خرید ملک در اروپا و اخذ اقامت دائم اروپا از طریق خرید ملک


خرید ملک در اروپا افراد زیادی علاقه مند هستند. مردم برای سرمایه گذاری و گاه خانه دار شدن به این شغل روی می آورند. خرید ملک می تواند به شما اجازه اقامت بدهد و حتی برخی کشورها از همان ابتدا به شما پاسپورت می دهند.

قطعا در این زمینه سوالات زیادی دارید. پیشنهاد می کنیم با مطالعه این مقاله تصمیمی آگاهانه بگیرید.

اروپا از نظر خرید ملک

داشتن ملک در اروپا همیشه سودآور و سودآور است و همچنین می تواند شما را به ماندن رغبت کند. اروپا در سطح اقتصادی بالایی قرار دارد و این خود دلیل کافی برای سرمایه گذاری های مختلف در این قاره است.

شما می توانید در اروپا ملک بخرید و جدای از گرفتن خانه، می توانید ملک خود را اجاره دهید و از آن درآمد کسب کنید.

چه کسانی می توانند در اروپا ملک بخرند؟

برای این کار باید شرایطی داشته باشید.

 • در دسترس بودن منابع مالی اولین مسئله مهم است.
 • دانستن زبان کشور مقصد یکی دیگر از مسائل مهمی است که باید به آن توجه کنید. البته در این مورد معمولا سخت نیستند، گاهی حتی مدرک زبان هم مهم نیست، کافی است زبان مربوطه را بدانید.
 • داشتن تجربه و مهارت کافی می تواند به شما کمک کند.
 • افراد زیر 18 سال نمی توانند ملک بخرند.

اروپا، خرید ملک و اقامت

در این زمینه قوانین کشورهای مختلف با هم تفاوت هایی دارند. اگر می خواهید با سرمایه گذاری در ملک خانه ای به دست آورید، باید مطمئن شوید که کشور مقصد این گزینه را در اختیار شما قرار می دهد.

در اکثر کشورها می توانید ملک بخرید، اما همه آنها با خرید ملک به شما اقامت نمی دهند.

تحقیقات لازم برای خرید ملک در اروپا

به طور کلی وقتی می خواهید تصمیم به خرید ملک یا هر روش سرمایه گذاری دیگری بگیرید، خوب است ابتدا به استانداردهای سرمایه گذاری کشورهای مورد نظر توجه کنید.

با بررسی این استانداردها می خواهیم مشخص کنیم که سرمایه شما تا چه اندازه ایمن خواهد بود.

 • مسئله میزان خطر در مصادره اموال موضوع مهمی است. در این زمینه، کشورها بین عدد 1 و 7 قرار می گیرند که در واقع عدد 1 نشان دهنده کمترین سطح ریسک است. کشورهای اروپایی معمولا در این زمینه رتبه اول را دارند.
 • کنترل بر فساد نیز عامل مهمی است. آیا این عامل نشان دهنده میزان عادلانه بودن تصمیمات در سطح قضایی است؟ آیا آنها با خارجی ها به عنوان شهروندان خود منصفانه رفتار می کنند؟ این ضریب در محدوده ای بین عدد منفی و عدد 5.2 اندازه گیری می شود. هر چه یک کشور به 5.2 نزدیکتر باشد، بهتر است. کشورهای اروپایی در این زمینه وضعیت خوبی دارند.

علاوه بر استانداردهای سرمایه گذاری، شاخص های اقتصادی نیز می توانند وضعیت اقتصادی کشورها را با وضوح بیشتری به شما نشان دهند.

شاخص های اقتصادی اروپا برای خرید ملک

این شاخص ها می تواند برای همه زمینه های سرمایه گذاری از جمله خرید ملک موثر باشد. با کمک این شاخص ها می توانید متوجه شوید که ثبات اقتصادی هر کشور چقدر است.

 • تورم یکی از شاخص های مهم اقتصادی است که باید به آن توجه کنید. نرخ تورم در واقع وضعیت معیشتی و قدرت خرید مردم آن کشور را نشان می دهد.
 • میزان مالیاتی که پرداخت می کنید یکی از شاخص های اقتصادی است. بدیهی است که هر چه مقدار کمتر باشد بهتر است.
 • رشد اقتصادی کشورها یکی دیگر از موضوعات مهم در بحث سرمایه گذاری است. هر چه کشوری از نظر رشد اقتصادی بهتر باشد، می توانید در آن سرمایه گذاری کنید.

پرتغال در مورد خرید ملک

یکی از بهترین کشورها برای خرید ملک پرتغال است. این کشور به شما اجازه می دهد در کنار خانواده خود بمانید.

دولت پرتغال برنامه ویزای سرمایه گذار را در سال 2012 معرفی کرد. شما باید ملکی را با مبلغ مشخص شده خریداری کنید و سپس محل اقامت و خانواده خود را پیگیری کنید.

بعد از 5 سال می توانید ملک خود را بفروشید. تا به حال شما یک layover موقت داشته اید. پس از 5 سال می توانید اقامت دائم دریافت کنید. پس از 6 سال نیز می توانید برای پاسپورت اقدام کنید.

شما همچنین می توانید برای خانواده و فرزندان زیر 18 سال درخواست دهید. اگر فرزندان بالای 18 سال شما از نظر مالی به شما وابسته هستند یا دانشجو هستند، می توانید برای آنها نیز مسکن بگیرید.

وضعیت خرید ملک در قبرس جنوبی

قبرس از نظر خرید ملک وضعیت خوبی دارد. شما می توانید به محض خرید ملک مورد نظر خود پاسپورت آن کشور را دریافت کنید. علاوه بر شما، برای اعضای خانواده نیز گذرنامه صادر می شود. جالب است که کودکان زیر 28 سال نیز شامل این موضوع می شوند.

نکته مهم در اینجا این است که ملک خریداری شده شما باید ارزش مشخصی داشته باشد و علاوه بر آن باید مبلغی را به دولت پرداخت کنید. بعد از 3 سال می توانید ملک خود را بفروشید.

چگونه یونان را انتخاب کنیم؟

برای گرفتن خانه در یونان می توانید ملکی با ارزش خاص خریداری کنید. با این روش می توانید برای خود، همسر و فرزندانتان مسکن بگیرید. این اقامتگاه برای کودکان زیر 21 سال در دسترس خواهد بود.

پس از 7 سال می توانید برای پاسپورت یونانی اقدام کنید.

آیا باید در اسپانیا ملک بخرم؟

شما می توانید با خرید ملکی با ارزش ذکر شده در اسپانیا اقامت کنید. اقامت شما هر سال تمدید می شود و در نهایت پس از 5 سال می توانید برای اقامت دائم اقدام کنید.

اگر می خواهید ویزای طلایی بگیرید، باید پول بیشتری در ملک سرمایه گذاری کنید و اقامت 2 ساله بگیرید. پس از 5 سال اقامت به اقامت دائم تبدیل می شود. همچنین با استفاده از این روش می توانید برای همسر و فرزندان زیر 16 سال خود اقامت دریافت کنید.

مراحلی که باید بردارید

اولین قدم گرفتن ویزای شینگن است. هنگام ورود به کشور مقصد با استفاده از ویزای اخذ شده، باید از مشاوران املاک یا وکیل مناسب کمک بگیرید. وقتی ادامه می دهید، باید به وکیل خود وکالت قانونی بدهید تا ملک را از طرف شما خریداری کند. سپس می توانید برای اقامت اقدام کنید.

توصیه می کنیم برای انجام این موارد از مشاوره کارشناسان ویزا ما استفاده کنید.

مزایای ویزای طلایی اروپا چیست؟

اگر می خواهید با خرید ملک به ویزای طلایی دسترسی پیدا کنید و اقامت دائم دریافت کنید، خوب است از جنبه های مختلف به این موضوع نگاه کنید و سپس آگاهانه تصمیم بگیرید.

 • شما می توانید این ویزا را برای کشورهای مختلف از جمله اسپانیا، پرتغال، قبرس، ایتالیا و یونان دریافت کنید.
 • شما می توانید برای خود، همسر و فرزندان زیر 18 سال (گاهی اوقات حتی بالای 20 سال) به طور همزمان مسکن دریافت کنید.
 • شما می توانید در معتبرترین دانشگاه های دنیا تحصیل کنید.
 • خدمات پزشکی و بیمه ای خوبی خواهید داشت.
 • شما از مزایای بانکی بهره مند می شوید.
 • خرید ملک در کشورهای اروپایی سود بالایی برای شما به همراه خواهد داشت.
 • می توانید از اجاره ماهانه ملک خود بهره مند شوید و در عین حال کسب و کار بلندمدتی سودآور داشته باشید.
 • حتی می توانید اقامت دائم والدین خود را دریافت کنید.
 • با اقامت در یکی از کشورهای اروپایی به راحتی می توانید برای کار، کار و یا زندگی در میان کشورهای دیگر این منطقه سفر کنید.
 • نکته مهم این است که برای اکثر کشورها نیازی نیست برای خرید ملک در کشور مقصد باشید. این بدان معناست که شما می توانید در ایران زندگی کنید اما در کشور مورد نظر نیز اقامت داشته باشید.
 • با ورود به اروپا و اخذ حق اقامت در یکی از کشورهای این قاره می توانید تجارت خود را گسترش دهید و به سایر زمینه های رشد و توسعه فکر کنید.

چقدر سرمایه نیاز دارم؟

این عدد بسته به کشوری که می خواهید در آن سرمایه گذاری کنید متفاوت خواهد بود. علاوه بر این، هدف شما نیز موثر است، به عنوان مثال، شما می توانید ملکی را با شماره تصادفی خریداری کنید، اما هر ملکی نمی تواند برای شما مسکن فراهم کند. در این شرایط معمولاً باید بیش از حد معمول سرمایه گذاری کنید.

نوشته‌های مشابه