اخاذی با «فیلم سیاه» کلاهبرداری متهم ۲۳ ساله + عکس


به گزارش خبرنگار پلیس خبرگزاری فارس، سرهنگ علی ولی پور گدرزی رئیس پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری مظنونی خبر داد که با مسمومیت و ساخت فیلم سیاه از آنها باج خواهی کرده بود.

رئیس پلیس آگاهی کلانشهر در تشریح جزییات این پرونده اظهار داشت: اول خردادماه جوانی 30 ساله با مراجعه به کلانتری 108 نواب به ماموران اعلام کرد که فردی به بهانه ملاقات با وی انجام شده است. وی که در یک واحد مسکونی مشترک بود، وی را بیهوش کرد و در حال ساخت فیلم بود و با وجود سرقت تمام اموال در شرایط آرامبخش، چندین بار با تهدید به انتشار فیلم در فضای مجازی اقدام به اخاذی از وی کرد و همچنان وی را تهدید می کند. .

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع “سرقت با مواد مخدر و زورگیری” و به دستور بازپرس شعبه هشتم بازپرسی دادسرای ناحیه 34 تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. .

شاکی پرونده پس از حضور در اداره هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: آگهی ای در فضای مجازی برای یافتن هم اتاقی برای زندگی مشترک در خیابان جیحون منتشر کردم.

پس از مدت کوتاهی مرد جوانی با من تماس گرفت که در گفتگوی اولیه شرایط مرا پذیرفت. به همین دلیل این شخص برای آشنایی بیشتر و دیدن خانه با او قرار گذاشت و به خانه هم آمد.

این جوان از خدمتکارم مقداری آب و نوشیدنی خواست و من هم شربتی تهیه کردم، اما در یک لحظه و با سوء استفاده از غیبت بنده در اتاق، این مرد شربت مرا مسموم کرد به گونه ای که بعد از مدتی کاملا بیهوش شدم. نوشیدن شربت

بعد از 24 ساعت وقتی به خودم آمدم متوجه شدم به غیر از سرقت انواع وسایل قیمتی مانند موبایل، پول و … لباس هایم را نیز درآورده اند.

پس از گذشت مدت کوتاهی از تصادف و شروع تماس های تلفنی و همچنین ارسال فیلمی که ناخودآگاه ساخته شده بود، تهدیدها برای انتشار این فیلم در شبکه های اجتماعی آغاز شد و همچنین مجبور شدم چندین بار مبالغی را به حساب های رسمی واریز کنم. اما با ادامه تهدیدها تصمیم گرفتم گزارش پلیس بدهم.

همزمان با آغاز رسیدگی به این پرونده، شکایت مشابه دیگری به پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران منتقل شد که در آن سارق با «تهدید به انتشار فیلم» و همچنین «ادعای بازگرداندن مسروقه» اقدام به اخاذی کرد. وسیله نقلیه از مال گمشده.

مالباخته پس از مراجعه به پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: در یک قهوه خانه با جوانی حدودا 30-25 ساله آشنا شدم.

پس از چند جلسه، این مرد مرا به خانه‌اش در نزدیکی خیابان انقلاب دعوت کرد. وقتی داخل خانه بودم، این جوان برایم نوشیدنی آورد و به محض نوشیدن آن بیهوش شدم. پس از گذشت 2 روز، وقتی از خواب بیدار شدم، متوجه سرقت یک دستگاه SUV توسان سفید رنگ و برداشت بیش از 30 میلیون تومان از حساب کارت بانکی ام شدم. زیرا دزد هنگام بازگشت مالباخته به سوپرمارکت و زمانی که مالباخت در حال خرید بود، سعی کرده بود کد حساب بانکی را بدزدد.

کارآگاهان پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ در تحقیقات انجام شده دریافتند منزل واقع در خیابان انگلیسی برای مدت کوتاهی توسط متهم اجاره شده است.

در ادامه با شکایت تعدادی از زنان از راننده جوان خودروی توسان سفید رنگ، کارآگاهان مشخص کردند که سارق پس از سرقت خودرو با طرح دوستی سایبری و خودنمایی به عنوان تاجر و فعال در زمینه خرید و فروش املاک، آنها را جذب کرد و با تهدید و ضرب و شتم عده ای را مورد آزار و اذیت قرار داد.

با توجه به حساسیت موضوع و شناسایی سایر شکات، اقدامات ویژه پلیسی برای شناسایی و دستگیری متهمان انجام شده است.

با انجام اقدامات تخصصی و با استفاده از اظهارات شکات و مالباختگان، سرانجام مخفیگاه متهم در منزل یکی از بستگانش در شهرستان اسلامشهر شناسایی شد.

متهم در سوم خرداد 1402 دستگیر و به پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

سرهنگ کارآگاه علی ولی پور گودرزی، رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: متهم 23 ساله پرونده با شکات و مالباختگان رو در رو و مدارک ارائه شده توسط پلیس آگاهی تهران بزرگ. کارآگاهان به ناچار به سرقت، زورگیری توسط شکات و کلاهبرداری متوسل شدند.این زنان تحت عنوان تاجر و…

همچنین مقادیری از اموال مالباختگان از قبیل کارت بانکی، مقادیری جواهرات و گوشی تلفن همراه از مخفیگاه متهم کشف شد. همچنین خودروی توسان متعلق به یکی از متهمان پرونده در پارکینگ عمومی حوالی میدان امام حسین کشف و به مالک تحویل داده شد.

رئیس پلیس آگاهی کلانشهر از دستور انتشار تصویر متهم فاش شده توسط بازپرس پرونده خبر داد و اظهار داشت: با توجه به اعتراف صریح متهم و اقامه تعدادی شکایت و تلفات مادی و با هدف شناسایی سایر شکایات و جرایم احتمالی ارتکابی از متهم، دستور انتشار عکس بدون پوشش متهم از سوی بازپرس محترم شعبه چهارم دادسرای ناحیه 34 تهران صادر شد. لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی عکس متهم شده اند دعوت می شود جهت پیگیری شکایات خود به پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران به نشانی میدان حر – خیابان 12 فروردین ماه مراجعه کنند.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید

نوشته‌های مشابه