تحصیل در فنلاند با مدرک 2023 (شرایط ویزا + رایگان) • سروش فردا


با مدرک دیپلم در فنلاند تحصیل کرد

تحصیل در فنلاند با مدرک به راحتی امکان پذیر است و سیستم آموزشی و موسسات معتبر این کشور را به یکی از بهترین مقاصد تحصیلی برای دانشجویان داخلی و خارجی تبدیل کرده است. شرایط تحصیل در فنلاند با مدرک برای متقاضیان مقطع کارشناسی در دسترس است و مزایای زیادی دارد. مناسب است هزینه تحصیل در فنلاند با مدرک همچنین برخورداری از بورسیه تحصیلی از جمله این مزایا است. در این مقاله سعی شده است به مهم ترین موضوعات مرتبط با آن بپردازیم تحصیل در فنلاند با مدرک برای کاوش پس با ما همراه باشید و به خواندن مقاله ادامه دهید.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک.

توجه داشته باشید که تمامی مشاوران موسسه حقوقی سروش فردا آموزش های کافی برای پاسخگویی به سوالات شما را فرا گرفته اند. شما می توانید پس از مطالعه این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس گرفته و از مشاوره رایگان کامل برخوردار شوید.

همچنین می توانید برای پاسخگویی به مشاوران ارشد موسسه سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ همین مقاله مطرح نمایید.

1. سیستم آموزشی در فنلاند

آموزش در فنلاند بر یادگیری خودراهبر، حل مسئله و خودسازی متمرکز است. مدارس فنلاند با شروع تحصیل در دوران کودکی، دانش آموزان خردسال خود را نه تنها برای زندگی، بلکه برای ارتباط با دانش آموزان دیگر آماده می کنند تا در آینده با مشکلات کمتری مواجه شوند.

مراکز آموزش عالی فنلاند نیز به دو قسمت اصلی تقسیم می شوند. دانشگاه های فنلاند بر تحقیق تاکید دارند اما تمرکز مراکز علمی کاربردی بر روی کار عملی و کسب تجربه است.

خوب است که بدانیم شرایط تحصیل در فنلاند با مدرکهم در دانشگاه ها و هم در مراکز تحقیقات کاربردی کشور وجود دارد.

جامعه به سرعت در حال تغییر قرن بیست و یکم، شهروندان را به چالش می کشد تا به روشی بسیار متفاوت از مردم گذشته رشد کنند. برای موقعیت یابی و داشتن بهترین زندگی، یادگیری مادام العمر یک ظرفیت ضروری است. آموزش فنلاند برای این منظور طراحی شده است.

هیچ بن بست در سیستم آموزشی فنلاند وجود ندارد و در صورت پشیمانی می توانید رشته تحصیلی خود را تغییر دهید.

2. دلیل تحصیل در فنلاند با مدرک دیپلم

فنلاند واقع در شمال اروپا، به عنوان یکی از امن ترین، شادترین و باثبات ترین کشورهای جهان رتبه بندی شده است و به دلیل کیفیت بالای آموزش شناخته شده است. در این بخش برخی از دلایل و فواید تحصیل در فنلاند با مدرک نگاه می کنیم:

 • تحصیل در دانشگاه های دارای جایگاه بالا در رتبه بندی جهانی
 • امکان اخذ ویزای 1 ساله پس از فارغ التحصیلی برای جستجوی کار
 • آموزش مقرون به صرفه
 • امکان کار همزمان با تحصیل
 • برای دریافت ویزای دانشجویی و اجازه اقامت نیازی به تسلط به زبان انگلیسی ندارید
 • در دسترس بودن بسیاری از فرصت های شغلی
 • امکان تحصیل رایگان یا ارزانتر با دریافت بورسیه
در ادامه بخوانید :   اپراتور "Site:" گوگل هر چیزی را که ایندکس شده است به شما نشان نمی دهد

اگر می خواهید با شرایط بازدید آشنا شوید دانشگاه های فنلاند با مدرک ادامه مقاله را از دست ندهید. در قسمت بعدی مقاله ضمن ذکر این موضوع به هزینه تحصیل نیز خواهیم پرداخت. پس با ما همراه باشید و به خواندن ادامه دهید.

3. شرایط تحصیل در فنلاند با مدرک

افرادی که مدرک دیپلم خود را دریافت کرده اند می توانند برای مدرک لیسانس در فنلاند اقدام کنند. در برخی موارد، ممکن است لازم باشد مدرک خود را توسط آژانس ملی فنلاند تأیید کنید.

اطلاعات بیشتر را می توانید در مقاله تحصیل در مقطع کارشناسی در فنلاند بیابید.

برای اخذ پذیرش از دانشگاه های فنلاند با مدرک، ابتدا باید دانشگاه و رشته مورد علاقه خود را انتخاب کنید. سپس سایت دانشگاه منتخب را مطالعه کنید، مدارک لازم را جمع آوری و ارسال کنید. دانشگاه شما را ملزم به شرکت در آزمون ورودی می کند تحصیل در فنلاند بنابراین بررسی دقیق وب سایت را جدی بگیرید.

تحصیل در فنلاند به زبان انگلیسی، فنلاندی و سوئدی امکان پذیر است. برای تحصیل در فنلاند به زبان انگلیسی کافی است ثابت کنید که به این زبان مسلط هستید. برای این کار باید مدارک معتبر زبان مانند آیلتس و تافل را در رزومه و مدارک تحصیلی خود بگنجانید.

4. هزینه تحصیل در فنلاند با مدرک

هزینه تحصیل در فنلاند با مدرک بستگی به عوامل مختلفی مانند رشته و دانشگاه انتخابی و همچنین شهر محل تحصیل دارد، اما به طور کلی این قیمت بین 5000 تا 18000 یورو در سال است.

خوب است بدانید که:
– زبان انتخابی تحصیلی نیز می تواند بر میزان شهریه دانشگاه تاثیرگذار باشد.
بورسیه تحصیلی می تواند شرایط تحصیل رایگان در فنلاند را برای دانشجویان داخلی و بین المللی فراهم کند.

آیا راهی برای کاهش شهریه یا حتی حضور رایگان در دانشگاه های فنلاند وجود دارد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم بله، بورسیه این تسهیلات را فراهم می کند. در قسمت بعدی مقاله به توضیح این مشکل می پردازیم. با ما بمان

5. بورسیه تحصیلی دیپلم در فنلاند

بورسیه های بسیاری برای دانشجویان ملی و بین المللی فنلاند در دسترس است. این بورسیه ها تاثیر بسزایی در حذف یا کاهش دارند هزینه تحصیل در فنلاند با مدرک آنها اجازه می دهند در زیر تعدادی از این بورسیه ها را به شما معرفی می کنیم.

در ادامه بخوانید :   ویزای تحصیلی در اتریش - موسسه MIE

بورسیه کسب و کار ناتا

یکی از بورسیه هایی که رو به کاهش است هزینه تحصیل در فنلاند با مدرک بورسیه کسب و کار ناتا تاثیر قابل توجهی دارد. بورسیه کسب و کار ناتا برای دوره های دیپلم، لیسانس، دوره های آموزشی و دوره های کوتاه مدت در هوانوردی یا گواهی خلبانی در دسترس است. این بورسیه توسط بنیاد ملی هوانوردی (NATF) حمایت می شود و ارزش آن تقریباً 2500 دلار است.

توجه داشته باشید که بورسیه کسب و کار ناتا برای دانشجویان داخلی و بین المللی در دسترس است.

بورسیه Novus Biologicals

بورس تحصیلی Novus Biologicals برای مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و کارشناسی ارشد در رشته های مرتبط با علم در دسترس است و ارزش تقریبی آن 1500 دلار است. این بورسیه برای شهروندان ایالات متحده، بریتانیا و کانادا آزاد است.

6. هزینه زندگی در فنلاند

دانشجویان خارجی فقط با هزینه تحصیل در فنلاند با مدرک آنها مخالف یکدیگر نیستند و همیشه باید هزینه زندگی در این کشور را در نظر بگیرند. در زیر می توانید برخی از شاخص های اساسی هزینه زندگی در فنلاند را مشاهده کنید.

هزینه ها قیمت (یورو)
یک آپارتمان کرایه کن 392
اشتراک اینترنت 23
حمل و نقل محلی 58
حساب ها 38
فست فود 8
بلیط سینما 14

به طور کلی هزینه زندگی در فنلاند برای یک فرد مجرد بین 700 تا 1000 یورو در سال تخمین زده می شود، اما این میزان با عادات زندگی فرد ارتباط مستقیم دارد.

همانطور که قبلا اشاره کردیم برای تحصیل در فنلاند ابتدا باید از دانشگاه مورد نظر خود پذیرش بگیریم اما به یاد داشته باشید که پس از اخذ پذیرش باید برای اخذ ویزای تحصیلی در آن کشور اقدام کنیم. در قسمت بعدی مقاله توضیحات مفصلی در این زمینه ارائه شده است. با ما همراه باشید و به خواندن ادامه دهید.

7. انواع ویزای تحصیلی فنلاند

ویزای اقامت کوتاه مدت

ویزای اقامت کوتاه مدت برای یک بازدید تا 90 روز استفاده می شود. برای مثال، اگر برای شرکت در آزمون ورودی فنلاند دعوت شده اید یا در دوره ای شرکت می کنید که کمتر از 90 روز طول می کشد، ممکن است به این نوع ویزا نیاز داشته باشید.

ویزای اقامت طولانی مدت

اگر می خواهید برای دوره ای بیش از سه ماه در فنلاند بمانید یا در یک برنامه تحصیلی کامل پذیرفته شوید، باید برای این ویزا اقدام کنید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی

برای درخواست ویزای دانشجویی فنلاند یا اجازه اقامت، باید شرایط خاصی را داشته باشید. زیر مدارک و شرایط تحصیل در فنلاند با مدرک در لیست:

 • نامه رسمی پذیرش دانشگاه
 • پاسپورت با حداقل 3 ماه اعتبار
 • توانایی های مالی (حداقل معادل 6720 یورو)
 • مدرکی دال بر اخذ بیمه درمانی و پزشکی معتبر برای کل مدت اقامت در فنلاند
 • گواهی سلامت
 • فاصله ها
در ادامه بخوانید :   طرح قطر برای حفاظت از حیوانات در حال انقراض + فیلم

در قسمت آخر مقاله به سراغ اقامت تحصیلی و کار همزمان با تحصیل در فنلاند می رویم. که در مقالهتحصیل در فنلاند با مدرکممنون از اینکه با ما بودید.

8. نحوه درخواست اقامت آکادمیک

شما می توانید برای اجازه اقامت دانشجویی به صورت آنلاین در Enterfinland.fi درخواست دهید. در این فرآیند مراجعه حضوری به سفارت یا کنسولگری فنلاند نیز ضروری است.

لطفاً توجه داشته باشید که درخواست مجوز اقامت دانشجویی فنلاند تا زمانی که متقاضی به سفارت مراجعه نکند، بدون توجه به اینکه درخواست به صورت الکترونیکی ارسال شده باشد، قابل رسیدگی نیست.

تمدید مدت اقامت تحصیلی در فنلاند

اجازه اقامت دانشجویی معمولاً برای یک سال در هر بار صادر می شود. پس از سال اول تحصیل در فنلاند (زمان کافی قبل از انقضای مجوز قبلی)، باید برای تمدید مجوز اقامت دانشجویی خود از Migri اقدام کنید. برای این منظور می توانید از سرویس الکترونیکی Enter Finland نیز استفاده کنید. هنگام درخواست مجوز تمدید شده نیز باید در فنلاند حضور داشته باشید.

9. همزمان با تحصیل در فنلاند با مدرک دیپلم کار کنید

اگر قصد دارید در حین تحصیل در این کشور در فنلاند کار کنید، باید بدانید که ساعات کاری شما محدود است. در طول ترم فقط می توانید به طور متوسط ​​25 ساعت در هفته کار کنید.

خوب است بدانید که:
– زمانی که موسسه آموزشی شما آموزش ارائه نمی دهد، می توانید بدون محدودیت زمانی کار کنید. در طول تعطیلات تابستان و کریسمس.
– امکان تکمیل پایان نامه در شرکت و یا شرکت در آموزش های عملی شرکت ها برای دانشجویان وجود دارد. در این صورت ساعات کاری محدود نمی باشد.


سوالات متداول در مورد تحصیل در فنلاند با مدرک دیپلم

آیا امکان اخذ بورسیه تحصیلی در فنلاند با مدرک تحصیلی وجود دارد؟

بله، بورسیه های زیادی برای دانشجویان داخلی و بین المللی در دسترس است.

چه زمانی برای تمدید اقامت تحصیلی خود در فنلاند اقدام کنیم؟

پس از سال اول تحصیل در فنلاند، باید برای تمدید اجازه اقامت دانشجویی خود اقدام کنید.

هزینه تحصیل در فنلاند با مدرک چقدر است؟

هزینه تحصیل در فنلاند با مدرک دیپلم بین 5000 تا 18000 یورو خواهد بود.

مزایای تحصیل در فنلاند با مدرک چیست؟

شهریه مقرون به صرفه، فرصت کار در حین تحصیل و کیفیت بالای آموزشی از مزایای تحصیل در فنلاند با مدرک دیپلم است.

هزینه زندگی در فنلاند چقدر است؟

بسته به عادات فردی، هزینه زندگی در فنلاند بین 700 تا 1000 یورو خواهد بود.نوشته‌های مشابه