باغ گیاه شناسی مشهد | معرفی پارک گیاه شناسی مشهد
تاریخ بروزرسانی : 2023-07-31


گردآوری :


اشتراک گذاری :باغ گیاه‌شناسی مشهد یکی از باغ‌های دیدنی و گردشگری مشهد به شمار می رود. باغ مشهد ۲۹ هکتار مساحت دارد. یکی از جدیدترین بخش‌های باغ گیاه شناسی مشهد، پارک ژوراسیک آن است. که مورد استقبال بسیاری از جمله کودکان واقع شده است.

باغ گیاه شناسی مشهد یکی از زیباترین و شگفت انگیزترین جاهای دیدنی به شمار می رود. شما با انواع گونه های گیاهی و کاربردهای آن ها در این باغ آشنا خواهید شد. این مکان یکی از بهترین جاذبه‌های این شهر توریستی محسوب می‌شود. شما در کنار لذت بردن از منابع طبیعی میتوانید علم خود را افزایش دهید.

باغ گیاه شناسی مشهد

یکی از زیباترین و شگفت انگیزترین مکان های دیدنی مشهد، باغ گیاه شناسی می باشد که روزانه علاقه مندان زیادی را به خود جذب می کند. ترکیب هنر معماری و طراحی گل و گیاهان زیبای آن، این باغ را به فضایی منحصر به فرد تبدیل کرده است. بازدید از این باغ زیبا روح انسان را شکوفا می کند.

باغ گیاه شناسی

امروزه با توجه به آلودگی شهر های پرجمعیت از جمله مشهد، وجود چنین باغ هایی ضروری است؛ جایی که برای انسان راه فراری باشد از فضای خاکستری شهر به دنیایی پر از رنگ و زیبایی.

در کنار تجربه ای دلنشین، مسئولین این باغ فضای آموزشی ای را فراهم آورده اند تا علاقه مندان و بازدیدکنندگان با انواع گونه های گیاهی و کاربردهای آن ها آشنا شوند.

امکانات باغ گیاهشناسی مشهد

در باغ گیاهشناسی به‌علت اهمیتی که به زیبا‌سازی فضا می‌دهند اجازه انداختن زیرانداز روی چمن‌ها یا چادر زدن در فضا وجود ندارد.

باغ مشهد

برای شکم‌گردی و خوردن غذا می‌توانید به رستوران‌هایی مثل بوتانیک با منوی متنوع غذاهای ایرانی و عربی، رستوران مجلل رز، کافه و احتمالا جالب‌ترین بخش یعنی دمنوش‌سرای باغ گیاهشناسی مشهد با گیاهان مختلف اشاره کرد.

کلکسیون های مختلف باغ گیاه شناسی

باغ صخره ای و آبشار. گیاهان دارویی و معطر. سیستماتیک و آربراتوم. رزگاردن. جشنواره داوودی. آموزشی و نمایشی. ایران و توران. آسیای میانه . سوزنی برگان. باغ میوه های بومی ایران. گلخانه و نهالستان.کلکسیون گیاهان زراعی

معرفی باغ گیاه

یه جای خوب، پینورست، سلام پروازنوشته‌های مشابه