بازار سنتی بندر عباس | تاریخچه بازار سنتی و قدیمی بندر عباس


بندر عباس از شهرهای جنوب کشورمان است. این شهر یک بازار سنتی و قدیمی دارد که خیلی سالیان پیش تاسیس شده است. در بازار بندر عباس می توانید وسایل کمیاب را پیدا کنید. در بازار بندر عباس صنایع دستی، خشکبار و سبزیجات محلی به فروش می رسد. در قسمت زیر به معرفی بازار سنتی بندر عباس پرداخته ایم. برای افزایش اطلاعاتتان در این زمینه در نیک صالحی همراه ما باشید.

بازار سنتی بندر عباس

معرفی مراکز خرید و تاریخچه بازار قدیمی بندر عباس.

تصاویر مغازه های بازار بندر عباس

تاریخچه بازار قدیمی بندر عباس

متاسفانه درباره تاریخ دقیق تاسیس این بازار در بندر عباس، اطلاعات دقیقی در دسترس نیست ولی بر اساس نام آن و گفته های افراد محلی این منطقه، بازار سنتی برای سال های طولانی به فعالیت خود در زمینه فروش اجناس و ابزار جدید و حتی دست دوم ادامه داده است.

این بازار، مساحت زیادی از زمین و بخش های اطراف خود را اشغال کرده و بسیار بزرگ است؛ که به همین خاطر، وسایلی که در آن به فروش می رسند تنوع زیادی دارند و مردم همین شهر و به خصوص گردشگران را از بازدید پشیمان نمی کنند.

اگر قصد خرید لباس و یا وسیله ای کمیاب را دارید و با وجود جستجو همه مغازه های اطراف خود موفق به یافتن آن نشده اید، حتما از بازار قدیمی بندر عباس دیدن کنید؛ چرا که با صرف کم ترین زمان در این بازار می توانید تمام مایحتاج خود را تهیه کنید.

معرفی بخش های مختلف بازار

بازار سنتی بندر عباس، در خیابان طالقانی و نرسیده به خیابان بهادر جنوبی واقع شده است. در بازار بندر عباس، انواع خشکبار و سبزیجات محلی و معطر، ماهی، صنایع دستی مانند گلیم های پر نقش و نگار، حصیر، پارچه های زیبا و … به چشم می خورد و تنوع آن ها انسان را متحیر می سازد.

گردشگران علاوه بر بازدید از این بازار، می توانند از بازار های زیبایی که در نزدیکی بازار قدیمی قرار گرفته اند نیز دیدن کنند تا اطلاعات شان را درباره بندر عباس و فرهنگ و مردم آن افزایش دهند. با توجه به اهمیت این موضوع، برخی از معروف ترین بازار ها را به شما معرفی می کنیم.

بازار قدیمی بندر عباس

بازار لاری ها

یکی از بازار های موجود در بندر عباس که عمده تمرکز فعالیت فروشنده های آن در هنگام شب و تاریک شدن هوا می باشد، بازار لاری هاست که به آن بازار شب هم می گویند. در این بازار هم انواع وسایل متنوع پیدا می شود اما بیش تر از هر چیزی پوشاک و لباس های محلی و غیر محلی به فروش می رسند.

اجناس فروشی، از قیمت و کیفیت مناسبی برخوردار هستند و هر قشری از مردم می تواند در این بازار خرید کند. بر خلاف تصور گردشگران، با وجود دیر شروع شدن ساعت کار در بازار لاری ها، افراد زیادی از هر جنسیت و قومیتی، در این بازار وجود دارند و از قدم زدن در شلوغی جمعیت لذت می برند.

قسمت های مختلف بازار

 بازار مرکزی

بازار مرکزی یکی از بازار هایی است که علاوه بر بندر عباس، در سایر شهر ها هم وجود دارد و حتی در بین مردم نیز با نام سیتی سنتر شناخته می شود. سیتی سنتر بندر عباس، در سال ۱۳۸۴ و با ۳ طبقه در مقابل اسکله شهید رجایی ساخته شد.

در طبقه های این پاساژ، مغازه های مختلفی مانند مغازه لوازم خانگی، بهداشتی و آرایشی، پوشاک، موبایل و لوازم الکترونیکی و … وجود دارند. با وجود بزرگ بودن این بازار و محبوب بودن آن در بین مردم و مسافران بندر عباس، قیمت اجناس در آن معقول و خوشبختانه این مسئله بر روی قیمت وسیله ها تاثیر منفی نگذاشته است.

مرکز خرید زیتون

این مرکز خرید، در ۲ طبقه و با فاصله مناسبی تا ساحل واقع شده است. در صورت بازدید از مرکز خرید زیتون، می توانید با طی ۵۰۰ متر به آسانی به ساحل دریا دسترسی پیدا کنید و به ذهن و روح خود آرامش هدیه دهید. در مرکز خرید زیتون، مغازه های مختلف پوشاک، مواد غذایی و … وجود دارد که می توانند برای گردشگران جذاب باشند.

شرایط بازدید از بازار قدیمی بندر عباس

اگر شما هم به سفر به شهر های مختلف و آگاه شدن از سبک زندگی، فرهنگ، اخلاق مردم، رسومات مختلف و … علاقه دارید، یکی از بهترین انتخاب های شما، می تواند استان هرمزگان و بندر عباس باشد. بندر عباس، مردمانی مهمان نواز دارد که با گردشگران به خوبی رفتار و آن ها را به فرهنگ خود علاقه مند می کنند.

در نظر داشته باشید که قبل از جمع کردن چمدان های تان و عازم شدن به بندر عباس، درباره آب و هوا و بهترین زمان سفر به آن اطلاعات معتبری به دست آورید. طبق تحقیقات صورت گرفته، اوایل آذر تا اوایل فروردین، بهترین زمان برای سفر به این بندر هستند؛ چرا که هوا در معتدل ترین حالت خود قرار دارد.

همچنین می توانید در مهر ماه برای شرکت در جشنواره مجسمه های شنی و در نوروز، برای بازدید از جشنواره جهله نگاری به هرمزگان سفر کنید. بازار سنتی بندر عباس به دلیل اهمتی که در این شهر دارد، در بیش تر روز ها و ساعات امکان ارائه خدمت به گردشگران و مردم را دارا است و شما می توانید در ساعت های مختلف روز به آن مراجعه و برای خود و عزیزان تان سوغات های متنوعی را تهیه کنید.

تصاویر بازار سنتی بندر عباس

آدرس و نحوه دسترسی با وسایل مختلف

هر فردی سفر با یک نوع خاصی از وسیله نقلیه را به سایر وسایل ترجیح می دهد. برخی اشخاص، سفر با اتومبیل شخصی و لذت بردن از منظره های اطراف و مهم تر از همه عدم محدودیت برای توقف را به استفاده از هواپیما، قطار و … ارجحیت می دهند.

اگر شما هم در این گروه از افراد قرار دارید، بهتر است قبل از حرکت،  درباره مسیر های بندر عباس و نوع جاده ها اطلاعات کسب کنید تا در طول سفر دچار مشکل نشوید. تهیه بلیط قطار بندر عباس هم امکان پذیر است و علاقه مندان به قطار می توانند با استفاده از آن، سفری راحت و بدون مشکل را تجربه کنند.

خوشبختانه، بندر عباس فرودگاه هم دارد و شما با خرید بلیط هواپیما بندر عباس، به آسانی به مقصد خود می رسید و از سفر تان لذت می برید.

مستر بلیط , توریست شو , ساعد نیوز

نوشته‌های مشابه