خرید ملک در فرانسه و شرایط زندگی در فرانسه 2023


خرید ملک در فرانسه این کشور چه کمکی برای اخذ اقامت می تواند داشته باشد؟ داشتن خانه در فرانسه می تواند برای هر کسی جذاب باشد. بسیاری از افراد نیز از این طریق به دنبال اقامت در فرانسه هستند. این مسیر برای افرادی که در کشورهای اتحادیه اروپا زندگی می کنند آسان تر است، اما برای دیگران امکان پذیر است.

شاید از خود بپرسید که آیا خرید ملک واقعاً می تواند منجر به اقامت شود؟ بعداً در مورد آن بیشتر صحبت خواهیم کرد.

مراحل خرید ملک در فرانسه

اولین کاری که باید انجام دهید دریافت ویزای فرانسه است. سپس به فرانسه سفر می کنید و باید برای یافتن ملک مورد نظر خود جستجو کنید.

وقتی ملک مورد نظر خود را پیدا کردید، باید با مالک و دلال مذاکره کنید و شرایط و قیمت را تعیین کنید.

سپس باید یک حساب بانکی باز کنید و 10 درصد ارزش ملک را به حساب دفتر اسناد رسمی واریز کنید.

در مرحله بعد، باید برای افتتاح حساب شخصی و امضای قرارداد خرید ملک آماده شوید.

برای موفقیت در فرآیند مذکور باید دانش و تجربه کافی داشته باشید. شما می توانید تمام این وظایف را به همکاران ما در Visagordi بسپارید.

توجه داشته باشید کلیه مراحل مربوط به انتقال اسناد، فروش، بازرسی اموال و امور مالیاتی باید توسط دفاتر اسناد رسمی انجام شود.

خرید ملک در فرانسه بدون دردسر است

با خرید ملک در فرانسه می توانید به اقامت در این کشور نیز فکر کنید. این روش مهاجرتی را می توان یکی از ساده ترین روش های اخذ اقامت فرانسه دانست.

باید چکار کنم؟

مهاجرت همیشه با فراز و نشیب هایی مواجه است. راه حل این است که با اطلاعات کافی و مشاوره از افراد آگاه پیگیری کنید.

حضور وکیل مجرب الزامی است

وقتی به فکر خرید ملک در فرانسه از ایران هستید، باید بدانید که راه پیش رو سختی های خود را دارد. به عنوان مثال، شما شهروند فرانسه نیستید و به احتمال زیاد به زبان این کشور تسلط کامل ندارید. وجود یک وکیل حرفه ای باعث می شود از هر نظر احساس راحتی کنید.

وکلا به خوبی به هنجارهای حقوقی مسلط هستند و از این رو می توانند از عهده هر رویداد پیش بینی نشده یا پیش بینی نشده برآیند. وکیل می تواند به خوبی ملک را ارزیابی کند و همچنین تمامی مسائل را در مراحل خرید و انتقال سند به سرعت پیش ببرد.

چیزهای زیادی وجود دارد که باید از آنها آگاه بود. به عنوان مثال، بسیاری از کلاهبرداران یک ملک را به چندین نفر می فروشند. حضور یک وکیل مهاجرت تضمین می کند که چنین مسائلی پیش نیاید.

اکنون که قصد خرید ملک در فرانسه را دارید، خوب است با وضعیت این کشور از جنبه های مختلف آشنا شوید.

وضعیت صادرات در فرانسه

صادرات به این کشور همیشه پر رنگ است و باعث شکوفایی اقتصاد آن می شود. مبادله کالا در این کشور یکی از راه های اصلی در عرصه تجارت خارجی محسوب می شود.

محصولات کشاورزی مختلف از این کشور به کشورهای دیگر صادر می شود. از جمله این محصولات می توان به میوه ها و سبزیجات و همچنین لبنیات اشاره کرد.

دارو یکی از مهمترین صادرات فرانسه است. سلاح های الکترونیکی و تجهیزات حمل و نقل نیز نقش مهمی در صادرات کشور دارند.

وضعیت اقتصادی فرانسه

این کشور یکی از بزرگترین اقتصادهای جهان را دارد. فرانسه از نظر اقتصادی هم سطح آمریکا، انگلیس و دیگر کشورهای قدرتمند است.

از جمله مهم ترین صنایعی که بر اقتصاد این کشور تاثیرگذار است می توان به خودروسازی، وسایل نقلیه، مواد غذایی و مواد شیمیایی اشاره کرد.

دسترسی مهم است

درست است که خرید ملک به خودی خود وضعیت مالی خوبی را نشان می دهد، اما باز هم باید ثابت کنید که درآمد خوبی در خارج از فرانسه دارید و این درآمد دائمی است. البته، هر چه از نظر مالی قوی‌تر باشید، احتمال اینکه بتوانید با خرید ملک در فرانسه زندگی کنید، بیشتر می‌شود.

موارد مهمی وجود دارد که می تواند توانایی های مالی شما را نشان دهد، مثلاً می توانید سند ملکی ارائه دهید یا اینکه سهام مختلفی در بورس دارید و غیره. سود حاصل از موارد مختلف مانند بازار سهام، حساب بانکی و غیره نیز قابل ارائه است.

آیا اندازه خانه مهم است؟

اگر قصد خرید ملک برای گرفتن خانه دارید، بله، اندازه خانه ای که می خرید مهم است. بسته به تعداد اعضای خانواده، حداقل مبلغ برای شما تعیین می شود. برای اینکه بتوانید شما و خانواده تان را در خود جای دهید، خانه ای که می خرید باید حداقل اندازه یا بزرگتر از آن باشد.

چه هزینه هایی باید بپردازم؟

قطعا اولین هزینه ای که باید بپردازید هزینه ای است که برای خرید ملک مورد نظر به مالک پرداخت می کنید. سپس هزینه های اداری و دفتری در مراحل مختلف وجود دارد.

هزینه ای که به دفتر اسناد رسمی می پردازید بستگی به این دارد که ملک خریداری شده نوساز باشد یا خیر.

اقامت با ملک خریداری شده

زمانی که ملک مورد نظر خود را خریداری می کنید ویزای یک ساله به نام ویزای D به شما تعلق می گیرد که پس از یک سال می توانید کارت اقامت موقت دریافت کنید و با پنج بار تمدید این اقامتگاه اقامت دائم دریافت می کنید. مدت اعتبار اقامت دائم 10 سال است.

هنگام خرید ملک می توانید آن را اجاره کنید و از آن سود ببرید و همچنین می توانید از اقامت خود در فرانسه مراقبت کنید.

ویزا برای خرید ملک در فرانسه

انجام خیلی از کارها به تنهایی طبیعی است، اما دوست داریم خانواده در کنار خودمان باشد. یکی از مزیت های مهم خانه یابی با خرید ملک این است که می توانید خانه ای برای همه اعضای خانواده بگیرید. در واقع می توانید برای خود و تمامی اعضای خانواده به طور همزمان درخواست ویزا داده و با هم وارد فرانسه شوید.

همچنین متقاضی اصلی می تواند پس از دریافت اقامت برای والدین و خواهر و برادر خود دعوت نامه ارسال کند.

نیازی نیست در فرانسه باشید

وقتی می خواهید در این راه بمانید نیازی نیست در فرانسه باشید. کافی است سالی یک بار به فرانسه بروید و اقامت خود را تمدید کنید. شما می توانید ملک مورد نظر را خریداری کرده و بدون اقامت در آنجا اقامت فرانسه را دریافت کنید.

پاسپورت فرانسوی و تابعیت با خرید ملک

خرید ملک در این کشور نمی تواند مستقیماً برای شما پاسپورت فرانسوی بگیرد. در هر صورت امتیازات زیادی را در آن جهت به شما می دهد.

اگر به اقامت طولانی مدت و سپس تابعیت فرانسه فکر می کنید، باید به روش های دیگری عمل کنید. به عنوان مثال، اقامت منابع مالی یا ثبت شرکت به شما اقامت موقت می دهد و سپس می توانید آن اقامت را به دائم تبدیل کنید و سپس، اگر واجد شرایط هستید، تابعیت فرانسه را در نظر بگیرید.

شما نمی توانید کارمند کسی باشید

شما به عنوان فردی که در فرانسه ملک خریداری کرده اید، نمی توانید در سال اول ورود خود به فرانسه برای شخص دیگری کار کنید، یعنی نمی توانید کارفرما داشته باشید. شما می توانید به روش های مختلف برای خودتان کار کنید و در واقع یک کسب و کار راه اندازی کنید.

کار در فرانسه از طریق ثبت شرکت

شما ملک خود را خریدید و اکنون می خواهید با ثبت شرکت در فرانسه فعالیت تجاری داشته باشید؟ ویزای کار فرانسه خیلی سخت نیست، حداقل از بسیاری از کشورهای اروپایی راحت تر است. بسته به اینکه در چه زمینه ای می خواهید کار کنید، روند ثبت شرکت شما متفاوت خواهد بود.

در کدام شهر فرانسه ملک بخرم؟

شهرهای مختلف فرانسه می توانند برای خرید ملک و سرمایه گذاری مناسب باشند. در زیر تعدادی از این شهرها را که توسط LPI-SeLoger به عنوان بهترین برای سرمایه گذاری با تحقیق در مورد عوامل مختلف معرفی شده اند، معرفی می کنیم.

تولوز یکی از بهترین انتخاب هاست

تولوز چهارمین شهر بزرگ فرانسه محسوب می شود. اما قیمت خرید ملک در این شهر چندان بالا نیست. صنعت حمل و نقل در این شهر رونق دارد و دانشگاه های آن نیز بسیار محبوب هستند. افراد زیادی در این شهر به دنبال آپارتمان اجاره ای هستند. این افراد شامل متخصصان، گردشگران و دانشجویان هستند.

لیل ناشناخته است اما ارزشش را دارد

لیل به اندازه بسیاری از شهرهای دیگر فرانسه مشهور نیست. قیمت املاک در این شهر در حال افزایش است و این نشان می دهد که لیل پتانسیل خود را نشان می دهد.

از مزیت های این شهر می توان به معماری جذاب و زیبای آن اشاره کرد. مسافران بلژیکی و انگلیسی معمولا به لیل علاقه مند هستند.

ناتان انتخاب خوبی است

قیمت خرید ملک در این شهر مناسب است و به همین دلیل طرفداران زیادی دارد. البته باید بدانید که قیمت ها در نت نت نیز در حال افزایش است، پس اگر تصمیم به خرید ملک در این شهر دارید بهتر است عجله کنید. فرهنگ در این شهر بسیار غنی است و حمل و نقل رونقی دارد. صنایع مختلف بیش از پیش در Natnet در حال توسعه هستند.

لیون می تواند یک شهر سرمایه گذاری هوشمند باشد

لیون همان شهری است که قبلاً به عنوان دوستانه ترین شهر فرانسه انتخاب شده بود. زندگی در این شهر گران است و با این حال تقاضا برای ملک در آن رو به افزایش است. قیمت خرید ملک در این شهر بالا و دائما در حال افزایش است. این نشان می دهد که سرمایه گذاری در ملک در لیون سودآور خواهد بود.

لیون ارتباطات و دسترسی خوبی به سوئیس و ایتالیا دارد و از نظر دانشگاهی نیز شهری محبوب و پرطرفدار محسوب می شود.

خشم و تقاضای زیاد برای خانه های اجاره ای

Angers شهر بزرگی نیست، اما همیشه تقاضای زیادی برای اجاره وجود دارد. دانشجویان زیادی در این شهر هستند و گردشگران همیشه این شهر را دوست دارند. فرهنگ غنی و کافه های فراوان از دیگر ویژگی های این شهر است.

پلیه و استانداردهای بالای زندگی آن

آب و هوای این شهر معتدل و دوست داشتنی است. معماری زیبا و خیره کننده آن توجه همه را به خود جلب می کند و یکی از بهترین شهرهایی است که می توانید برای سرمایه گذاری در املاک انتخاب کنید.

رن در بین دانش آموزان مورد علاقه است

اگر رن ستون دانشجویی نامیده می شود، به این دلیل است که بیش از یک سوم جمعیت آن دانشجو هستند. نرخ بیکاری در این شهر پایین است و دانشجویان همیشه نیازمند مسکن اجاره ای هستند، بنابراین سرمایه گذاری در ملک در این شهر ایده هوشمندانه ای خواهد بود.

پواتیه انتخاب خوب دیگری است

این شهر آرام با معماری جذاب دارای جاذبه های فرهنگی و گردشگری فراوانی است. پواتیه یکی از ارزان ترین شهرهای فرانسه برای زندگی است. قیمت ملک در این شهر در حال افزایش است و این به معنای مساعد بودن شرایط برای سرمایه گذاری ملک است.

برای دریافت مشاوره رایگان و خرید ملک در فرانسه می توانید با کارشناسان ما در Visagordi تماس بگیرید.

کمی بیشتر در مورد فرانسه

زمانی که به فکر خرید ملک در فرانسه هستید، ابتدا باید اطلاعات کافی در مورد این کشور داشته باشید. این کشور قدیمی اروپایی در شمال غربی اروپا واقع شده است.

مساحت فرانسه حدود 643 کیلومتر مربع است و حدود 67 میلیون نفر جمعیت دارد. شما می توانید فرانسه را به عنوان دروازه ای بین مناطق شمالی و جنوبی قاره اروپا در نظر بگیرید.

فرانسه توسط ترکیبی از حکومت جمهوری و پارلمانی اداره می شود. مردم رئیس جمهور را انتخاب می کنند و سپس او نخست وزیر را منصوب می کند. نخست وزیر در امور مختلف مانند تصویب قوانین مختلف به دولت کمک می کند.

نیس، لیل، مارسی و لیون از شهرهای بزرگ این کشور هستند.

نوشته‌های مشابه