اپراتور “Site:” گوگل هر چیزی را که ایندکس شده است به شما نشان نمی دهد


تیم پیوندهای جستجوی گوگل در یک قسمت اخیر پادکست در مورد عملکرد محدود اپراتور “site:” بحث کردند.

این تیم در مورد ابزاری که معمولاً توسط صاحبان وب‌سایت و متخصصان سئو برای بررسی وضعیت نمایه‌سازی یک سایت استفاده می‌شود، بحث‌های روشن‌گری انجام داد.

با این حال، این تیم تاکید کرد که کنسول جستجوی گوگل داده‌های نمایه‌سازی بسیار عمیق‌تری را ارائه می‌دهد، در حالی که اپراتور یک نمای کلی در سطح بالا ارائه می‌دهد.

محدودیت در اپراتور “سایت:”.

اپراتور “site:” که به شما امکان جستجوی صفحات در یک وب سایت خاص را می دهد، لیست کاملی از صفحات فهرست شده ارائه نمی دهد.

گری ایلیس، یکی از اعضای تیم روابط جستجوی گوگل، مستقیماً به این موضوع پرداخت و اظهار داشت: “خیر، برخی از صفحات ایندکس شده را به سایت من نشان می دهد.”

Ilyes می‌گوید این امکان برای Google وجود ندارد که فهرست کاملی از هر صفحه فهرست شده را در اختیار کاربران قرار دهد.

با استفاده از عملگر “Site:”.

اگرچه ممکن است اپراتور “site:” به عنوان یک بررسی نمایه سازی جامع عمل نکند، تیم چندین هدف مفید را برای این ابزار برجسته کرده است.

همانطور که ایلیز به صورت رنگارنگ نشان داد، می توان از آن برای نظارت بر کلمات کلیدی یا محتوای ناخواسته، مانند “خرید ویاگرا در کازینو تیمبوکتان بدون نسخه” استفاده کرد.

این اپراتور همچنین برای یافتن نسخه های بومی سازی شده صفحات یا بررسی نمایه سازی تصاویر مفید است، که برای وب سایت هایی که محتوای تولید شده توسط کاربر را میزبانی می کنند ارزشمند است.

الیاس گفت: “در سایت اسناد جستجوی ما، developers.google.com/search، من گاهی از آن برای یافتن برخی از نسخه های بومی سازی شده صفحات جداگانه استفاده می کنم…”.

“تصویر جستجوگر… مانند هنگام جستجوی تصاویر یا در برگه تصاویر، می توانید از آن برای دیدن تصاویری که ایندکس کرده ایم استفاده کنید، زیرا گاهی اوقات می تواند بسیار آزاردهنده باشد.”

در حالی که بحث در برخی مواقع سبک بود، تیم یک پیام نهایی هشیارکننده را ارسال کرد. کنسول جستجوی گوگل برای تشخیص صحیح و رفع مشکلات نمایه سازی بسیار بهتر از اپراتور “site:” است.

به طور خلاصه

بحث در مورد آخرین قسمت Search Off The Record به امکانات و محدودیت‌های اپراتور «site:» می‌پردازد و درک دقیقی از نحوه و زمان استفاده از آن ارائه می‌دهد.

اگرچه ممکن است دقیق ترین راه برای بررسی وضعیت نمایه سازی یک سایت نباشد، مفید بودن آن در سایر زمینه ها آن را به ابزاری ارزشمند برای درک و پیاده سازی موثر تبدیل می کند.


منبع: جستجوی Google Off The Record

تصویر ویژه ایجاد شده توسط نویسنده با استفاده از Midjourney.نوشته‌های مشابه