بوستان مینیاتوری مشهد | معرفی پارک مینیاتوری مشهد مقدس
تاریخ بروزرسانی : 2023-07-19


گردآوری :


اشتراک گذاری :پارک مینیاتوری مشهد از جاهای دیدنی شهر مشهد به شمار میرود. مساحت این پارک حدود ۸ هکتار است. گسترش فرهنگ و شناساندن تاریخ ایران از اهداف ساخت این مجموعه بوده است. پارک دریاچه و رودخانه ای زیبایی خاصی به این فضا داده است.

بوستان مینیاتوری مشهد اولین بوستان مینیاتوری در شرق کشور به شمار می آید. علت نام گذاری این بوستان این است که ماکت های جذاب بناهای کشورمان ایران در اندازه و سایز های کوچکتر به نمایش گذاشته شده است. به عبارتی در این بوستان میتوانیم معروفترین آثار باستانی کشورمان ایران را ببینیم.

بوستان مینیاتوری مشهد

مطمئنا هر یک از ما نقشی در گسترش فرهنگ و شناساندن تاریخ ایران به آیندگان و سایر سرزمین ها داریم. نباید این تاریخ کهن به فراموشی سپرده شود. به همین دلیل باید در حفظ و نگهداری آثار باستانی کوشا باشیم.

بازدید از پارک مینیاتوری

بوستان مینیاتوری مشهد نیز به همین منظور ساخته شد تا بتواند نمایی از آثار برجسته ایرانی که فرهنگ و معماری ایرانی-اسلامی را به تصویر میکشد، زنده نگه دارد. هدف از ساخت این پارک علاوه بر آشنایی گردشگران با ایران، گسترش و توسعه فضای سبز، رونق گردشگری، اهداف آموزشی و پژوهشی است که خوب عمل کرده و توجه زیادی به خود جلب کرده است.

اهداف احداث پارک مینیاتوری

پارک مینیاتوری مشهد در سال ۹۵ به منظور توسعه فضای سبز، آشنایی بیش تر شهروندان و گردشگران با فرهنگ بومی شهر، اهداف آموزشی و پژوهشی، رونق گردشگری و همچنین ایجاد فضایی تلفیقی برای سپری کردن اوقات فراغت خانواده ها احداث شد و در هنگام افتتاح ۹ ماکت آن به بهره برداری رسید و بقیه در دست ساخت بود و هست.

چشم انداز کوچک ایران

امکانات بوستان مینیاتوری مشهد

قسمتی که به ماکت‌ ها اختصاص داده شده در مسیر ریل راه ‌آهن قرار گرفته است، مسیری به طول ۹۲۰ متر که باعث شده است که مسافران این قطار بامزه به‌ راحتی بتوانند این آثار مینیاتوری را نظاره گر باشند و لذتش را ببرند. از آن گذشته می دانید که هر بوستانی به شهرت گل ‌هایش شناخته میشود، بوستان مینیاتوری مشهد نیز گل‌ های زیبا و منحصر به فردی را در خود جای داده است که دیدنشان نشاط روح است و شادی دل که ارزش دیدن این همه زیبایی را دوچندان میکند.

ایران در مقیاس کوچک

همچنین قبل از اینکه ماکت ‌ها به این باغ اضافه بشوند وجود همین گل‌ ها و گیاهان باعث شده که مجموعه مینیاتوری مشهد به شهرت زیادی برسد اما بعد ‌از اینکه ماکت ‌های مینیاتوری نیز اضافه شدند انواع گل‌ های دائم و فصلی در شکل های متنوع و بسیار چشمنوازی در تمام این منطقه کاشته شدند و فضای آن را زیباتر از آنچه که بود، کردند.

اقامت۲۴، سفرمارکت، سلام پرواز،نوشته‌های مشابه