خرید ملک در اسپانیا؛ تسویه کارمزد و اقساط + اقامت


خرید ملک در اسپانیا رویایی که به راحتی می تواند محقق شود. بسیاری از مردم مایل به دریافت اقامت اسپانیا هستند. برخی از این افراد خرید ملک را راهی برای اخذ اقامت می دانند. اما آیا چنین چیزی ممکن است؟

در این مقاله سعی خواهم کرد نکات مهم خرید ملک در اسپانیا و گرفتن خانه از طریق آن را با شما در میان بگذارم.

خرید ملک و اقامت در اسپانیا

خرید ملک یکی از راه های اخذ اقامت اسپانیا است. البته باید بدانید که هر ملکی نمی تواند برای شما اقامتگاهی فراهم کند که برای آن باید شرایط خاصی را داشته باشید.

ویزای طلایی اسپانیا راهی است که در این زمینه ارائه می شود. برای دریافت این ویزا باید حداقل مبلغ مشخصی را برای خرید ملک خرج کنید. این به شما کمک می کند تا محل اقامت خود و خانواده تان را پیدا کنید. می توانید هر 2 سال یکبار ویزای مذکور را تمدید کنید و پس از 5 سال برای اقامت دائم اقدام کنید.

برای دریافت ویزای موقت نیازی به حضور در اسپانیا نیست، اما برای اقامت دائم باید این شرایط را داشته باشید.

پس از 10 سال زندگی در اسپانیا می توانید برای پاسپورت آن کشور اقدام کنید.

چرا در اسپانیا ملک بخریم؟

 • حق زندگی در یک کشور پیشرفته از آن شما خواهد بود.
 • شما می توانید به راحتی به کشورهای عضو شنگن سفر کنید.
 • شما می توانید با ویزاهای متعدد برای همه اعضای خانواده خود بمانید.
 • شما نیازی به کار در اسپانیا ندارید.
 • ابتدا می توانید اقامت موقت و سپس اقامت دائم دریافت کنید.
 • از مزایای مالیاتی بسیاری بهره مند خواهید شد.
 • می توانید از خدمات و تسهیلات بانکی زیادی بهره مند شوید.
 • پس از دریافت مجوز اقامت، فرزندان شما به صورت رایگان در این کشور تحصیل خواهند کرد.
 • برای دریافت ویزای کشورهای دیگر شرایط ساده ای دارید.
 • پس از 5 سال زندگی بدون وقفه در اسپانیا، می توانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید.
 • پس از 10 سال اقامت مداوم در اسپانیا، می توانید برای شهروندی و پاسپورت اقدام کنید.

چه کسی برای خرید ملک مناسب است؟

شما محدود به انجام این کار نیستید. می توانید برای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در اسپانیا خرید زمین، ملک تجاری یا مسکونی را در نظر بگیرید. اسپانیا از سرمایه گذاری املاک حمایت می کند و این به نفع سرمایه گذاران خارجی است.

ابتدا باید به پلیس آن کشور مراجعه کنید و شماره اقتصادی بگیرید. این روند برای هموطنان ما و سایر افرادی که خارج از اتحادیه اروپا هستند 2 تا 3 هفته طول می کشد.

مدارک لازم برای خرید خانه در اسپانیا

مدارک مورد نیاز به شرح زیر است (بسته به شرایط ممکن است تغییراتی در مدارک مورد نیاز ایجاد شود.)

 • شما باید فرم درخواست ویزا را تکمیل کنید.
 • به عکس نیاز دارید
 • پاسپورت شما باید اعتبار کافی داشته باشد.
 • ارائه گواهی عدم گذشته بد الزامی است.
 • باید مدارک مربوط به توانایی های مالی را ارائه دهید.
 • شما باید بیمه درمانی داشته باشید.

مراحل زیر را دنبال کنید

برای خرید قانونی ملک در اسپانیا، باید مراحل مربوطه را دنبال کنید.

در اولین قدم، باید ویزای توریستی بگیرید و به اسپانیا بروید. در اسپانیا باید ملک مورد نظر خود را انتخاب کنید، به کشور خود بازگردید و اقدامات لازم را برای خرید ملک انجام دهید. پس از خرید ملک و اقامت در آن، می توانید به اسپانیا بروید.

مراحل مختلف خرید ملک باید توسط یک وکیل مجرب و آشنا به قوانین انجام شود. او گزارش های مختلفی از وضعیت ملک می گیرد و آن را به دفتر اسناد رسمی در اسپانیا می دهد.

پس از پرداخت کلیه هزینه ها و انعقاد قرارداد، سند به نام شما ثبت می شود. توجه داشته باشید که برای اخذ اقامت باید مدرک به نام شما ثبت شود.

قیمت ملک در اسپانیا چقدر است؟

بسته به منطقه ای که می خواهید ملک بخرید یا اجاره کنید، باید مبلغ متفاوتی را اختصاص دهید. علاوه بر این، از داشتن هزینه های دیگری مانند هزینه های مربوط به مالیات آگاه باشید.

اگر می خواهید یک آپارتمان دو اتاقه در مرکز شهر اجاره کنید، باید حدود 648 یورو هزینه کنید. این قیمت برای یک آپارتمان در خارج از شهر معادل 501 یورو است.

حداقل قیمتی که برای خرید ملک برای دریافت اقامت باید بپردازید 500 یورو است. برای اینکه ببینید قیمت مذکور با واحد پولی ریال چقدر خواهد بود، باید قیمت روز یورو را در نظر بگیرید و سپس محاسبه کنید. بنابراین با توجه به شرایط تغییرات قیمت در کشور ما این عدد متغیر خواهد بود.

اگر قصد خرید ویلا در اسپانیا را دارید، احتمالاً باید هزینه بیشتری بپردازید. البته این بستگی به اندازه و مکان کلبه دارد. می توانید قیمت مورد نظر خود را مشخص کنید و بررسی کنید که در کدام منطقه و با چه پارامترهایی می توانید ویلا بخرید. قیمت ویلا در جاهای مختلف متفاوت است و با کمتر از 100 هزار یورو می توانید ویلا بخرید.

شما می توانید ملک خریداری شده خود را اجاره دهید و از این طریق درآمد کسب کنید.

استانداردهای سرمایه گذاری اسپانیا

زمانی که قصد مهاجرت به هر کشوری مانند مهاجرت به اسپانیا را دارید ابتدا باید اطلاعات کاملی از شرایط آن کشور کسب کنید. شرایط اقتصادی و سرمایه گذاری از جمله مهم ترین عواملی هستند که می توانند بر تصمیم شما تأثیر بگذارند.

تحقیق در مورد استانداردهای سرمایه گذاری یک موضوع مهم برای افرادی است که قصد خرید ملک یا فعالیت از طریق روش های دیگر سرمایه گذاری را دارند.

نرخ ضبط دارایی

مصادره یعنی هر شرطی که به موجب آن دولت بتواند اموال شما را سلب کند. این امر می تواند به دلایلی مانند تحریم، تغییر دولت و … اتفاق بیفتد.

اسپانیا برای این فاکتور در رتبه اول قرار گرفت که در واقع کم خطرترین شرایط ممکن است.

وضعیت کنترل فساد

نکته کنترل فساد در شرایطی است که حتی دولت نتواند برای منافع شخصی و ناعادلانه اعمال قدرت کند. طبیعتاً هر چه یک کشور در این زمینه بهتر عمل کند، مکان بهتری برای سرمایه گذاری و خرید ملک است.

هزینه زندگی در اسپانیا

به هر سمتی که بروید و در اسپانیا زندگی کنید، باید هزینه های مختلف زندگی در این کشور را در نظر داشته باشید.

به عنوان مثال برای خرید 1 کیلوگرم برنج سفید باید 0.95 یورو بپردازید. این مبلغ برای خرید یک کیلوگرم سیب زمینی 1.51 یورو خواهد بود.

** گرانادا یکی از ارزان ترین شهرهای اسپانیا است که به صورت خودمختار اداره می شود. آب و هوای این شهر برای بسیاری از مهاجران جذاب است. این شهر بسیار ارزانتر از تورنتو است.

** بارسلون را به عنوان شهری جالب برای گردشگران می شناسیم که یکی از شهرهای بزرگ اسپانیا است. بیش از 10000 مهاجر از انگلستان در این شهر و اطراف آن زندگی می کنند.

پاسپورت اسپانیایی با خرید ملک

زمانی که بتوانید اقامت موقت دریافت کنید و این اقامت برای مدت 3 تا 5 سال تمدید شود، می توانید اقامت دائم دریافت کنید. پس از 5 سال از اخذ اقامت دائم، می توانید برای پاسپورت اقدام کنید.

محدودیت سفر در 5 سال اول

در طول 5 سال اول اقامت خود در اسپانیا می توانید به راحتی به کشورهای شنگن سفر کنید. اگر می خواهید به کشورهای خارج از حوزه شینگن سفر کنید، می توانید این کار را انجام دهید به شرطی که فقط نیمی از هر 180 روز سفر کنید. 90 روز.

شرایط اجاره با خرید ملک کار می کند

تا زمانی که ویزای شما به ویزای اقامت تبدیل نشود، اجازه کار نخواهید داشت. اونوقت با اون مشکلی نداری البته لازم نیست با این اقامتگاه کار کنید، اما اگر بخواهید می توانید. این نکته یکی از مهمترین مزیت های این روش اقامت است.

شرایطی که باید داشته باشید

برای سرمایه گذاری در این راه، باید موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 • مهمترین مسئله این است که شما توانایی مالی کافی برای خرید ملک را دارید.
 • شما نمی توانید در سال اول خانواده خود را با خود ببرید.
 • شما باید حداقل 6 ماه در سال در اسپانیا زندگی کنید.
 • اگرچه این روش اغلب می تواند برای شما پاسپورت اسپانیایی بگیرد، اما به شرایط زیادی بستگی دارد و ممکن است اتفاق نیفتد.
 • برای خرید ملک در اسپانیا مهم است که از مشاوره یک وکیل حرفه ای استفاده کنید. وکیل باید به زبان های انگلیسی و اسپانیایی مسلط باشد و مهارت های حقوقی خوبی داشته باشد. ممکن است فروشنده انگلیسی صحبت نکند، بنابراین تسلط وکیل به زبان اسپانیایی ضروری است.

لازم است ملک را از نزدیک ببینید و سپس انتخاب کنید. قبل از خرید از قانونی بودن معامله، قانونی بودن فعالیت بنگاه املاک و کلیه شرایط ملک اطمینان حاصل نموده و سپس اقدام نمایید.

برای پیشبرد امور به زمان نیاز داشت

ابتدا باید ملک مورد نظر خود را انتخاب کنید، این مرحله با توجه به شرایط و سلیقه شما مدتی طول خواهد کشید. سپس باید زمان لازم برای انجام کارهای اداری و تکمیل پرونده را در نظر بگیرید. تهیه مدارک و انجام امور کنسولی مرحله بعدی است. به طور کلی، این روند می تواند حدود 10 تا 15 ماه طول بکشد.

تمدید اقامت با خرید ملک

همانطور که می دانید از این طریق می توانید اقامت خود را تمدید کنید. برای این منظور ملک خریداری شده باید در اختیار شما باشد و ظرف 5 سال از اقامت شما منتقل نشود. حداکثر زمانی که می توانید در هر دوره 180 روزه در خارج از اسپانیا و منطقه شینگن باشید 90 روز است.

* ویزا هر سال برای یک سال دیگر تمدید می شود.

* در مورد کارت اقامت موقت، تمدید برای مدت یک یا دو سال قابل انجام است.

اگر قصد اقامت در اسپانیا را دارید، یکی از راه های خوبی که می توانیم به شما پیشنهاد دهیم، خرید ملک در این کشور است. توصیه می کنیم قبل از هر اقدامی با کارشناسان ویزا ما مشورت کنید.

کمی بیشتر در مورد اسپانیا

اسپانیا کشوری زیبا است که در جزیره ایبری، در جنوب غربی اروپا واقع شده است. پرتغال، فرانسه و دریای مدیترانه و جبل الطارق مرز مشترکی با اسپانیا دارند.

اسپانیا دومین کشور بزرگ اروپای غربی و پنجمین کشور بزرگ اروپاست.

مادرید پایتخت و بزرگترین شهر است و واحد پول این کشور یورو است.

سلطنت مشروطه شکل حکومت در اسپانیا است. این کشور با بیش از 46 میلیون نفر، سیزدهمین اقتصاد بزرگ جهان است. در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا، اسپانیا در رتبه پنجم اقتصادی قرار دارد.

شرایط عمومی در این کشور باعث شده تا افراد زیادی به فکر مهاجرت به آن بیفتند. یکی از راه های اخذ اقامت اسپانیا خرید ملک می باشد. بعداً در مورد آن بیشتر صحبت خواهیم کرد.

نوشته‌های مشابه