اندروید 15 با بسیاری از چیزهای جدید و عالی عرضه می شود!


اندروید 15 با بسیاری از چیزهای جدید و عالی عرضه می شود!

اندروید 15 با چیزهای جدیدی مانند شارژ NFC، بلوتوث Auracast بهتر و برنامه‌های پیش‌فرض Notes و Wallet عرضه می‌شود، اما این تازه شروع است! Google I/O 2024 نزدیک است و اخبار هیجان انگیزی در مورد ویژگی های جدید اندروید 15 منتشر شده است.

یکی از آزاردهنده ترین چیزهایی که انتظار داریم تغییرات رابط کاربری در حالت افقی است. مطابق با میشال رحمان از Android Authority، Android 15 صفحه قفل، اعلان‌ها و تنظیمات سریع را برای استفاده از تمام فضای صفحه در حالت افقی دوباره طراحی می‌کند.

خداحافظ فضای خالی

در اندروید 14 زمانی که گوشی را به صورت افقی می چرخانید، نوتیفیکیشن ها در وسط صفحه ظاهر می شوند و فضای خالی زیادی در دو طرف آن وجود دارد. دکمه های تنظیم سریع در حالت افقی بسیار بزرگ هستند. این مشکل در اندروید 14 و One UI 6.0 موجود بود.

اما اندروید 15 این مشکل را حل می کند. در این نسخه، صفحه قفل دارای یک ساعت زیبا در سمت چپ است و فضای خالی برای اعلان ها در سمت راست وجود دارد. زمانی که می خواهید قفل را باز کنید صفحه کلید در سمت راست و پین در سمت چپ قرار دارد و از تمام عرض صفحه استفاده می شود.

اعلان‌ها و تنظیمات جفت‌سازی سریع

پس از باز کردن قفل، با کشیدن انگشت از بالا به پایین، هم اعلان ها و هم تنظیمات سریع در دو طرف صفحه نمایش داده می شوند. به این ترتیب فضای بیشتری هدر نمی رود.

گفته می شود که کار بر روی این رابط کاربری افقی جدید از سپتامبر 2023 در نسخه بتای 1 انتشار فصلنامه پلتفرم (QPR1) اندروید 14 آغاز شده است. تا کنون بسیار بهبود یافته است، اما هنوز مشکلات جزئی وجود دارد.

انتظار می رود تا زمانی که اندروید 15 در 14 می 2024 در Google I/O 2024 در تاریخ 14 مه 2024 معرفی شود، این رابط کاربری افقی برای صفحه اصلی، صفحه قفل، اعلان ها و تنظیمات سریع تکمیل شود. این تغییرات احتمالاً در One UI 7.0 اعمال خواهند شد. و کار با گوشی های گلکسی را در حالت افقی بسیار بهتر می کند.

__ مرجع اخبار فناوری __نوشته‌های مشابه