جستجوی کار در آلمان – کامل 2023 (مراحل + بهترین سایت ها) • سروش فردا


✅ جویای کار در آلمان

کار در آلمان اولین قدم مهاجرت برای کار در این کشور است. می توانید ملاقات کنید چگونه در آلمان کار پیدا کنیم قرارداد کار امضا کنید و راه را برای مهاجرت خود هموار کنید. یکی از راه های یافتن شغل مراجعه به آن است سایت های کار در آلمان و کاریابی مناسب با شرایط متقاضی می باشد. به عبارت دیگر، این مؤسسات و سایت ها، شرایط کار تضمینی در آلمان و در نتیجه، ویزای پیشنهاد شغلی را ارائه می کنند. این فرصت را فراموش نکنید یافتن کار در آلمان با ویزای جستجوی کار ما نیز در این مقاله به تفصیل وجود دارد کاریابی در آلمان برای ایرانیان ما ضمن بررسی شرایط ویزای جستجوی کار، مهمترین سایت های کاریابی را شرح و ارائه می کنیم. با ما بمان.

بر روی آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

توجه داشته باشید که تمامی مشاوران موسسه حقوقی سروش فردا آموزش های کافی برای پاسخگویی به سوالات شما را فرا گرفته اند. تو می توانی پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و از مشاوره رایگان کامل برخوردار شوید.

همچنین می توانید برای پاسخگویی به مشاوران ارشد موسسه سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ همین مقاله مطرح نمایید.

1. کار در آلمان

کار در آلمان انتخاب بسیاری از متقاضیان مهاجرت به اروپا می باشد. دلیل این تقاضای بالا را می توان بازار کار در مشاغل مختلف در آلمان و همچنین برنامه های آلمان برای جذب 60000 کارگر بین المللی در سال 2023 دانست.

توجه داشته باشید که آلمان در حالت ایده آل به دنبال بیش از 400000 کارگر بین المللی است. این تقاضای بالا را می توان به توسعه روزافزون اقتصادی و صنعتی آلمان و همچنین سن بالای جمعیت این کشور نسبت داد.

همچنین خوب است بدانید که:

 • نرخ بیکاری در آلمان پایین است و با توجه به تنوع شغل در این کشور می توانید به راحتی شغل مورد علاقه خود را پیدا کنید.
 • کارگران و کارمندان از کلیه حقوق لازم بهره مند می شوند و محیط های کاری مختلف شرایط کاری مناسب را فراهم می کند.
 • حقوق و مزایا در آلمان خوب است و همیشه جا برای پیشرفت در این کشور وجود دارد.
 • کاریابی در این کشور با مراجعه به لیست موسسات کاریابی در آلمان آسان است.

در مقاله کار در آلمان می توانید با صفر تا صد مهاجرت کاری در این کشور آشنا شوید. علاوه بر این، مقاله بهترین شهر آلمان برای کار اطلاعات مهمی را در اختیار شما قرار می دهد.

2. مهاجرت به آلمان از طریق کاریابی (تضمینی)

هر متقاضی برای مهاجرت به آلمان نیاز به قرارداد کاری دارد. دستیابی به این توافق ممکن است (1) به جای حضوری به صورت آنلاین انجام شود یا (2) نیز به صورت حضوری در آلمان انجام شود. به عبارت دیگر، هر فرد با دو چگونه در آلمان کار پیدا کنیم و مهاجرت تجاری در این کشور با موارد زیر روبرو است:

 • اخذ ویزای پیشنهاد کار و استفاده شرکت های کاریابی در آلمان (اشتغال غیرحضوری)
 • اخذ ویزای جستجوی کار (کار در محل)

در این مقاله ابتدا به شرح جزییات پیشنهاد شغلی می پردازیم مهاجرت به آلمان از طریق استخدام مجازی صحبت می کنیم و در نهایت به سراغ ویزای جستجوی کار آلمان برای ایرانی ها می رویم.

در این مقاله با انواع ویزای کار آلمان بیشتر آشنا شوید و با ما همراه باشید.

3. نحوه یافتن کار در آلمان از طریق Job Offer

ابتدا باید بگوییم که پیشنهاد شغلی آلمان یک پیشنهاد کاری است که از یک کارفرمای آلمانی دریافت می کنید و با استفاده از این آفر می توانید قرارداد و ویزای کار آلمان را دریافت کنید. سوال این است که چگونه می توانیم به پیشنهاد شغلی آلمان برسیم؟

اولین قدم برای دریافت پیشنهاد شغلی تهیه رزومه دقیق و به روز و تهیه مدارک لازم برای استخدام در المان خوب، در مرحله دوم شما باید لیست سایت های کار المان از شرکت یا موسسه ای که شرایط شما را برآورده می کند بازدید و جستجو کنید. به عبارت دیگر، آژانس کاریابی آلمان بهترین راه برای یافتن کار و دریافت پیشنهاد شغلی برای ایرانیان و سایر جویندگان کار در آلمان است.

گفته می شود بیش از 1200 سایت کاریابی در آلمان به زبان انگلیسی و آلمانی مشغول هستند.

اطلاعات بیشتر را در مقاله پیشنهاد کار آلمان بیابید.

در ادامه مطلب لیست موسسات کاریابی در آلمان و سایت کار رایگان فدرال و سپس هر مکان شغلی تضمین شده را وارد کنید.

4. لیست سایت های کار آلمان

یکی از ساده ترین راه ها برای به دست آوردن شغل مناسب استفاده از آن است سایت های کاریابی معتبر در آلمان خب شما مراجعه کنید بهترین سایت های کاریابی در آلمان شما می توانید بدون حضور در این کشور کار پیدا کنید و مرحله اول مهاجرت به آلمان را به درستی طی کنید.

برخی از بهترین سایت های کار المان به شرح زیر است:

 • در واقع وب سایت: این سایت که بیش از 10 سال سابقه دارد به افراد جویای کار این امکان را می دهد که بر اساس عنوان شغلی، نام شرکت، کلمه کلیدی و موقعیت شغلی به جستجوی شغل بپردازند. این سایت کار المان همچنین به کارمندان اجازه می‌دهد تا محل کار خود را رتبه‌بندی کنند و شما می‌توانید بر اساس امتیاز محل کارتان دیدی واقع‌بینانه از شغل خود داشته باشید.
 • وب سایت StepStone: یکی از سایت های کاریابی معتبر المان که دارای یک ویژگی منحصر به فرد است: به شما امکان می دهد مشاغل را بر اساس زبان آگهی های شغلی موجود جستجو کنید. علاوه بر این با استفاده از این سایت می توانید درآمد شرکت های مختلف را با هم مقایسه کنید.
 • وب سایت Arbeitnow: به عقیده خیلی ها سایت Arbeitnow بهترین است سایت کار المان برای جویندگان کار در خارج از کشور است. این سایت به شما امکان می دهد مشاغلی را جستجو کنید که نیازی به آلمانی ندارند. البته باید بدانید که سایت اربیتنو اگرچه در حال رشد است مخاطبان قابل توجهی ندارد.
 • وب سایت Xing Stellenmarkt: این سایت که رقیب آلمانی سایت معروف لینکدین است، یک سایت کاریابی به زبان های انگلیسی و آلمانی است که بیش از 2 میلیون بازدید کننده را به خود جذب کرده است. در این سایت به راحتی می توانید مشاغل مورد نظر را پیدا کنید.

توجه داشته باشید که خود سایت لینکدین نیز یک کانال کار در آلمان و کشورهای دیگر در سراسر جهان و می تواند به شما کمک زیادی کند.

Elbphilharmonie-Hamburg,-Hamburg,-آلمان

5. آژانس کار فدرال آلمان

آژانس کاریابی فدرال آلمان (BA: Bundesagentur für Arbeit) این یکی از معتبرترین سایت های کاریابی در این کشور است. این آژانس که بیش از 2500 کاربر کارمند، کارفرما و موسسات دولتی دارد، امکان جستجوی شغل به زبان انگلیسی را نیز به شما می دهد. به عبارت دیگر، BA یک سایت کاریابی در آلمان به زبان انگلیسی موقعیت شغلی مناسب را در همه زمینه ها به شما نشان می دهد.

این را در نظر داشته باشید سایت کار رایگان فدرال و شما برای آن هزینه نمی کنید.

6. ویزای جستجوی کار آلمان

شما نه تنها می توانید به صورت آفلاین و با مراجعه به آلمان کار پیدا کنید لیست سایت های کاریابی آلمان دارید، اما می توانید شانس خود را شخصاً امتحان کنید. شما با ویزای جستجوی کار آلمان به آلمان سفر می کنید و به صورت حضوری در این کشور به دنبال کار هستید.

اگر می خواهید برای جستجوی کار ویزا بگیرید کار تضمینی در آلمان ورود، باید بدانید که:

 • ویزای جستجوی کار آلمان فقط 6 ماه اعتبار دارد.
 • شما نمی توانید ویزای جستجوی کار را تمدید کنید.
 • برای دریافت این ویزا به مدرک تحصیلی مورد تایید آلمان، مهارت های زبانی و توان مالی کافی نیاز دارید.

7. کار بین المللی در آلمان برای دانشجویان

اگر قصد تحصیل در آلمان را دارید و به دنبال راه آسان تری برای پرداخت هزینه های خود به خصوص هزینه های زندگی در آلمان هستید، می توانید روی شغل آکادمیک در آلمان حساب کنید.

طبق قوانین آلمان، دانشجویان اجازه دارند 240 ساعت در ماه در حین تحصیل و همچنین از مشاغل پاره وقت موجود در این کشور کار کنند. سایت های کاریابی معتبر در آلمان برای استفاده البته این دسته از دانشجویان می توانند از دفاتر دانشگاه خود چگونه برای ایرانیان کار تضمینی در آلمان بدست آوریم دریافت جهات

اطلاعات جامع را در مقاله کار دانشجویی در آلمان بخوانید.

اگر به دنبال اطلاعات در مورد مدارک لازم جهت تعیین وقت و کار در المان و همچنین حقوق در این کشور ادامه مطلب را از دست ندهید.

Greffenheinichen، آلمان

8. مدارک لازم برای کار بین المللی در آلمان

شما در حال بازدید از یک سایت و آژانس کاریابی آلمان شما می توانید شغل مورد نظر خود را پیدا کنید، اما برای دریافت این شغل و ثبت درخواست خود به مدارک زیر نیاز دارید:

 • شناسنامه و پاسپورت معتبر
 • رزومه به روز شده (CV)
 • پوشش نامه
 • گواهی زبان (در صورت نیاز)
 • مدارک تحصیلی مورد تایید آلمان
 • عکس
 • گواهی سلامت

9. حقوق و مزایا در المان

با کار در آلمان، وزارت کار تمام حقوق لازم را به شما می دهد و از تمام مزایای تایید شده توسط این وزارتخانه برخوردار خواهید شد. توجه داشته باشید که قوانین مالیاتی شامل حال شما نیز می شود و همیشه مبلغ مشخصی به عنوان مالیات از درآمد شما کسر می شود.

اگر بخواهیم در مورد دستمزد کارگران در آلمان صحبت کنیم، می‌توانیم به جدول زیر برسیم:

نحوه محاسبه درآمد میزان درآمد (به یورو)
حداقل درآمد ساعتی 12
حداقل درآمد ماهانه (41 ساعت – تمام وقت) 1,968
حداقل درآمد ماهانه (19.5 ساعت – پاره وقت) 936

مراقب باشید که:
1. شغلی که انتخاب می کنید و شهری که در آن کار می کنید در میزان دریافتی شما موثر است.
2. هزینه زندگی در آلمان برای افراد مجرد بدون احتساب هزینه های مسکن 847.4 یورو در ماه برآورد شده است.

در قسمت آخر مقاله مزایا و معایب استخدام در المان ما می رویم از اینکه در این مقاله همراه ما بودید متشکریم.

10. مزایا و معایب کاریابی در المان برای ایرانیان

کاریابی در آلمان برای ایرانیان مزایا و معایبی دارد که قبل از هر اقدامی باید از آنها آگاه باشید. مجموعه ای از این مزایا و معایب را در جدول زیر ذکر کرده ایم:

مزایای کار در المان معایب استخدام در المان
تعداد و تنوع سایت ها و شرکت های کاریابی در آلمان تشریفات اداری موجود در فرآیند استخدام در آلمان
معادل کار در اروپا آلمانی الزامی است
انواع مشاغل در آلمان قوانین مالیاتی سختگیرانه آلمان
شانس بزرگ استخدام در المان به خصوص در مشاغل مورد نیاز این کشور

سوالات متداول در مورد کار در آلمان

بهترین سایت های کاریابی در آلمان کدامند؟

در واقع، StepStone و Arbeitnow بهترین سایت های کار المان هستند.

✅ تضمین اشتغال در آلمان چگونه است؟

می توانید با مراجعه به سایت های معتبر به صورت آنلاین و حضوری در المان اقدام کنید و یا ویزای جستجوی کار دریافت کنید.

مزیت های کاریابی در آلمان برای ایرانیان چیست؟

تنوع شغل، تعداد سایت ها و کانال های کاریابی در آلمان و همچنین شانس بالای کاریابی از مهمترین این مزایا می باشد.

هنگام یافتن کار در آلمان، وزارت کار چه حقوقی را در نظر می گیرد؟

حداقل دستمزد در آلمان 12 یورو در ساعت است

دانشجویان چگونه می توانند در آلمان کار پیدا کنند؟

استفاده از سایت های کاریابی و همچنین بررسی دفاتر مربوطه در دانشگاهی که در آن تحصیل می کنید می تواند به دانشجویان کمک کند تا در المان شغل پیدا کنند.

با توجه به تغییر شرایط کار در اروپا، پس از اپیدمی کرونا، این روند بسیار دشوارتر از قبل شده و از لیست خدمات موسسه سروش فردا حذف شده است. راه حل های جایگزین بهتری وجود دارد که می توانید از مشاوران ما بپرسید.نوشته‌های مشابه