انجام 52 هزار بازدید زائران ایرانی از عرفات و منا


به گزارش گروه سلامت خبرگزاری فارس، پیرحسین کولیوند رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به حضور و خدمات کادر بهداشتی و درمانی هلال احمر ایران در مراسم حج در عربستان گفت: از روز سوم خرداد ماه من. ماه و همزمان زائران تا پایان روز به عربستان اعزام می شوند، در 18 تیرماه 374 هزار و 626 خدمات بهداشتی و درمانی در مراکز درمانی ثابت و سیار هلال احمر ایران به زائران ارائه شد.

وی افزود: در این مدت در مجموع ۲۷۸ هزار و ۹۹۷ ویزیت عمومی و تخصصی از زائران در مجموعه هتل محل اسکان زائران ایرانی، بیمارستان هلال احمر و بیمارستان های صحرایی هلال احمر در عرفات، منا و مشعر به زائران انجام شد.

کولیوند گفت: در این مدت یک هزار و 660 مورد بستری، 16 هزار و 15 مورد خدمات پاراکلینیکی شامل نوار قلب، رادیولوژی و غیره، 57 هزار و 457 مورد نوار قلب، خدمات فشار خون و قند خون، تزریق، پانسمان و سرم تراپی در مراکز درمانی کشور انجام شده است. ایران در مکه و مدینه به زائران ما تقدیم می شود.

وی ادامه داد: از جمله خدمات ارائه شده در این مدت 2 هزار و 633 مورد امداد و انتقال بیماران به مراکز درمانی بوده است.

رئیس جمعیت هلال احمر تاکید کرد: در حال حاضر 65 زائر ایرانی در بیمارستان هلال احمر ایران و 16 زائر نیز در بیمارستان عربستان بستری هستند.

وی با بیان اینکه روز گذشته مصادف با آخرین روز تشریق 12 هزار و 580 بازدید عمومی و 7 هزار و 22 ویزیت تخصصی زائران انجام شده است که بر اساس مجموع بازدیدهای عمومی و تخصصی روز گذشته 19 هزار و 602 مورد است. موارد بستری شدند.

کولیوند خاطرنشان کرد: مجموع خدمات بهداشتی و درمانی ارائه شده در ایام تشریق در 3 روز مناسک حج، تعداد ویزیت های عمومی به 38 هزار و 49 مورد، ویزیت های تخصصی به 13 هزار و 868 مورد و تعداد کل خدمات عمومی و تخصصی رسید. تعداد مراجعات به 51 هزار و 917 مورد و مجموع بستری شدن زائران در ایام تشریق 241 مورد بوده است.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید

نوشته‌های مشابه