنایع غذایی یکی از اساسی ترین نیازهای بشر برای تامین مواد اولیه و خوراک تولیدکنندگان صنایع غذایی است. این مواد دسته بندی های مختلفی دارند که پرکاربردترین آنها بر اساس کاربرد و نقش هر کدام در مواد غذایی است.

در ادامه بخوانید :   خانه جدید الهام حمیدی | تیپ پاییزی الهام حمیدی در خانه جدیدش

چرا از مکمل های غذایی استفاده می کنیم؟

مواد نگهدارنده و افزودنی برای مصارف مختلفی از جمله: بهبود رنگ، طعم، طعم، افزایش زمان نگهداری و ماندگاری، جلوگیری از رشد میکروارگانیسم ها و کاهش سرعت فساد و غیره به غذا اضافه می شود و بدون شک همه آنها علاوه بر آنها مزایا، آنها همچنین اثرات منفی به همراه دارند.

کیفیت مواد اولیه صنایع غذایی

بزرگترین دغدغه تولیدکنندگان مواد غذایی در تولید محصولات غذایی خود اطمینان از کیفیت این مواد است. هر محصولی که در صنایع غذایی تولید خواهد شد نیاز به فرمولاسیون دارد و مشخص می شود که در آن محصول از چه مواد اولیه ای استفاده شده است.

این مقاله از دو جنبه قابل بررسی است، جنبه اول میزان مصرف مواد غذایی و جنبه بعدی کیفیت مواد اولیه غذایی است که در این محصول استفاده می شود. خرید مواد اولیه صنایع غذایی معمولاً از دو منبع داخلی یا وارداتی است و در هر دو مورد، تحلیل این ماده باید بر اساس کیفیت باشد.

مقایسه کیفیت و اصالت مواد اولیه صنایع غذایی با تحلیل

قبل از خرید مواد اولیه از صنایع غذایی باید بر اساس استانداردهای مورد تایید سازمان غذا و دارو به دقت مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرند.

مرحله بعدی بررسی صحت این مواد است. منظور از اصالت این است که مواد اولیه صنایع غذایی که برای مصرف در تولید محصول استفاده می شود با آنالیز سازگاری دارد یا خیر؟ مشخصات خارجی ماده اولیه، نوع بسته بندی، آزمایشات فیزیکی و شیمیایی یکی از راه های تایید اصالت این ماده اولیه غذایی می باشد.

در ادامه بخوانید :   سورپرایز بزرگ مدیرعامل گری‌اسکیل برای جامعه ارزهای دیجیتال!

با توجه به اینکه تعداد زیادی از تولیدکنندگان مجبور به خرید مواد اولیه صنایع غذایی در فواصل زمانی کوتاه هستند. هر بار که آن را خریداری می کنند، باید هزینه انجام آزمایش های متعدد روی آن ماده خام را متحمل شوند.

در عمل معمولا اکثر کارخانه ها با خرید از شرکت های معتبر مراحل کار و هزینه های تست را کاهش می دهند و با خرید از شرکت های تخصصی و معتبر در زمینه خام فروشی به صنایع غذایی، کار را اصلاح می کنند.

خرید مواد اولیه غذایی با کاربرد در صنایع غذایی:

  • صنایع لبنی
  • محصولات گوشتی
  • مکمل
  • نوشیدنی، مارمالاد و مربا
  • کیک، شیرینی و شکلات
  • نان و ماکارونی
  • سس سرد و گرم

خرید مواد اولیه صنایع غذایی بر اساس نقش در محصولات:

امولسیفایرها در مواد اولیه صنایع غذایی:

وقتی در مورد این گروه از مواد خام غذایی صحبت می کنیم و نقش آنها را مورد بحث قرار می دهیم، طبیعی است که ترکیباتی را در نظر بگیریم که می توانند از یک طرف (اشاره به قسمت قطبی ترکیب) آبدوست باشند و از طرف دیگر.

نوشته‌های مشابه