تصویب افزایش حقوق مستمری بگیران تامین اجتماعیتاریخ به روز رسانی: 01-05-2024

تلفیقی:

تقسیم بندی :مدتی است که اخباری مبنی بر افزایش حقوق بازنشستگان به گوش می رسد. اما امروز به علی بهادری جهرمی اعلام کرد که افزایش حقوق 22 درصدی مستمری بگیران در سال 1403 تصویب شده است که در قسمت زیر جزئیات تصویب افزایش حقوق مستمری بگیران تامین اجتماعی را قرار داده ایم. برای افزایش دانش خود در این زمینه با ما در نیک صالحی همراه باشید.

تصویب افزایش حقوق مستمری بگیران تامین اجتماعی

ایسنا: سخنگوی دولت گفت: حقوق بازنشستگان حداقل دستمزد 35 درصد افزایش یافت.

علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت

اظهارات جدید علی بهادری جهرمی

در حاشیه جلسه هیئت دولت، علی بهادری جهرمی در جمع خبرنگاران با تبریک روز کارگر، معلم و گرامیداشت یاد و خاطره شهید مطهری افزایش 35 درصدی و مستمری بگیر با همسر و یک فرزند حداقل 10 میلیون تومان حقوق می گیرد. برای سطوح باقیمانده 22 درصد علاوه بر عدد ثابتی که هر سال مرسوم بود به تصویب هیات وزیران رسید.
وی ادامه داد: شش ماه از ابلاغ سیاست اقتصادی می گذرد و دولت باید برنامه خود را تدوین می کرد. این برنامه مفصل و با زمان بندی به تصویب دولت رسید. مکانیزم اجرای این برنامه و وظایف هر دستگاه مشخص شده است. این برنامه جامع و دارای 40 راه حل و بر اساس یک مقاله می باشد.

تصویب افزایش حقوق بازنشستگان

جزئیات افزایش حقوق بازنشستگان

سخنگوی دولت همچنین خاطرنشان کرد: مصوبه دیگر شورای دولت در راستای اجرای یکی از سیاست های کلی تامین اجتماعی است و مصوبه ای برای ایجاد پنجره واحد خدمات حمایتی برای ایرانیان به تصویب رسید. این آیین نامه برای داشتن هماهنگی، کارآمدی و هماهنگی در خدمات حمایتی به جوامع تحت پوشش نهادهای حمایتی، توسط وزارت کار پیشنهاد و امروز تصویب شد.

بهادری جهرمی درباره میزان کمک به سیل زدگان سیستان و بلوچستان نیز گفت: با تصویب هیئت دولت مبلغ یک میلیون و 500 هزار میلیارد تومان در اختیار استاندار و وزارت کشور قرار می گیرد تا در سطح استان هزینه شود. البته میزان خسارت بیشتر است و پس از ارزیابی نهایی خسارت، میزان کمک مشخص می شود.

دنیای اقتصادنوشته‌های مشابه