بازار کار کاشی کاری در آلمان 2023 (آوسبیلدونگ + حقوق) • سروش فردا


✅ بررسی بازار کار کاشی کاری در آلمان

بازار کار کاشی کاری در آلمان می‌تواند برای متخصصین این حوزه فضای اشتغال خوبی باشد چرا که این کشور همواره به معماری و طراحی اهمیت می‌دهد. با توجه به اینکه آلمان دوره‌های آوسبیلدونگ نیز برگزار می‌کند، می‌توان گفت که شرایط کار کاشی کاری در آلمان مناسب است و ناگفته نماند که متوسط حقوق و درآمد کاشی کاری در آلمان نیز در تعادل با هزینه زندگی در این کشور قرار دارد و با افزایش مهارت فرد، افزایش می‌یابد. ما در این مقاله سعی داریم شما را با راه‌های مهاجرت کاشی کار به آلمان آشنا کنیم و در مورد شرایط استخدام کاشی کار در آلمان نیز اطلاعاتی جامع به شما بدهیم. پس همراه ما بمانید.

آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

در نظر داشته باشید مشاورین موسسه حقوقی سروش فردا ، همگی تعلیم کافی را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده اند. می توانید پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان دریافت کنید.

همچنین می توانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ این مقاله نیز مطرح کنید تا توسط مشاورین ارشد موسسه به آنها پاسخ داده شود.

ber-reichst-dome-nite

1- کاشی کاری در آلمان چه مزایایی دارد؟

به عنوان متخصصی که می‌خواهید وارد بازار کار کاشی کاری در آلمان شوید، باید بدانید که یکی از مزایای کار کاشی کاری در آلمان نرخ پایین بیکاری در این کشور است. از میان متخصصین فراوانی که سالانه وارد این کشور می‌شوند، تعداد بسیاری می‌توانند در شاخه‌های مختلف تخصص خود فعالیت کنند. همین موضوع باعث شده است که مهاجرت کاشی کار به آلمان آسان شود و آینده‌ی شغلی مناسبی در انتظار او باشد.

از سوی دیگر با توجه به حقوق و درآمد کاشی کاری، می‌توان گفت که پس از استخدام کاشی کار در آلمان، زندگی و رفاه خوبی نیز در انتظارش خواهد بود.

خوب است بدانید که شرایط کار کاشی کاری در آلمان نیز مناسب است و شما با تنوع مشاغل این حوزه مواجهید. شما با مهاجرت به این کشور به عنوان کاشی کار می‌توانید نسبت به آینده حرفه‌ای و شخصی خود تا حدود زیادی خوشبین باشید.

البته میزان رفاه شما در آلمان بستگی به مقدار توانایی‌ها و مهارت‌های خودتان دارد. شما باید بتوانید در بهترین موقعیت‌های شغلی برای استخدام کاشی کار در آلمان پذیرفته شوید.

2- مهارت های لازم برای بازار کار کاشی کاری در آلمان چیست؟

یکی از مهم‌ترین سوالاتی که برای متخصصین پیش از مهاجرت پیش می‌آید، این است که برای ورود به بازار کار کاشی کاری در آلمان به چه مهارت‌هایی نیاز دارند؟

برای اینکه بتوانید شرایط کار کاشی کاری در آلمان را کسب کنید، باید به چند نکته اصلی دقت کنید:

 • شما باید مهارت‌هایی مانند اندازه‌گیری‌های دقیق و مهارت در استفاده مناسب از کاشی‌های مختلف را داشته باشید.
 • معماری در کشور آلمان از اهمیت بالایی برخوردار است. یک کاشی‌کار باید بتواند هماهنگی کافی را با مهندسین معمار و طراحان داخلی داشته باشد.
 • از اصلی‌ترین مهارت‌هایی که در استخدام کاشی کار در آلمان نقش مهمی دارد، توجه به مواد مصرفی در هر کار است. کاشی‌کارها باید بتوانند نماهایی را که مهندسین معمار و طراحان برای سازه‌ها طراحی می‌کنند، با دقت پیاده‌سازی کنند.
 • یک متخصص که دارای شغل کاشی کاری در آلمان است، باید بتواند مشتریان خود را در انتخاب مواد مناسب برای سازه‌ها راهنمایی کند چون به‌عنوان یک مرجع قابل اعتماد شناخته می‌شود.

کاشی کارها همچنین وظیفه پوشاندن دیوارها و کف‌ها با استفاده از کاشی‌های متشکل از سنگ‌های طبیعی، مصنوعی، شیشه، سرامیک یا موزائیک را به عهده دارند.

3- مهاجرت کاشی کار به آلمان چه مراحلی دارد؟

کشور آلمان که در سال‌های اخیر توجه زیادی به معماری سازه‌ها داشته است، می‌تواند یکی از بهترین مقاصد برای مهاجرت متخصصین کاشی‌کاری باشد. با توجه به همین موضوع می‌توان گفت وضعیت کار کاشی کاری در آلمان نسبت به بسیاری از کشورهای اتحادیه اروپا مناسب‌تر است.

درباره مراحل مهاجرت کاشی کاران به آلمان می‌توان گفت که این افراد باید:

 • پیش از مهاجرت شرایط کار کاشی کاری در آلمان را بررسی کنند.
 • نسبت به فراهم کردن مدارک و الزامات مهاجرت اقدام نمایند.
 • از طریق سایت‌های کاریابی کاشی کاری در آلمان شغل خود را پیدا کنند.
 • برای ورود به بازار کار کاشی کاری در آلمان به دنبال دریافت ویزای کاری این کشور بروند.

در ادامه درباره روش مهاجرت کاشی کاران به آلمان بیشتر حرف می‌زنیم.

4- آوسبیلدونگ کاشی کاری در آلمان چیست؟

کشور آلمان دوره‌های آموزشی مختلفی برای تخصص‌های گوناگون برگزار می‌کند. دوره آوسبیلدونگ (Ausbildung) در آلمان بر آموزش مهارت‌های کاری (آموزش عملی طی کارآموزی) و همچنین روش‌هایی برای کسب دانش بیشتر در زمینه‌های شغلی مختلف (آموزش تئوری طی کلاس درس) متمرکز هستند.

در دوره های آوسبیلدونگ کاشی کاری آلمان شما یاد می‌گیرید که:

 • چگونه باید از متریال مختلف در کارها استفاده کنید.
 • تخمین زمان برای هر پروژه چگونه انجام می‌شود.
 • مواد مناسب برای هر منطقه در این کشور کدامند.

از طرفی در این دوره‌ها، نظافت و بهداشت در کار، روش‌های تخمین هزینه، کار کردن با انواع خاک و شیوه‌ی عایق‌کاری به شما آموزش داده می‌شود.

تمام کسانی که در دوره‌های آوسبیلدونگ شرکت می‌کنند، در پایان دوره مدرکی دریافت می‌نمایند که با آن می‌توانند از طریق آگهی‌های استخدام کاشی کار در آلمان شغل مورد نظر خود را پیدا کنند.

اما اگر به دنبال ویزای کار برای مهاجرت به عنوان کاشی کار باشیم، باید چه کار کنیم؟

Teufelsberg-in-Berlin

5- چگونه ویزای کاری آلمان بگیریم؟

یکی از اصلی‌ترین الزامات ورود به بازار کار کاشی کاری در آلمان و بهره‌مندی از درآمد ماهیانه کاشی کاری در آلمان داشتن ویزای کاری است.

ویزای کاری آلمان به دو شیوه ارائه می‌شود: (1) ویزای جستجوی کار آلمان، (2) ویزای کار عادی آلمان با اخذ جاب آفر

شما نسبت به نوع کاریابی خود باید یکی از دو روش را برای دریافت ویزا انتخاب کنید.

در این بخش از مقاله، انواع ویزای کاری آلمان و همچنین مقدمات دریافت آن را برای شما توضیح خواهیم داد.

البته شما می‌توانید اطلاعات تکمیلی را در مقاله کار در آلمان و انواع ویزای کاری آلمان نیز بخوانید.

ویزای جستجوی کار آلمان برای شغل کاشی کاری

در این روش، شما امکان حضور در آلمان و پیدا کردن شغل مناسب خودتان را خواهید داشت. با دریافت ویزای جستجوی کار (Job Seeker) شما 6 ماه فرصت دارید تا در بهترین شهرهای آلمان برای کار کاشی کاری دنبال کار بگردید.

در مورد این ویزا توجه داشته باشید که باید:

 • مدارک دانشگاهی و یا آموزشگاهی ارائه دهید.
 • مدارک خود را با مدارک مورد تایید در آلمان معادل‌سازی کنید.
 • حداقل مدرک زبان مورد نیاز برای شغل خود را داشته باشید (معمولا سطح B1).
 • تمکن مالی خود را ثابت کنید.

در بخش بعدی ضمن بررسی دیگر ویزای در دسترس، به شما می‌گوییم حقوق یک کاشی کار در آلمان چقدر است.

Neuschwanstein-Castle02,-Schwangau,-Germany

ویزای کار عادی المان برای شغل کاشی‌کاری

چنانچه پیش از مهاجرت شرایط استخدام کاشی کار در آلمان را داشته باشید و بتوانید از طریق سایت‌های کاریابی شغل مناسب خود را پیدا کنید، باید به سراغ اخذ ویزای کار عادی آلمان (برای مثال ویزای کارگر ساده) بروید.

این ویزا به شما اجازه می‌دهد 4 سال در آلمان کار و زندگی کنید اما باید توجه داشته باشید که این ویزا محدودیت سنی دارد. اگر هنگام ورود به آلمان سن شما بیش از 45 سال باشد، باید مدارکی ارائه دهید که اثبات کند حداقل 48,180 یورو در سال درآمد دارید.

دقت کنید که:
1) قرارداد کاری شما مدت زمان حضور شما در آلمان را نشان می‌دهد.
2) می‌توانید به همراه خانواده به آلمان بروید.

مراحلی که برای دریافت این ویزا باید طی کنید، به این صورت است:

 • انتخاب ویزا و بررسی مدارک ( انتخاب ویزا بر اساس شرایط شخصی)
 • گرفتن وقت از سفارت آلمان
 • ثبت درخواست (تحویل مدارک و پرداخت هزینه 75 یورویی)
 • سفر به آلمان (مشروط به دریافت ویزا)
 • اخذ اقامت (مشروط به دریافت ویزا)

6- حقوق و درآمد کاشی کاری در آلمان چقدر است؟

میزان درآمد کاشی کار در آلمان بسته به نوع شغل و جایی که در آن استخدام می‌شود، متفاوت خواهد بود.

به طور کلی کمترین حقوق کاشی کار در آلمان 480 یورو در ماه است. هر قدر سطح مهارت‌های فنی و همچنین سوابق کاری فرد بالاتر برود، می‌تواند از درآمد بیشتری برخوردار شود.

به طور میانگین یک کاشی‌کار در آلمان 1050 یورو در ماه درآمد خواهد داشت که با بالاتر رفتن سابقه کاری تا 1670 یورو در ماه نیز افزایش پیدا می‌کند.

معمولا کاشی‌کارها در آلمان 12,600 یورو در سال درآمد کسب می‌کنند.

7- هزینه زندگی در آلمان چقدر است؟

برای اینکه بتوانید برآورد مناسبی از سطح زندگی در کشور آلمان داشته باشید، باید اطلاعاتی درباره میزان هزینه زندگی در آلمان به دست آورید.

به طور کلی میزان هزینه زندگی در آلمان بسته به سبک زندگی و شهری که در آن مشغول کار هستید، متفاوت است. هر نفر در آلمان ماهانه به 874.2 یورو نیاز دارد تا بتواند یک زندگی معمولی داشته باشد.

هزینه زندگی یک خانواده چهارنفره در کشور آلمان 2,969.8 یورو در ماه است.

در این بخش از مقاله با برخی از اصلی‌ترین هزینه‌های جاری زندگی در آلمان آشنا خواهید شد:

نوع هزینه مبلغ هزینه (به یورو)
رستوران 2.28 تا 55
مواد غذایی 0.58 تا 14.75
کارت حمل و نقل ماهانه 70
قبوض 263.33
امکانات رفاهی 12.00 تا 32.96
پوشاک 36.85 تا 107.63
اجاره ماهانه آپارتمان یک خوابه: 633.86 تا 852.74
سه خوابه: 1179.28 تا 1561.40
خرید آپارتمان 4716.19 تا 6542.11

آخرین بخش از مقاله مربوط به معایب کار کاشی کاری در آلمان است.

8- کاشی‌کاری در المان چه معایبی دارد؟

معمولا اشتغال در هر کشوری علاوه بر اینکه شما را از مزایای ویژه‌ای بهره‌مند می‌سازد، معایبی نیز به همراه دارد. کار در آلمان نیز استثناء نیست.

به طور مثال یکی از معایب کار کاشی‌کاری در آلمان، میزان بالای مالیات در این کشور است. با توجه به این که درآمد شغل کاشی‌کاری در این کشور چندان بالا نیست، این معضل می‌تواند یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های کاشی‌کاران باشد.

از سوی دیگر برای اینکه بتوانید در آلمان کار کنید، باید مدرک زبان آلمانی نیز داشته باشید. اجبار به یادگیری زبان آلمانی برای برخی از افراد ممکن است کمی سخت باشد.


پرسش‌های متداول بازار کار کاشی کاری در آلمان

✅ مهاجرت کاشی کار به آلمان چگونه ممکن است؟

کاشی‌کاران با اخذ ویزای کاری آلمان (جستجوی کار جهت کاریابی حضوری یا ویزای کار با جاب آفر) یا شرکت در دوره آوسبیلدونگ موفق به مهاجرت می‌شوند.

✅ آیا استخدام کاشی کار در آلمان از کشورهای غیر اتحادیه اروپا امکان دارد؟

بله! تنها کافیست شرایط کار به عنوان کاشی کار در آلمان (مانند مدارک معتبر، مهارت کافی و …) را داشته باشید تا در آلمان استخدام شوید.

✅ حقوق و درآمد کاشی کاری در آلمان چقدر است؟

حداقل و حداکثر حقوق و درآمد کاشی کاری در آلمان عبارتند از به ترتیب 480 و 1050 یورو در ماه.

✅ بازار کار کاشی کاری در آلمان چکونه است؟

به دلیل توجه آلمان به معماری، نرخ پایین بیکاری در این کشور و نیاز به نیروی کار، بازار کار کاشی کاری در آلمان وضعیت مناسبی دارد.

✅ شرایط دوره آوسبیلدونگ برای کار کاشی کاری در آلمان به چه صورت است؟

شما با شرکت در دوره آموزش عملی و تئوری آوسبیلدونگ کاشی کاری در آلمان با وظایف یک کاشی‌کار به طور کامل آشنا و آماده کار می‌شوید.

به دلیل تغییر شرایط کار در اروپا، پس از اپیدمی کرونا این فرایند بسیار سخت تر از گذشته شده و از لیست خدمات موسسه سروش فردا خارج شده است. راهکارهای جایگزین بهتری وجود دارند که می توانید از مشاورین ما جویا شوید.نوشته‌های مشابه