با سرکه سفید اینجوری خونه رو برق بنداز | ۵ محیط در خانه که به راحتی با سرکه تمیز می‌شوند!


استفاده از سرکه سفید می‌تواند به تمیز نگه داشتن همه چیز از نظر بهداشتی کمک کند و نکته کلیدی این است که آن را با آب و هر عصاره طبیعی رقیق کنید تا عطری دوست داشتنی به آن اضافه کنید.

سرکه از اسید استیک ساخته شده است. بنابراین این باعث می شود که آن را به یک ضدعفونی کننده طبیعی برای بسیاری از میکروب‌ها تبدیل کند. به همین دلیل برای برخی از سطوح و لوازم آشپزخانه و همچنین در حمام عالی است.

تمیزکاری با سرکه

۱. پنجره‌ها


پیشنهاد ستاره

پنجره‌های ما می‌توانند خیلی سریع خیلی کثیف به نظر برسند، اما تنها چیزی که آنها نیاز دارند یک محلول سرکه خانگی و آب است تا در کمترین زمان آنها را درخشان کند.

برای تمیز کردن پنجره‌ها، مقدار مساوی از سرکه سفید و آب داغ را با هم مخلوط کنید و مقداری صابون مایع به آن اضافه کنید. بهترین زمان برای تمیز کردن زمانی است که خورشید مستقیماً به پنجره‌ها نمی‌تابد.

با استفاده از اسفنج، پنجره را با محلول پاک‌کننده خیس کنید، بعد، یک اسکاج را خیس کنید و از گوشه بالایی شروع کنید، آن را با یک حرکت مستقیم به سمت پایین بکشید. به بالا برگردید و این کار را تکرار کنید. بعد از هر رفت و برگشت، اسکاج را با یک اسفنج یا پارچه بدون پرز پاک کنید.

کار را با کشیدن اسکاچ از پایین پنجره به پایان برسانید و در نهایت پنجره را با یک اسفنج یا پارچه خشک کنید.

۲. ماکروفر

به دنبال نکات تمیز کردن آشپزخانه هستید؟ بسیاری از ما فراموش می‌کنیم که هر از چند گاهی مایکروویو را تمیز کنیم و اگر این کار را نکنیم می تواند به سرعت بو ایجاد کند. برای این کار، مجدداً مقدار مساوی آب و سرکه را با هم مخلوط کنید. این بار در یک کاسه بزرگ که می‌تواند در ماکروفر قرتر بگیرد مخلوط را درست کنید.

در ادامه بخوانید :   تست شخصیت: یک آبشار را انتخاب کن تا بهت بگم در مواجهه با موانع زندگی چه عملکردی خواهی داشت!

کاسه را داخل مایکروویو بگذارید و حدود پنج دقیقه ماکروفر را روشن کنید. بخار ایجاد شده، بقایای مواد غذایی را از بین می‌برد، که می‌توانید به سادگی با یک پارچه آن‌ها را از در و بدنه ماکروفر پاک کنید.

۳. سرامیک‌های کف خانه

محصولات تمیزکننده کف می‌توانند گران باشند و بوی تند از خود به جای بگذارند، بنابراین ممکن است بخواهید کف کاشی‌ها را با استفاده از سرکه تمیز کنید.

مقدار مساوی محلول سرکه و آب را بردارید و پاک کنید. این نه تنها چربی و کثیفی را از بین می‌برد، بلکه محلول رقیق شده از آسیب دیدن کف توسط اسید سرکه جلوگیری می‌کند. همچنین می‌توانید از ترکیب ۵۰ درصد سرکه، ۳۰ درصد آب و ۲۰ درصد آب لیمو محلولی درست کنید و کف خانه را تمیز کنید. 

۴. گاز

گازها یکی از چرب‌ترین محل‌های خانه هستند. به خصوص زمانی که یک یا دو بار در روز برای خانواده غذا می‌پزید. سرکه برای تمیز کردن اجاق گاز عالی است، زیرا اسیدیته آن در یک لحظه چربی را از بین می‌برد. به سادگی مخلوط سرکه و آب خود را روی اجاق گاز اسپری کنید، بگذارید حدود ۱۰ دقیقه بماند و سپس با آب صابون با استفاده از یک پد بشویید.

۵. قابلمه‌ها و ماهیتابه‌ها

سرکه بهترین گزینه برای خلاص شدن  از شر آثار سوختگی روی قابلمه‌ها و تابه‌ها است. مجدداً از محلول سرکه و آب استفاده کنید و آنقدر به تابه اضافه کنید تا لکه را کاملاً بپوشاند.

محلول را در تابه بجوشانید و حدود ۵ دقیقه به جوشیدن ادامه دهید. اجازه دهید مایع در تابه خنک شود، قبل از اینکه آن را بیرون بیاورید و با استفاده از یک اسفنج مناسب آثار باقی مانده را از بین ببرید.

در ادامه بخوانید :   اعلام نتایج لاتاری ۲۰۲۴ + نحوه مشاهده نتیجه

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

نوشته‌های مشابه