تاثیر داروهای سرماخوردگی | کاربرد،مصرف و عوارض قرص سرماخوردگی
تاریخ بروزرسانی : 2023-08-17


گردآوری :


اشتراک گذاری :ما در متن زیر از عوارض قرص سرما خوردگی برای شما گفته ایم. . برخی از داروها عوارض مختلفی دارند که نباید به طور خودسرانه با هر دوز آنها را استفاده کرد. سرگیجه و سردرد و تپش قلب از عوارض استفاده مکرر این قرص می باشد. شما در استفاده های مکرر شاهد ضایعات پوستی در بدن خود خواهید بود.

تاثیر داروهای سرماخوردگی را در مقاله زیر با هم می خوانیم. بیشتر ما عادت داریم که هنگام سرماخوردگی به طور خودسرانه این قرص را مصرف کنیم. در حالیکه از عوارض این قرص خیلی اطلاع دقیقی نداریم. مهمترین عوارض قرص سرماخوردگی در بزرگسالان ایجاد خواب آلودگی، سر درد و سرگیجه  است.

تاثیر داروهای سرماخوردگی

به گزارش نیک صالحی ،داروهای سرماخوردگی که برای خشک کردن ترشحات بینی استفاده می‌شوند ، می‌توانند مخاط دهانه رحم را کاهش داده و در نتیجه باعث مشکل در باروری در زنان می شود.

توصیه می کنیم هیچگاه بدون مراجعه و نسخه پزشک از این داروها به صورت خودسرانه استفاده نکنید و دوم اینکه به جای داروهای ضد احتقان از درمان‌های معمولی مثل ویکس استفاده کنید.

داروی سرماخوردگی

عوارض قرص سرما خوردگی 

مهمترین عوارض قرص سرماخوردگی در بزرگسالان ایجاد خواب آلودگی است که در صورت داشتن مشاغلی که نیاز به توجه و دقت زیاد ی دارند باید از مصرف آن اجتناب نمود.

سرگیجه و سردرد ناشی از مصرف این قرص تا چند ساعت بعد تپش قلب افزایش اشتها به دلیل وجود ترکیبات ضد درد در این قرص خشکی دهان که موجب شدید شدن گلودرد و سرفه های خشک می شود

علائم و درمان سرماخوردگی

در صورت مصرف بیش از اندازه در افراد مستعد ، فشار خون افزایش پیدا می کند که بهتر است قبل از مصرف با پزشک مشورت شود.

تهیه و ترجمه: گروه سلامت نیک صالحی

اختصاصی نیک صالحینوشته‌های مشابه