آیا شستشوی مبل ها سخت است؟ – وضعیت بودا


آیا شستن مبل ها کار سختی است، ما این کار را برای شما آسان می کنیم

بدون شک یکی از پرکاربردترین لوازم خانگی اثاثیه اداری و منزل است که هم برای استراحت و هم برای انتظار مهمان استفاده می شود، روزانه بارها روی آن می نشینیم و می ایستیم و برای رفع خستگی و استراحت در بین لوازم خانگی مهم است و موقعیت مکانی خاص شد زیرا مبلمان و صندلی ها در خانه و محل کار بسیار استفاده می شوند، چه بخواهیم و چه نخواهیم بعد از مدتی کثیف می شوند و مکانی مناسب برای رشد میکروب ها و باکتری ها می شوند.
ابتدا یک دستمال روی قسمت های چوبی مبل قرار دهید تا گرد و غبار روی آن ها پاک شود. سپس جاروبرقی مبلمان را به جاروبرقی وصل کرده و مبل و درزهای آن را جاروبرقی بکشید.
اگر کوسن یا تکیه گاه و نشیمن مبلمان شما جدا است پارچه را جدا کرده و در ماشین لباسشویی با آب سرد بشویید و پس از خشک شدن به آن متصل کنید. اگر جدا نشدند از شامپو فرش استفاده کنید.
سپس شامپو فرش را با مقداری آب گرم مخلوط کرده و با اسفنج نرم روی پارچه مبلمان بمالید، با استفاده از بخارشوی فورا زمین را خشک کنید، حتماً روی زمین رنگ می کنید و کف را پاک می کنید.
مطمئن شوید که مبلمان شما تمیز شده است، اگر تمیز نیست، این کار را دوباره تکرار کنید. مبل ها را پشت پنجره در زیر نور آفتاب قرار دهید تا سریعتر خشک شوند. مبل هایی که شامپو شده اند هرگز نباید در فضای باز قرار داده شوند زیرا به سرعت گرد و غبار و کثیفی را می گیرند.

مبل ها را در خانه با شامپو فرش بشویید

تمیز کردن مبل داماسک با مواد شوینده مایع با بخارشوی
اگر لکه های چربی یا روغن روی مبلمان وجود دارد، ابتدا باید قبل از استفاده از شوینده و بخارشوی آنها را پاک کنید. زیرا معمولا این لکه ها به راحتی تمیز نمی شوند و کار را سخت می کنند.

برای تمیز کردن این لکه ها از پاک کننده مخصوص استفاده کنید. پس از از بین بردن لکه های چربی و روغن، می توانید از شامپو یا مواد شوینده استفاده کنید.

• تست مواد شوینده
ابتدا باید شوینده یا شامپوی مورد نظر را روی جایی از مبل که قابل رویت نیست تست کنید. برای این کار مقدار کمی ماده شوینده یا شامپو را روی پارچه تمیزی بریزید و گوشه ای از مبل را با آن تمیز کنید. بعد از 10 دقیقه آن را بررسی کنید. آیا رنگ پارچه روی مبل تغییر کرده است؟ یک دستمال کاغذی روی این قسمت قرار دهید و آن را فشار دهید. اگر رنگ پارچه مبل روی دستمال کاغذی نریزد، استفاده از این شوینده مشکلی ندارد.

• تهیه مخلوطی از مواد شوینده و آب
ماده شوینده مورد نظر را با مقدار مساوی آب در ظرفی بریزید و خوب مخلوط کنید. به عنوان مثال، یک فنجان آب را با یک فنجان شوینده یا شامپو مخلوط کنید.

• آماده سازی بخارشوی
مخزن را در محفظه مخصوص قرار دهید و درپوشی که مایع را در خود نگه می دارد باز کنید.
مخلوط آب و مواد شوینده را داخل مخزن بریزید و درب آن را ببندید.
شلنگ را وصل کنید.
سر بخار را به انتهای شیلنگ وصل کنید.

• توزیع مواد شوینده روی سطح مبل
سر بخارشوی را روی سطح مبل قرار دهید، دکمه را فشار داده و نگه دارید تا مخلوط روی مبل پخش شود. در حالی که دکمه را نگه داشته اید، سر بخار را روی کاناپه حرکت دهید. این کار را به آرامی انجام دهید تا مخلوط آب و مواد شوینده به طور یکنواخت روی سطح مبل پخش شود.

• مواد شوینده اضافی را جمع آوری کنید
دکمه را رها کرده و بخارشوی را با دقت روی مبل حرکت دهید تا مواد شوینده اضافی از سطح مبل پاک شود. در صورت لزوم، این کار را دوباره تکرار کنید. پس از اتمام کار، مواد شوینده اضافی باید از سطح مبل تمیز شود. اگر کمی ماده شوینده روی پارچه مبل باقی بماند، می تواند رنگ آن را برای همیشه تغییر دهد و به ظاهر مبل آسیب برساند.

در نهایت اجازه دهید مبل به مرور زمان با جریان هوا خشک شود و از مواد خشک کننده استفاده نکنید.

چگونه لکه های مختلف روی مبل را پاک کنیم:

لکه زدایی خودکار از مبل پارچه ای

برای تمیز کردن مبل هایی که لکه های ماشین لک شده است، ابتدا باید سطح مورد نظر را با کمی آب مرطوب کنید و سپس روی آن را نمک بپاشید، همچنین می توانید برای از بین بردن لکه جوش شیرین روی مبل های پارچه ای این کار را انجام دهید. استفاده از ترکیب نسبت مساوی آمونیاک و گلیسیرین نیز در از بین بردن خودکار لکه های مبل ها بسیار کمک کننده است، برای اعمال این ترکیبات روی لکه، از پنبه استفاده کنید و در نهایت سطح مورد نظر را با شامپوی ملایم بشویید و آبکشی کنید. .

پاک کردن لکه های چربی از روی مبل پارچه ای

برای از بین بردن لکه های چربی روی مبل های پارچه ای به ترکیبی از نمک و الکل نیاز دارید. با استفاده از یک تکه پنبه، این مخلوط را روی لکه چرب بمالید و مبل پارچه ای را تمیز کنید. اگر پارچه مبل شما حریر است، بهتر است یک دستمال کاغذی روی لکه قرار دهید و سپس سطح لکه دار را با اتوی داغ گرم کنید تا ترکیبات موجود در لکه چرب جذب کاغذ شده و لکه از بین برود.

پاک کردن لکه خون از روی مبل پارچه ای

آنها معمولا از خمیر نشاسته برای از بین بردن لکه های خون استفاده می کنند. برای تمیز کردن مبل پارچه ای خود می توانید بسته به اندازه لکه و کثیفی مقدار مناسبی نشاسته را با آب مخلوط کنید تا خمیر تقریبا سفت شود.
در مرحله بعد باید این خمیر را به طور کامل روی قسمت لکه دار مبل بمالید و روی آن را بپوشانید. بعد از خشک شدن خمیر روی پارچه مبل می توانید خمیر نشاسته را بتراشید و با برس قسمت مورد نظر را تمیز کنید.

نوشته‌های مشابه