تفریحات بام مشهد | معرفی بام مشهد یا پارک خورشید مشهد از مناطق دنج و خلوت مشهد
تاریخ بروزرسانی : 2023-07-27


گردآوری :


اشتراک گذاری :بام مشهد یا پارک خورشید مشهد از مناطق دنج و خلوت مشهد به شمار می رود. بام مشهد یکی از جاهای دیدنی مشهد و بزرگ ترین بوستان کوهستانی مشهد به شمار می رود. این منطقه پاتوق جذابی برای مردم مشهد است. این منطقه منظره خاص و منحصر به فردی به خصوص در شب دارد.

تفریحات بام مشهد را بهم در مقاله زیر میخوانیم. برای دیدن ارتفاعات مشهد و زیبایی های آن ما به شما بام خورشید را معرفی میکنیم. کوهستان پارک خورشید و یا بام هاشمیه نام های دیگری از بام مشهد می باشد که در طول سال میزبان گردشگران بساری است و بزرگ ترین بوستان کوهستانی مشهد به شمار می رود.

تفریحات بام مشهد

اگر می خواهید آرامش شهر را از ارتفاعات خوش آب و هوا تماشا کنید به بام خورشید مشهد سری بزنید. قبل از سفر به مشهد با مطالعه مقاله‌ی معرفی بام های شهر مشهد در “های هتل” می توانید اطلاعاتی درباره این مناطق خوش آب و هوا از مشهد کسب نموده و پس از رزرو هتل مشهد برای تماشای این مناطق برنامه ریزی کنید.

بام هاشمیه

اگر قصد سفر به مشهد در فصول خوش آب و هوا از سال را دارید، می توانید در کنار خانواده و فرزندان دلبندتان از رقص بادبادک ها در بام خورشید لذت ببرید. بام های مشهد علی الخصوص بام هاشمیه از جمله مناطقی است که تور مشهد برای گشت و گذار مسافران خود، لحظاتی را در این منطقه خواهند گذراند.

بام خورشید در انتهای بلوار هاشمیه قرار دارد. اگر با وسیله شخصی قصد رفتن به این منطقه را دارید خیالتان از بابت پارک وسیله خود آسوده باشد، امکانات رفاهی متعدد در این بام از مشهد همچون پارکینگ، آلاچیق، وسایل بازی کودکان، کافه، پیست دوچرخه سواری، سرویس بهداشتی و … لحظات خوشی را برایتان رقم خواهد زد.

در ادامه بخوانید :   چک لیست عادات راکفلر

 پارک خورشید و پرواز بادبادک ها

دقیقا انتهای بلوار وکیل آباد یا همان هاشمیه، کوه های منظقه کوهسر را مشاهده می کنید. بام مشهد یا پارک کوهی خورشید روی کوه های کوهسر ساخته شده اند این پارک زیبا پر از آلاچیق های زیبا و جذاب است. محیطی که برای پیک نیک و جمع های خانوادگی بهترین مکان ممکن است. یکی از ویژگی های بام مشهد این است که می توانید بدون دغدغه با ماشین شخصی خود وارد پارک شوید.

از جاهای دیدنی مشهد

حتی می توانید تا کنار آلاچیق هم ماشین خود را داخل بیاورید و نگرانی بابت جای پارک ماشین خود نداشته باشید. اما اگر بخواهیم از بدی های بام مشهد بگوییم که موجب نارضایتی بسیاری از مشهدی ها شده، این است که پارک بان های شهرداری ساعت ۱۲ شب مردم را به خارج از پارک راهنمایی می کنند و این موجب شده افرادی که قصد دارند برای ساعات انتهای شب خود بام گردی کنند، چنین فرصتی نداشته باشند.

گشت و گذار و پیک نیک با خانواده در بام خورشید

پارک خورشید واقع شده در منطقه کوهسار مشهد به دلیل داشتن امکانات متعدد، بهترین فرصت را برای خانواده‌ها جهت گشت و گذار و پیک نیک در دل طبیعت فراهم کرده است. این مکان محل مناسبی برای استراحت در آلاچیق و برقراری باربیکیو جهت درست کردن غذاهای کبابی خوشمزه است. پس اگر به دنبال مکانی برای وقت گذراندن در طبیعت به همراه خانواده خود هستید، حضور در بام مشهد را در اولویت قرار دهید.

آشنایی با بام های تفریحی مشهد

های هتل، مشهد مگ، دوباره سفر،نوشته‌های مشابه