به راحتی می توان تشخیص داد که با «فقه جعفری» فاصله جدی داریم.


به راحتی می توان تشخیص داد که با «فقه جعفری» فاصله جدی داریم.

سینماپرس: علیرضا سربخش پیشکسوت و کارشناس فرهنگی سبک اندیش در آستانه سالروز شهادت حضرت امام جعفر صادق (ع) گفت: بانوان به مقوله حجاب، آرایش، پوشش و… توجه کنند. سایر بخش ها و زمینه ها مخصوصاً در فیلم ها خاص بودن را داشته باشند نه اینکه منکر آن شوند!

مدیر عامل موسسه سینمایی پیشکسوتان در گفتگو با خبرنگار سینماپرس افزود: در تمام مراحل زندگی لازم است آینه ای که در مقابل خود می گیریم فقه جعفری باشد و از آن پیروی کنیم.

و ادامه داد: این کار نباید به گونه ای باشد که در جاهایی به آن اهمیت بدهیم و در جاهایی اصلاً اهمیتی نداشته باشیم. ما باید دقیقا همین کار را انجام دهیم. مثلاً تبلیغ لباس زیر را در نظر بگیرید، آیا این با فقه جعفری سازگار است یا خیر؟

سپس سربخش با تاکید بر اینکه به راحتی می توان اعتراف کرد که با رویه قضایی جعفری فاصله جدی داریم، تصریح کرد: در مجموع این سیاست را داریم، اما در قسمت های منفی باید با وضوح بیشتری واکنش نشان دهیم و افکار عمومی نسبت به آن حساس باشند، دولت. می خواهد کار کند، مردم باید نسبت به این مشکل حساس باشند و مشکلات شناخته شده را زودتر برطرف کنند.

این عضو هیئت داوران مطبوعات خاطرنشان کرد: نظارت بر این امر در تلویزیون و سینما از اهمیت ویژه ای برخوردار است تا کالای مربوطه کاملاً مطابق با اهداف فقه جعفری تبلیغ شود. مثلاً باید از خودمان این سوال را بپرسیم که آیا واقعاً لازم است یک خانم در تلویزیون محصولاتی را تبلیغ کند؟ همچنین باید به حجاب، آرایش، پوشش و… در سایر بخش ها و زمینه ها به ویژه در فیلم ها توجه ویژه ای داشته باشیم تا خدای ناکرده منفی گرایی را القا نکنیم!

وی خاطرنشان کرد: مدیران فرهنگی در مواجهه با برخی اتفاقات ضدفرهنگی تردید نکنند; همه باید برای غنی سازی عرصه فرهنگی و هنری کشور با تولیدات ارزشمند دینی و ترویج ارزش ها در جامعه و به ویژه نسل جوانی که مورد هجمه دشمنان ارزشی، اخلاقی و دینی قرار می گیرند، با هم دیدار کنیم.

نوشته‌های مشابه