بازار کار خیاطی در آلمان 2023 (Ausbildung + درآمد) • سروش فردا


✅ بررسی بازار کار خیاطی در آلمان

بازار خیاطی در آلمان یکی از فرصت های طلایی برای مهاجرت خیاط به آلمان F. شما می توانید با شرکت در دوره های خیاطی Ausbildung خود را آموزش دهید خیاطی شرایط کار در آلمان رویکرد مورد نیاز است استخدام خیاط در آلمان داشتن تجربه و مهارت کافی برای رفع نیازهای مختلف مشتریان با سلایق مختلف. در این مقاله علاوه بر آشنایی با جزئیات خیاطی می توانید خیاطی حقوق و درآمد در آلمان همچنین خودتان را بشناسید تا بهترین تصمیم را برای آینده خود بگیرید.

بر روی آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

توجه داشته باشید که تمامی مشاوران موسسه حقوقی سروش فردا آموزش های کافی برای پاسخگویی به سوالات شما را فرا گرفته اند. تو می توانی پس از خواندن این مقاله با موسسه حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و از مشاوره رایگان کامل برخوردار شوید.

همچنین می توانید برای پاسخگویی به مشاوران ارشد موسسه سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ همین مقاله مطرح نمایید.

1-مزایای خیاطی در آلمان

بسیاری از افراد می خواهند بدانند مزایای کار آنها در کشور مقصد چیست تا بتوانند در زمینه های مختلف کاری مهاجرتی مطمئن داشته باشند.

یکی از مهم ترین مزیت هایی که می توان در آن یافت بازار خیاطی در آلمان وی به پایین بودن نرخ بیکاری در آلمان اشاره کرد. این بدان معناست که اگر شما خیاطی شرایط کار در آلمان شما به راحتی می توانید برای استخدام خیاط در آلمان درخواست دادن

از سوی دیگر، مقدار خیاطی حقوق و درآمد در آلمان همچنین نسبتا خوب است و این می تواند یکی از مهمترین مزیت ها باشد مهاجرت خیاط به آلمان بودن

با توجه به پایین بودن نرخ بیکاری در آلمان، فرصت های شغلی مناسبی برای شما فراهم می شود که می توانید از آنها استفاده کنید خیاطی در آلمان اولین قدم ها

خوب است که بدانیم دوره های خیاطی Ausbildung در آلمان نیز برگزار می شود.

2- انتقال خیاط به آلمان

آلمان می تواند یکی از بهترین مقاصد متخصصان در زمینه های مختلف از جمله خیاطی باشد.

که می شود گفت خیاطی شرایط کار در آلمان این بهتر از سایر کشورهای اتحادیه اروپا است، شما به عنوان یک خیاط می توانید بهترین شهرهای آلمان برای خیاطی ورود و خروج حقوق خیاطی در آلمان استفاده کنید.

اما هر کشوری برای پذیرش مهاجر نیاز به شرایط خاصی دارد. شما باید این را خاموش کنید شرایط کار خیاطان در آلمان مطلع باشید و این شرایط را داشته باشید، لازم است برای آن تدابیری اتخاذ شود خیاطی در آلمان که شامل اخذ ویزا و ارائه مدارک لازم می باشد.

در ادامه مقاله، ص خیاطی شرایط کار در آلمان با راه های اخذ ویزای کار در این کشور آشنا می شوید و می آموزید.

3- شرایط کار خیاطی در آلمان

برای شروع خیاطی در آلمان نیاز به ارائه مدارک دارید. این مدارک ممکن است شامل مدارک دانشگاهی در طراحی مد و لباس باشد. البته ممکن است مدرک دانشگاهی نداشته باشید، در این صورت باید مدرکی ارائه دهید که ثابت کند مهارت کافی در خیاطی دارید.

از سوی دیگر خیاطی شرایط کار در آلمان یعنی باید برای ویزای کار اقدام کنید.

دو راه برای جستجوی کار در آلمان وجود دارد. شما می توانید ویزای کار عادی آلمان را دریافت کنید. در این صورت شما می توانید با حضور در این کشور پس از تایید وضعیت خیاطی در آلمان و کسب شرایط کار خیاطان در آلمان در این کشور کار کنید.

راه دیگری برای رسیدن به حقوق یک خیاط در آلمان استخدام آنلاین وجود دارد. هنگامی که شغل مورد نظر خود را از سایت های کار پیدا کردید، برای ورود به آن کشور باید ویزای پیشنهاد شغلی دریافت کنید.

در قسمت بعدی مقاله با انواع ویزای کار آلمان و مدارک لازم جهت اخذ آن آشنا خواهید شد.

4. مهارت های لازم برای بازار خیاطی در آلمان

دوست داری خیاط در آلمان شما با مشتریان مختلفی کار خواهید کرد. بسیاری از آنها پارچه های خوش دوخت و باکیفیتی دارند که از آنها می خواهند بهترین لباس ها را برای آنها بدوزید.

ممکن است برخی از آنها از اندازه های استاندارد اطلاعی نداشته باشند یا سلیقه خاصی داشته باشند.

شما باید توانایی دوخت لباس های خاص و غیر معمول را داشته باشید. مثلاً باید برای تئاترها و اجراهای مختلف لباس طراحی و بدوزید. برای مهمانی های رسمی، غیر رسمی یا عروسی لباس بپوشید.

با در نظر گرفتن موارد فوق، باید با مشتریان خود در مورد نیازهای اولیه آنها شفاف باشید و در مورد مواردی مانند رنگ و پارچه با آنها مشورت کنید.

اگر کار خود را با دانش و مهارت های لازم شروع کنید، ممکن است بتوانید بیشتر از آن درآمد کسب کنید میزان درآمد حاصل از خیاطی در آلمان شما نیز دریافت می کنید

5- ویزای کار آلمان

یکی از نیازهای اساسی بازار خیاطی در آلمان اخذ ویزای کار. بسته به جستجوی شغل خود باید یکی از ویزای کار آلمان را دریافت کنید.

در ادامه در مورد این ویزاها صحبت خواهیم کرد و شما می توانید اطلاعات خود را در مقالات کار در آلمان و انواع ویزای کار آلمان پر کنید.

ویزای کاریابی آلمان برای خیاطان

اگر می خواهید به صورت حضوری در آلمان به دنبال کار بگردید، باید ویزای جستجوی کار آلمان را دریافت کنید.

این ویزا 6 ماه به شما فرصت می دهد تا شغل پیدا کنید و برای دریافت آن به مدارک زیر نیاز دارید:

 • مدارک دانشگاه یا مدرسه
 • معادل سازی مدارک شما با مدارک مورد تایید آلمان.
 • سطح زبان مورد نیاز برای شغل مورد نظر (معمولا B1.)
 • اثبات توانایی مالی.
Elbphilharmonie-Hamburg,-Hamburg,-آلمان

ویزای کار عادی آلمان برای کار خیاطی

اگر مدارک کافی برای کار خود قبل از ورود به آلمان دارید و به صورت آنلاین کار پیدا کرده اید، می توانید با این ویزا به مدت 4 سال در این کشور زندگی کنید.

ویزای کار آلمان دارای محدودیت سنی است و اگر در هنگام ورود به این کشور بالای 45 سال سن دارید، باید مدرکی ارائه دهید که حداقل 48180 یورو در سال درآمد داشته باشید.

در مورد ویزای کار آلمان باید به نکات زیر توجه کنید:
1) این ویزا 4 ساله است.
2) قرارداد کاری شما شرایط تمدید ویزا را تعیین می کند.
3) می توانید خانواده خود را با خود ببرید.

برای دریافت ویزای کاری عادی آلمان باید مراحل زیر را طی کنید:

 • انتخاب ویزا و بررسی مدارک لازم (نوع ویزا را با توجه به شرایط خود انتخاب کنید)
 • از سفارت وقت بگیرید
 • ثبت درخواست (تحویل مدارک و پرداخت 75 یورو در سفارت)
 • سفر به آلمان (مشروط به اخذ ویزا)
 • اخذ اقامت آلمان (پس از اخذ ویزا)

6- خیاطی Ausbildung در آلمان

یک راه می تواند خیاطی حقوق و درآمد در آلمان برای ارتقاء، شرکت در دوره های آموزشی. دوره های Ausbildung این آموزش ها را به صورت تئوری و عملی به شما ارائه می دهند.

برای خیاط شدن در آلمان، باید مدرک دیپلم دبیرستان را برای شرکت در دوره ارائه دهید.

در دوره های Ausbildung متوجه خواهید شد که هنر خیاطی علاوه بر خلاقیت نیازمند محاسبات ریاضی نیز می باشد. شما تعیین می کنید که هر لباس چقدر هزینه دارد یا چه مقدار پارچه باید برای سفارش خود تهیه کند.

در حین دوره آموزشی خیاطی در آلمان شما باید تصمیم بگیرید که می خواهید خیاط لباس مردانه باشید یا زنانه!

با شرکت در دوره های Ausbildung می توانید از فرصت های شغلی در این زمینه بهره مند شوید. بخشی از آینده خیاطی در آلمان درست است:

 • پس از اتمام دوره سه ساله خود، می توانید با ارائه مدارک خود، حقوق و آینده شغلی خود را بهبود بخشید.
 • پس از این دوره، می توانید آموزش بیشتری برای تبدیل شدن به یک تکنسین با تاکید بر مدیریت کسب و کار نساجی یا فناوری پوشاک داشته باشید.
 • شما می توانید یک خیاط خبره شوید.
 • می توانید به عنوان متخصص مد و لباس یا طراح پارچه کار کنید.

7- درآمد خیاطی در آلمان

حقوق خیاطی در آلمان بسته به سطح مهارت و تجربه متفاوت است.

یک خیاط در آلمان به طور متوسط ​​1410 یورو در ماه درآمد دارد. اگر سطح مهارت شما بالا باشد و در یک محیط کاری خوب کار کنید، این مبلغ می تواند به 2250 یورو در ماه برسد.

البته باید در نظر داشته باشید که در ابتدای فعالیت باید با درآمد ماهانه حدود 650 یورو زندگی کنید تا سطح مهارت شما بالاتر و متوسط ​​باشد. خیاطی حقوق و درآمد در آلمان آن را بگیرید

8- هزینه زندگی در آلمان

هزینه زندگی در آلمان بسته به شهری که در آن زندگی می کنید متفاوت است. اما به عنوان یکی از مهم ترین عوامل مهاجرتی، قبل از رفتن به آلمان باید از آن آگاه باشید.

معمولاً یک فرد در آلمان می تواند با 874.2 یورو در ماه به طور عادی زندگی کند. این هزینه برای یک خانواده چهار نفره حدود 2969.8 یورو در ماه است.

در این بخش، برخی از متداول ترین هزینه های زندگی در آلمان را شرح خواهیم داد.

نوع هزینه مقدار هزینه (به یورو)
رستوران 2.28 تا 55
غذا 0.58 تا 14.75
کارت حمل و نقل ماهانه 70
حساب ها 263.33
امکانات اجتماعی 12.00 تا 32.96
تن پوش 36.85 تا 107.63
اجاره ماهانه آپارتمان یک خوابه: 633.86 تا 852.74
سه خوابه: 1179.28 تا 1561.40
خرید آپارتمان 4716.19 تا 6542.11

در قسمت آخر این مقاله معایب مهاجرت خیاطان به آلمان ما داریم می رویم

استادیوم المپیک مونیخ، مونیخ، آلمان

9- معایب خیاطی در آلمان

اجازه دهید وارد شوند بازار خیاطی در آلمان آنها به این کشور مهاجرت می کنند، جدا از اینکه از مزایای این شغل بهره مند می شوند، ممکن است با معایبی نیز مواجه شوند.

یکی از معایب استخدام خیاط در آلمان به همین دلیل است که باید آلمانی را یاد بگیرید. برای اینکه بتوانید با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید، باید حداقل مدرک زبان آلمانی B1 ارائه دهید.

یکی دیگر از معایب این شغل بالا بودن مالیات در این کشور است که می تواند شامل بخشی از حقوق دریافتی این خیاطان باشد. البته بسته به سطح تخصص خیاطان درآمد ماهانه خیاطان در آلمان ممکن است شامل بخش‌های کوچک‌تری از مبلغ دریافتی از خیاط‌ها باشد.


سوالات متداول در مورد بازار خیاطی در آلمان

✅ حقوق و درآمد خیاط در آلمان چقدر است؟

خیاط ها به طور متوسط ​​1410 یورو در ماه درآمد دارند که می تواند به 2250 یورو برسد.

✅ یکی از شرایط اصلی استخدام خیاط در آلمان چیست؟

توانایی پاسخگویی به نیاز مشتریانی که سلیقه خاصی دارند و به کیفیت پارچه و خیاطی اهمیت می دهند.

✅ مناسب ترین راه برای کسب شرایط خیاطی در آلمان چیست؟

شرکت در دوره های خیاطی Ausbildung می تواند کمک زیادی به خیاطان برای مهاجرت به آلمان کند.

برای ورود به بازار خیاطی در آلمان به چه مهارت هایی نیاز دارید؟

ارتباط با مشتریان، دوخت لباس های خاص و سفارشی و دانش پارچه از جمله مهارت های مورد نیاز است.

با توجه به تغییر شرایط کار در اروپا، پس از اپیدمی کرونا، این روند بسیار دشوارتر از قبل شده و از لیست خدمات موسسه سروش فردا حذف شده است. راه حل های جایگزین بهتری وجود دارد که می توانید از مشاوران ما بپرسید.نوشته‌های مشابه