بیت کوین از مرز ۳۸ هزار دلار گذشت! هدف بعدی کجاست؟


زمان مطالعه: 3 دقیقه

عرضه بیت کوین در صرافی‌ها اخیراً کاهش یافته و گاوها دوباره کنترل اوضاع را به دست گرفته‌اند.

در زمان نگارش این خبر، بیت کوین با قیمت ۳۸،۲۳۰ دلار معامله می‌شود که بیش از ۳ درصد نسبت به روز گذشته افزایش یافته است. رشد هفتگی قیمت این رمزارز نیز به حدود ۵ درصد می‌رسد.

نمودار کندل یک روزه قیمت بیت کوین.

در این میان، داده‌های درون زنجیره‌ای نشان می‌دهند که تعداد زیادی بیت‌ کوین از صرافی‌ها خارج شده‌اند، که می‌تواند به عنوان یک کاتالیزور صعودی عمل کند.

گزارش‌ها حاکی از آنند که عرضه بیت کوین در صرافی‌ها به کمترین میزان خود در پنج سال گذشته، یعنی از سال ۲۰۱۷ کاهش یافته است. این موضوع را می‌توان به کاهش شهرت صرافی‌ها پس از جریمه ۴٫۳ میلیارد دلاری بایننس و دریافت احضاریه توسط کوین بیس در مورد معاملاتش با پلتفرم بای‌بیت (Bybit)، نسبت داد.

به طور همزمان، ‍۱۰ کیف پول بزرگ تتر در صرافی‌ها اکنون ۱۵٫۲۳ میلیارد دلار موجودی دارند که بالاترین سطح قدرت خرید در ۱۷ ماه گذشته را نشان می‌دهد.

در یک تحول قابل‌توجه، بیت کوین عملکرد مثبتی را در طول ماه نوامبر به ثبت رساند و انعطاف‌پذیری قابل‌توجهی را از خود به نمایش گذاشت. در حال حاضر، بیت کوین به بالای مرز ۳۸ هزار دلار بازگشته که این امر، علی‌رغم عدم تایید یک صندوق قابل معامله در بورس (ETF) اسپات و اقدامات نظارتی اخیر علیه صرافی‌های بایننس، کراکن و کوین بیس، اتفاق می‌افتد.

اکنون یک بازگشت قوی می‌تواند منجر به حرکت صعودی قابل‌توجهی برای قیمت بیت کوین شود و آن را به بیش از ۳۹ هزار دلار برساند. با این حال، نگرانی‌هایی هم در مورد یک حرکت نزولی قابل‌توجه وجود دارد که ممکن است منطقه حمایت بحرانی در حدود ۳۵،۶۰۰ دلار را به چالش بکشد.

در ادامه بخوانید :   ظهور یک الگوی تاریخی در نمودار BONE؛ رشد ۱۶۰ درصدی آن تکرار می‌شود؟

در این میان، پلن بی (PlanB)، خالق مدل پیش‌بینی قیمت انباشت به جریان، در اظهارات جدید خود با اطمینان گفته که بعید است قیمت بیت کوین دوباره به زیر ۳۵ هزار دلار سقوط کند.

از طرفی، بانک استاندارد چارترد هم اخیرا با تکرار پیش‌بینی ماه آوریل خود مبنی بر اینکه قیمت بیت کوین تا پایان سال ۲۰۲۴ به ۱۰۰ هزار دلار خواهد رسید، اظهار داشته که همه چیز همانطور که انتظار می‌رفت، پیش می‌رود.

در صفحه قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال می‌توانید قیمت همه توکن‌ها و رمزارزها را به صورت زنده و لحظه‌ای مشاهده کنید.

نوشته بیت کوین از مرز ۳۸ هزار دلار گذشت! هدف بعدی کجاست؟ اولین بار در رمز ارز نیوز. پدیدار شد.

منبع خبر

نوشته‌های مشابه