افزایش 3 درصدی اهدای خون در بهار


به گزارش گروه بهداشت و درمان خبرگزاری فارس، بشیر حاجی بیگی سخنگوی سازمان انتقال خون گفت: بهار امسال 593 هزار و 862 واحد خون اهدا شد که نسبت به مدت مشابه پارسال سه درصد افزایش داشته است.

وی ادامه داد: در این مدت نسبت به مدت مشابه سال قبل (1401)، استان لرستان با بیش از 44 درصد، استان گلستان با بیش از 17 درصد و خراسان شمالی با بیش از 16 درصد بیشترین افزایش اهدای خون را به خود اختصاص داده اند. .به خود اختصاص داده اند.

وی بیان کرد: بهار امسال 98 هزار و 558 واحد خون توسط داوطلبان در استان تهران اهدا شد.

حاجی بیگی گفت: در سه ماهه نخست امسال شاخص اهدای مستمر خون 54 درصد بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته اندکی افزایش یافته است.

وی افزود: اکنون استان های سمنان با بیش از 66 درصد، یزد با بیش از 63 درصد و گلستان با بیش از 61 درصد بیشترین شاخص اهدای مستمر خون را دارند و در عین حال در استان های ایلام، خراسان شمالی و خوزستان. نسبت به سایر ولایات رشد بیشتری داشته است که نشان از تلاش درست برای وفادار ساختن خیرین در آن استان ها دارد.

سخنگوی سازمان انتقال خون ادامه داد: در سه ماهه نخست امسال شاخص کشوری اهدای خون بانوان بیش از چهار درصد بوده که استان های لرستان با شاخص نزدیک به 9 درصد، خراسان شمالی با بیش از هفت درصد. و خراسان جنوبی با نزدیک به 7. شاخص اهدای خون زنان کشور را گرفتند.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید

نوشته‌های مشابه