استفاده از VisionPro برای جراحی توسط یک پزشک برزیلی: یک تغییر بزرگ در جامعه پزشکی


استفاده از Vision Pro برای جراحی توسط یک پزشک برزیلی: یک تغییر بزرگ در جامعه پزشکی!

اولین بار در رویداد WWDC سال گذشته بود که یک سیب این شرکت عینک های واقعیت مجازی را معرفی کرد که به فناوری های خود به نام Vision Pro اختصاص داده شده بود، اما مدتی طول کشید تا این دستگاه در دسترس قرار گیرد. اگرچه بررسی های اولیه عمدتاً مثبت بود، اما توسعه دهندگان همچنان در تلاش هستند تا کاربردهای واقعی این مدل را گسترش دهند، بنابراین امکانات بی شماری برای این ویجت وجود دارد.

اما نکته عجیبی که در بین فناوری های منحصر به فرد این مدل به حساب می آید، فعالیت های پزشکی است. اخیراً یک جراح ارتوپد برزیلی با استفاده از ویژن پرو، شانه یک بیمار را جراحی کرد.

جزئیات استفاده از ویژن پرو برای جراحی

یکی از بهترین هدست ها برای تجربه واقعیت افزوده قطعا Vision Pro است و مدل های آینده حتی بهتر خواهند بود. این بیمار برای ترمیم پارگی روتاتور کاف ناشی از ساییدگی و پارگی شدید بافت تاندون شانه توسط دکتر برونو گوباتو تحت عمل جراحی قرار گرفت. گوباتو در مورد تجربه خود با این دستگاه و اینکه چگونه دوربین‌ها و حسگرهای متعدد آن به جراح کمک می‌کنند اطلاعات مربوط به این روش را نمایش دهد، صحبت کرد. نظرات وی در مورد استفاده از ویژن پرو برای جراحی به شرح زیر است:

جراحی آرتروسکوپی شانه توسط جراحانی انجام می شود که در حین استفاده از دوربین داخل مفصلی به طور مستقیم به صفحه نمایش نگاه می کنند. من می‌توانستم معاینه‌ها و مدل‌های سه‌بعدی بیمار را که از این تجهیزات استفاده می‌کرد، به‌صورت واقعی ببینم و می‌توانستم تصویر را با وضوحی قابل مقایسه با صفحه فیلم ببینم.»

علاوه بر این، یک ویدیوی یوتیوب از جراحی دکتر نشان می دهد که چگونه Vision Pro به او اجازه می دهد تا یادداشت ها، اشعه ایکس، دوربین های زنده و موارد دیگر را در طول عمل ببیند. این پزشک همچنین تجربه انجام عمل های جراحی با هولولنز مایکروسافت را دارد، بنابراین از چالش های استفاده از هدست در اتاق عمل آگاه است. به طور کلی، روند به خوبی پیش رفت و این مدل جایگزین بقیه تجهیزات اتاق شد.

به طور کلی، بسیاری از پزشکان این هدست را یک تغییر دهنده بازی می نامند، اما Vision Pro کاربردهای بی شماری فراتر از تماشای رسانه و انجام کارهای روزمره دارد. قیمت مدل پایه از 3499 دلار شروع می شود که آن را در رده رقبا قرار می دهد. با این حال، ارزش محصول بسته به استفاده مورد نظر شما متفاوت است. انتظار می رود این شرکت تا قبل از کنفرانس WWDC آینده در ژوئن، عرضه این مدل را گسترش دهد.

__ مرجع اخبار فناوری __

نوشته‌های مشابه