اعزام دانشجو به مجارستان در سال 2023 (شرایط + بهترین موسسه) • سوروس فردا


مطالعه اعزام دانشجو به مجارستان

اعزام دانشجو به مجارستان ممکن است با شرایط خاصی همراه باشد. دانشجویان زیادی هستند که به دنبال آن هستند موسسه اعزام دانشجو به تهران نگاه می کنند و می خواهند شرایط اعزام دانشجو به مجارستان آشنا باشید در این مقاله می توانید هزینه های اعزام دانشجو به مجارستان ملاقات و در نهایت در مورد بهترین موسسه برای اعزام دانشجو به مجارستان همچنین اطلاعات کسب کنید. پس برای دریافت تمامی اطلاعات مورد نیاز با ما همراه باشید مدارک مورد نیاز برای اعزام دانشجو به مجارستان به شما ارائه دهد

بر روی آدرس اینستاگرام موسسه سروش فردا: eurolife@ کلیک کنید.

توجه داشته باشید که تمامی مشاوران موسسه حقوقی سروش فردا آموزش های کافی برای پاسخگویی به سوالات شما را فرا گرفته اند. تو می توانی پس از خواندن این مقاله با دفتر حقوقی سروش فردا تماس بگیرید و از مشاوره رایگان کامل برخوردار شوید.

همچنین می توانید برای پاسخگویی به مشاوران ارشد موسسه سوالات خود را در قسمت پرسش و پاسخ همین مقاله مطرح نمایید.

1- آشنایی با مجارستان

مهاجرت تحصیلی یکی از بهترین راه ها برای اخذ اقامت مجارستان است. یعنی بعد از گرفتن ویزای تحصیلی و مهاجرت به این کشور می توانید برای اخذ اقامت مجارستان آن را به ویزای کاری تبدیل کنید.

قبل از مهاجرت تحصیلی به مجارستان، باید نکاتی را در مورد این کشور بدانید:

 • زبان مردم این کشور مجارستانی است.
 • فورینت (HUF) واحد پول این کشور است.
 • یکی از بزرگترین شهرهای آن پکس نام دارد.
 • این کشور علاوه بر سرمایه سیاسی، دارای یک سرمایه فرهنگی نیز می باشد.

2- دلایل مهاجرت دانشجویان به مجارستان

در این قسمت از مقاله می خواهیم دلایلی را که باعث ایجاد درخواست ها می شوند را توضیح دهیم اعزام دانشجو به مجارستان افزایش دهید، بیایید بررسی کنیم:

 • آموزش مقرون به صرفه: شاید یکی از دغدغه های اصلی دانشجویان در مورد مهاجرت شهریه دانشگاه باشد. اما شما می توانید با پرداخت هزینه ای ناچیز بهترین سطح تحصیلات را در مجارستان دریافت کنید.
 • کیفیت بالای آموزش: هزینه پایین تحصیل در مجارستان به معنای پایین بودن کیفیت آموزش در این کشور نیست. بسیاری از دانشگاه های این کشور از جمله دانشگاه پچ مراکز تحقیقاتی پیشرفته ای ایجاد کرده اند که دانشجویان می توانند از آنها استفاده کنند.
 • کشور توسعه یافته: اگر با شرایط اعزام دانشجو به مجارستان آشنا شوید، باید بدانید که این کشور شرایط خوبی دارد و زندگی آرامی را در این کشور تجربه خواهید کرد. علاوه بر این، این کشور توسط بانک جهانی به عنوان یک کشور پردرآمد شناخته شده است.
 • کشور امن: مجارستان یکی از امن ترین کشورهای جهان است. در شاخص جهانی صلح، مجارستان پانزدهمین کشور امن در میان 163 کشور مختلف است. شما در این کشور امنیت اقتصادی و زندگی بالایی دارید.
 • هزینه کم زندگی: مزایای دیگر اعزام دانشجو به مجارستان هزینه پایین زندگی در این کشور زندگی در مجارستان 43 درصد ارزان تر از آمریکا است و اجاره مسکن نیز 70 درصد کمتر از آمریکا است. خوب است که بدانیم هزینه های اعزام دانشجو به مجارستان این میزان نسبت به سایر کشورها کمتر است، اما سطح رفاه در این کشور مانند سایر کشورها است.
 • تنوع فرهنگی: به لطف حضور دانش آموزان زیادی از کشورهای مختلف، می توانید با فرهنگ و آداب و رسوم اقوام آشنا شوید. همچنین می توانید از مناظر بی نظیر بوداپست، پچ و سگد لذت ببرید.

3- شرایط اخذ پذیرش تحصیلی مجارستان

اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های مجارستان نیازمند طی فرآیندی است که در این بخش به آن خواهیم پرداخت:

 1. انتخاب دانشگاه: باید بدانید در کدام دانشگاه قصد تحصیل دارید و شرایط آن را بررسی کنید.
 2. ثبت نام درخواست پذیرش: دانشگاه های مجارستان از سیستم درخواست یکپارچه استفاده نمی کنند و شما باید درخواست خود را در وب سایت اختصاصی هر دانشگاه ثبت کنید.
  این فرآیند معمولا شامل ارسال درخواست آنلاین (و آپلود اسناد به صورت آنلاین) است. همچنین ممکن است از شما خواسته شود که مدارک خود را از طریق پست برای دانشگاه ارسال کنید (البته قبل از ارسال باید آنها را به صورت قانونی ترجمه کنید).
 3. اخذ مدارک لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه: مدارک مورد نیاز برای پذیرش در هر دانشگاه در مجارستان متفاوت است، اما معمولا به مدارکی مانند آخرین مدرک تحصیلی، انگیزه نامه، کپی کارت شناسایی یا پاسپورت، توصیه نامه و رزومه نیاز دارید.

اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در مجارستان و تحصیل مهاجرت به مجارستان را می توانید در این مقاله بیابید.

بوداپست، مجارستان – (3)

4- شرایط تحصیل در مقاطع مختلف در مجارستان

برای ورود به دانشگاه های مجارستان باید برای تمامی مقاطع دیپلم داشته باشید و در آزمون ورودی قبول شوید. دروس عمومی در دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی تدریس می شود، بنابراین می توان از مدرک زبان (مانند تافل و آیلتس) به عنوان یکی از آنها استفاده کرد. مدارک مورد نیاز برای اعزام دانشجو به مجارستان نیاز پیدا کرد

خوب است بدانید که تحصیل در مجارستان به زبان انگلیسی بدون ارائه مدرک زبان امکان پذیر است. برای اطلاعات بیشتر به مقاله تحصیل در مجارستان به زبان انگلیسی مراجعه کنید.

دانشجویان می توانند در زمان های مختلف برای ادامه تحصیل به مجارستان مهاجرت کنند. حتی دانش‌آموزان نیز می‌توانند برای تکمیل دوره دبیرستان و متوسطه خود به این کشور بروند. در زیر به بررسی شرایط اعزام دانشجو به مجارستان در مقاطع مختلف خواهیم پرداخت.

شرایط اعزام دانشجو به مجارستان در مقاطع مختلف: لیسانس

برای مدرک لیسانس در مجارستان، دانستن نکات زیر ضروری است:

عنوان زمان
مدت دوره 3 سال
شروع ترم تحصیلی سپتامبر و فوریه
مجوز کار دانشجویی ایناهاش

اکثر دانشگاه های مجارستان برای پذیرش دانشجو آزمون ورودی برگزار می کنند و دانش آموزان باید مدرک پیش دانشگاهی داشته باشند.

همچنین امکان ورود به رشته های مهندسی دانشگاه های مجارستان بدون مدرک زبان وجود دارد!

شرایط اعزام دانشجو به مجارستان در مقاطع مختلف: کارشناسی ارشد

دوره کارشناسی ارشد در مجارستان بین 1 تا 2 سال طول می کشد. هر دانشجویی که برای شرکت در این مرحله از دانشگاه های مجارستان اقدام می کند باید مدارک خود را توسط دانشگاه تایید کند. این تاییدیه به صورت مقایسه دوره تکمیل شده در کشور مبدا با کشور مقصد است.

البته بهتر است بدانید در برخی موارد شما ملزم به گذراندن مجدد برخی از دوره های تکمیل شده در مجارستان هستید.

با مدرک کارشناسی ارشد مجارستان آشنا شوید:

 • شما می توانید در حین تحصیل کار کنید.
 • می توانید به عنوان دانشجو کار کنید.
 • شما باید 2 توصیه نامه از اساتید خود داشته باشید.
 • شما به یک مجله دانشگاهی نیاز دارید.
 • در برخی موارد، شما باید یک مصاحبه دانشگاهی را پشت سر بگذارید.
کلیسای سنت. استفان، بوداپست، مجارستان

شرایط اعزام دانشجو به مجارستان در مقاطع مختلف: Ph.D

همچنین می توانید در دانشگاه های معتبر مجارستان در مقطع دکتری تحصیل کنید. پس باید نکاتی را در مورد آن بدانید:

عنوان توضیح
مدت دوره 3 سال
مجوز کار ایناهاش
مدارک اصلی تهیه پیشنهادات و پیشنهادات پژوهشی

5- شرایط اعزام دانشجو به مجارستان

قبل از مهاجرت به مجارستان باید برای آماده سازی شرایط خود اقدام کنید.

یکی از مهم ترین مراحل قبل از مهاجرت، انتخاب برنامه تحصیلی مناسب است. این بدان معناست که پس از انتخاب رشته خود، باید دانشگاه مناسب را انتخاب کرده و شرایط و ضوابط آن را بررسی کنید.

مطمئن شوید که دانشگاهی که انتخاب می کنید موضوع مورد علاقه شما را تدریس می کند. شهریه های اونجا رو به دقت بررسی کن و بعد برای کنکور اون دانشگاه آماده شو. توجه داشته باشید که دانشگاه شما ممکن است کنکور نداشته باشد.

مراحل اعزام دانشجو به دانشگاه های مجارستان به شرح زیر است:

 • تهیه انگیزه نامه و توصیه نامه
 • بررسی شرایط پذیرش
 • درخواست پذیرش در دانشگاه
 • از دانشگاه مورد نظر پاسخ بگیرید
 • درخواست ویزای تحصیلی
 • ثبت نام شخصی و اخذ اقامت

6- مدارک لازم جهت اعزام دانشجو به مجارستان

هر دانشجو باید مدارکی برای مهاجرت به مجارستان تهیه کند که عبارتند از:

 • اصل پاسپورت
 • اصل آخرین مدرک تحصیلی (دیپلم، لیسانس یا فوق لیسانس)
 • رونوشت
 • دریافت تاییدیه تحصیلی از سفارت مجارستان
 • گواهی تمکن مالی

7- اخذ ویزای تحصیلی مجارستان

پس از دریافت پاسخ درخواست در دانشگاه مورد نظر، باید از طریق سفارت مجارستان در کشور محل اقامت خود برای ویزای تحصیلی اقدام کنید. ویزای تحصیلی مجارستان نیز دارای مدارک مورد نیاز است که در این قسمت خواهید خواند:

 • تکمیل و ارسال فرم درخواست
 • اصل پاسپورت
 • اصل نامه پذیرش
 • اصل بیمه مسافرتی
 • اصل مدارک برای رزرو خوابگاه یا اجاره آپارتمان
 • اصل مدارک هویتی (شناسنامه یا کارت ملی)
 • چند عکس
 • ارائه تیراژ صورت حساب

توجه داشته باشید که تنها دانشجویانی که تابعیت کشورهای اتحادیه اروپا را ندارند برای تحصیل در مجارستان باید ویزای تحصیلی دریافت کنند.

8- بهترین موسسه برای اعزام دانشجو به مجارستان

برای اینکه بتوانید راه آسان مهاجرت به مجارستان را انتخاب کنید، لازم است موسسه اعزام دانشجو به تهران بیشتر تحقیق کنید

باید بگذری بهترین موسسه برای اعزام دانشجو به مجارستان برای مهاجرت اقدام کنید. آژانس های مهاجرت باید بتوانند به شما ارائه دهند هزینه های اعزام دانشجو به مجارستان برای ورود از سوی دیگر، باید راضی باشید شرایط اعزام دانشجو به مجارستان دانش کامل داشته باشد و اطلاعات کامل، جامع و به روز را در اختیار شما قرار دهد. مثلا یکی موسسه اعزام دانشجو به تهران او باید زمان ثبت نام در دانشگاه ها را بداند تا تاریخ های تعیین شده را از دست ندهد.

ممکن است چندین مورد داشته باشید موسسه اعزام دانشجو به تهران یک تاریخ، اما باید بگذرد بهترین موسسه برای اعزام دانشجو به مجارستان برای جلوگیری از مشکلات در مراحل بعدی مهاجرت کنید.

موسسه سروش فردا به عنوان یک موسسه اعزام دانشجو به تهران او می تواند شما را در مسیرتان به مجارستان همراهی کند. از هر نظر می توان روی سروش فردا حساب کرد.


سوالات متداول در مورد اعزام دانشجویان به مجارستان

دلایل اصلی اعزام دانشجو به مجارستان چیست؟

امنیت بالای مجارستان، تحصیل و زندگی کم هزینه، تحصیلات با کیفیت بالا و تجربه زندگی در یک کشور چند فرهنگی از دلایل مهاجرت به مجارستان است.

شرایط اعزام دانشجو به مجارستان چیست؟

قبل از مهاجرت باید دانشگاه مقصد را بررسی کنید، از هزینه اعزام دانشجو به مجارستان مطلع شوید و مدارک لازم را جمع آوری کنید.

✅ شرایط اعزام دانشجو به مجارستان از نظر هزینه چیست؟

هزینه تحصیل و زندگی در مجارستان مقرون به صرفه است و این یکی از دلایل مهاجرت تحصیلی دانشجویان به این کشور می باشد.

✅ چه سطوح تحصیلی را می توان در مجارستان تکمیل کرد؟

علاوه بر تحصیل در تمامی مقاطع دانشگاهی، می توانید دبیرستان و دبیرستان را نیز در مجارستان بگذرانید.

بهترین موسسه برای اعزام دانشجو به مجارستان چیست؟

اگر به دنبال موسسه ای برای اعزام دانشجو به تهران هستید سروش فردا می تواند به بهترین نحو به شما کمک کند.نوشته‌های مشابه