اهدای کامپیوتر به مدارس در ازای کتاب های درسی و مشق


حمید یزدانی مدیرکل دفتر آموزش متوسطه اول وزارت آموزش و پرورش در گفت وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، با اشاره به اجرای طرح «اندیشه رضوی» اظهار داشت: این طرح در سال 1380 به پایان رسید. کاغذ مهربانی تصریح کرد: این طرح با توجه به مشارکت دانش آموزان در فعالیت های اجتماعی و مسئولیت پذیری آنها برنامه ریزی شده است.

وی با بیان اینکه دانش آموزان باید بدانند که کتاب درسی با «بسم الله» نوشته اول و «تصویر امام (ره)» مورد احترام است و باید مورد تکریم قرار گیرد، افزود: نکته دوم در طرح «اندیشه رضوی» است. «کاغذ مهربانی» یعنی کتاب‌های درسی و تمرین‌های استفاده شده به چرخه استفاده و بهره‌برداری بازگردانده می‌شوند.

یزدانی با تاکید بر اینکه اجرای این طرح برای فرهنگ سازی سازنده است ادامه داد: از ابتدای سال تحصیلی جلسات متعددی با مدیران مدارس برگزار و مقرر شد تا زمان تحویل کتاب ها، دانش آموزان داوطلبانه کتاب های خود را تحویل دهند. کتاب های درسی و دفترهای مدرسه.

وی با بیان اینکه دبیرخانه این طرح در مشهد مقدس است و این طرح نیز برگرفته از اندیشه امام رضا (ع) است، افزود: با هماهنگی هایی که معاون آموزش ابتدایی و متوسطه آموزش و پرورش استان ها با منابع طبیعی انجام دادند. شهرداری و سازمان پسماند مقرر شد کتب درسی و دفتر دریافت کنند و در ازای آن کامپیوتر به مدارس بدهند تا مدارس سایت کامپیوتری داشته باشند.

مدیرکل دفتر آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه کدنویسی برای ما در اولویت است، گفت: کدنویسی مقدمه ای برای هوش مصنوعی است و مدارس بدون کامپیوتر نمی توانند کدگذاری را پیاده سازی کنند. انشاالله در اول مهر کمتر مدرسه ای داریم که سایت کامپیوتر نداشته باشد.
انتهای پیام/

در ادامه بخوانید :   هتل‌های میان‌رده مشهد | رزرو بهترین هتل در مشهد با هر بودجه ای
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید

نوشته‌های مشابه