اعدام یک فرد مشهور از لیست شیندلر / بمب پرنده، فاجعه بزرگ در جنگ جهانی دوم / آزمایش ال اس دی بر روی سربازان آمریکایی / سخنرانی دیکتاتور اسپانیا پس از پیروزی – تابناک

بسته ویدیویی “تابناک” مجموعه‌ای از ویدئوها که عمدتاً بر اساس گزارش‌ها و تحلیل‌ها و فیلم‌هایی در مورد موضوعات فرهنگی، اقتصادی و سایر موضوعات است که تماشای آن‌ها را از دست داده‌اید. دیدگاهی جدید و متفاوت از آنچه در این زمینه می توان آموخت.

اعدام چهره معروف فهرست شیندلر

آمون لئوپولد گوت یک ستوان اس اس و فرمانده اردوگاه کار اجباری نازی ها در Plaszów، واقع در لهستان تحت اشغال آلمان در طول جنگ جهانی دوم بود. پس از جنگ، او در کراکوف به جرم جنایت علیه بشریت دستگیر و محاکمه شد، در حالی که در بیمارستان مازلولین (بیمارستان بیماران سل) در باد تولز بود، محکوم شد و به دار آویخته شد. اکثر کسانی که این افسر نازی را می شناسند او را از فیلم فهرست شیندلر می شناسند. او قبل از اعدام لبخند می زد و آخرین کلماتش قبل از اعدام سلام بر هیتلر بود. فیلم اعدام عجیب او را ببینید.

حملات کامیکازه در ژاپن بر اساس تصاویر واقعی

کامیکاز یکی از وحشتناک ترین حملات ژاپن به ارتش آمریکا در طول جنگ جهانی دوم بود. کامیکازه یا باد خدا که رسماً «واحد حمله ویژه» نامیده می‌شد، به خلبانان انتحاری نیروی هوایی ارتش امپراتوری ژاپن گفته می‌شد که در اقدامی ضروری برای مقابله با قدرت عظیم دریایی نیروهای متفقین، با او پرواز کردند. هواپیما که پر از مواد منفجره بود وارد کشتی شد دشمن داشت می زد. در طول جنگ جهانی دوم، حدود 3860 خلبان کامیکازه در حملات انتحاری جان خود را از دست دادند و تنها 19 درصد از آنها به هدف خود اصابت کردند. هواپیماهای کامیکازه اساساً موشک هایی با سرنشین هستند که تنها هدف آنها انهدام کشتی های قدرتمندی است که با وسایل متعارف قابل نابودی نیستند. رسم مرگ به جای تسلیم، و شرم و تحقیر ناشی از شکست و تسلیم بدون مرگ، در میان سربازان ژاپنی که خود را پیرو اخلاق سامورایی می دانستند، قوی بود. در نتیجه تصور مرگ شرافتمندانه در راه وارد کردن شدیدترین ضربه به دشمن برای آنها قابل قبول بود. این ویدئو را می توانید در تابناک مشاهده کنید.

در ادامه بخوانید :   توییت جدید و طعنه‌آمیز ایلان ماسک در مورد بازار کریپتو چه معنی دارد؟

بمب پرنده یک فاجعه بزرگ در جنگ جهانی دوم بود

موشک V-1 آلمان یکی از بزرگترین تهدیدات بریتانیا در جنگ جهانی دوم بود که خسارات زیادی به این کشور وارد کرد. انگلیس با پدافندهای ضد هوایی خود توانست تا حدودی از این بمب جلوگیری کند. در این ویدئو بازدید چرچیل از پایگاه های پدافند هوایی و بازدید پادشاه و ملکه انگلیس از اقامتگاه پناهندگان و قربانیان این بمب را مشاهده کنید. همراه با عکس های دختر چرچیل که یکی از اعضای سرویس سرزمینی کمکی بود که در طول جنگ جهانی دوم به شاخه زنان ارتش بریتانیا تبدیل شد.

آزمایش ال اس دی بر روی سربازان آمریکایی

امروزه ال اس دی به عنوان یک ماده مخدر شناخته می شود، اما قبل از اینکه این دارو از آزمایشگاه های مخفی سیا خارج شود و به یک قرص روانگردان تجاری تبدیل شود، طی یک عملیات مخفی به نام “MK-Ultra” از سال 1953 تا 1964 توسط سازمان سیا، صدها سرباز و غیرنظامی ناآگاهانه درگیر شدند. تست شده قبل از انتشار اسناد مربوط به این عملیات، افرادی که در مورد آن صحبت می کردند، دیوانه محسوب می شدند. اما حقیقت این بود که سیا با استفاده از روش‌های غیراخلاقی، غیرنظامیان را آزمایش می‌کرد، مانند کلاهبرداری غیرنظامیان توسط روسپی‌ها یا مامورانی که مخفیانه مواد مخدر را در نوشیدنی‌های مردم می‌ریزند بدون اینکه مردم بدانند. سیا با این باور که چین، روسیه و کره شمالی از ال اس دی برای شستشوی مغزی سربازان آمریکایی استفاده می کنند، آزمایش LSD را آغاز کرد و سیا نمی خواست آن را رها کند. این ویدیوی مخفی که سال ها بعد منتشر شد، یکی از این آزمایش ها را به تصویر می کشد.

در ادامه بخوانید :   تحصیل در رشته پرستاری یونان

سخنرانی دیکتاتور اسپانیا پس از پیروزی

جنگ داخلی اسپانیا از سال 1936 تا 1939 پس از کودتا توسط بخشی از ارتش علیه جمهوری اسپانیا رخ داد. در این جنگ پس از حدود سه سال جنگ و پس از کشته شدن یک میلیون نفر در اسپانیا در سال 1939، سرانجام نیروهای جمهوری تسلیم ارتش ژنرال فرانکو شدند و او توانست رژیم دیکتاتوری مانند رژیم فاشیستی را در سراسر کشور برقرار کند. که تاسیس شد. او آمد تا خلق کند. فیلم سخنرانی فرانکو در روز پیروزی در این جنگ را ببینید.

نوشته‌های مشابه