جوش های قرمز در کودکان
تاریخ بروزرسانی : 2023-06-06


گردآوری :


اشتراک گذاری :ما در متن زیر سعی بر آن داشتیم که مهمترین علل دانه های قرمز روی پوست کودکان را برای شما توضیح دهیم. که میتواند علت آن عدم تعادل هورمونی باشد تا عدم رعایت بهداشت. در ادامه مطلب هم از راش پوستی در کودکان و نوزدان صحبت کرده ایم.

جوش های قرمز در کودکان می تواند علت های مختلفی داشته باشد از عدم تعادل هورمونی گرفته تا عدم رعایت بهداشت و پوشیدن لباس‌های تنگ و عرق کردن و استفاده از بعضی داروها و موجب ایجاد دانه پوستی گردد. و برای کودکان در کتف و سر آنها بسیار آزاردهنده می باشد.

جوش های قرمز در کودکان

عارضه جوش های قرمز در کودکان، به ویژه در نوزادان، دلیل مشخصی ندارد اما به مرور زمان، قابل درمان است.
به نقل از پایگاه خبری الریاح: تحقیقات نشان می دهد که این جوش های قرمز، ممکن است سطحی و یا
عمیق باشد، که با گذشت ۶ هفته و در نهایت ۱ سال، کمرنگ شده و سفید رنگ می شود.
بنابر این گزارش، ۵۰ درصد از این جوشها، تا ۵ سالگی از بین می رود اما ممکن است آثار کمی
از آن برجا بماند.

علت و درمان دانه های قرمز روی پوست

 راش پوستی در کودکان و نوزدان را بشناسید!

بروز جوش در بدن کودکان، مشکلی است که در آن نواحی قرمز، متورم و همراه با خارش خواهد بود و عمدتا روی پوست ظاهر می‌شود. علل این جوش‌ها، عبارتند از غذا، داروها و سایر محرک‌ها محیطی و عوامل بیرونی. بیشتر کارشناسان حوزه سلامتی پوست، درمان انواع جوش بدن کودکان را در مصرف برخی داروهای ضدحساسیت و تزریق اپی‌نفرین می‌دانند.

عارضه جوش های قرمز

هر چند در قدم اول، افراد باید در خصوص عواملی که ممکن است در صورت تماس یا مصرف بعد از آن دچار جوش ‌شوند، اطلاعاتی داشته باشند. جوش بدن کودکان، یکی از شایع‌ترین معضلات و مشکلات پوستی است که می‌تواند با توجه به شرایط سنی آن‌ها شدت متفاوتی داشته ‌باشد.

در ادامه بخوانید :   یادگیری اصولی با ویدیوهای آموزشی پایه هشتم آی نونوشته‌های مشابه