آیا سمعک ارزان است؟ قیمت سمعک در سال 1403 چگونه تغییر می کند؟


سمعک سمعکی است که زیر مجموعه تجهیزات پزشکی محسوب می شود. به همین دلیل می توان گفت که هم یک محصول پزشکی است و هم محصولی مرتبط با فناوری. این امر باعث شده است که قیمت سمعک به دلیل تغییرات تکنولوژیکی و پیشرفت تکنولوژی در برندهای باکیفیت سمعک به دلیل پیشرفت تکنولوژی آنها هر ساله افزایش یابد. اما قیمت سمعک در سال آینده 1403 چگونه تغییر می کند؟

به گفته آقای وحید رستمی، شنوایی شناس کلینیک حس دوم، قیمت سمعک در سال جدید با توجه به روند افزایشی قیمت دلار و تورم در کشور افزایش می یابد. آقای رستمی تصریح کرد: قیمت سمعک آزاد در سال جدید بین 25 تا 35 درصد افزایش می یابد زیرا این سمعک وارداتی است و قیمت آن ارتباط مستقیمی با نرخ دلار دارد و از سوی دیگر به دلیل اینکه با تورم، قیمت خدمات سمعک قطعا افزایش خواهد یافت، اما با توجه به اینکه در سال 1403 ارز دولتی به برخی از مدل های اولیه و ارزان تعلق گرفت، قیمت این محصولات بر اساس تعرفه دولتی است و شاهد تغییری نخواهیم بود. شایان ذکر است سمعک دولتی به تعداد بسیار محدود و به صورت سهمیه ای در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد و گاهی متقاضیان برای خرید این محصولات ضروری باید بین 3 تا 6 ماه صبر کنند.

اما در ادامه به بررسی عوامل موثر بر افزایش قیمت سمعک در سال جدید خواهیم پرداخت.

عوامل موثر در افزایش قیمت سمعک در سال 1403

وقتی در مورد دستگاه الکترونیکی و سمعک به عنوان سمعک صحبت می کنیم. عوامل متعددی می تواند بر افزایش قیمت آن تأثیر بگذارد. در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

فناوری ها و فناوری های سمعک

با پیشرفت تکنولوژی، انواع سمعک مبتنی بر هوش مصنوعی ساخته شده است و تکنولوژی سمعک روز به روز در حال پیشرفت است. با توجه به این مورد و اینکه کدام سمعک از فناوری جدید پشتیبانی می کند، میزان افزایش قیمت آنها بین انواع سمعک متفاوت است و یکی از عوامل موثر بر قیمت سمعک می تواند این باشد.

سالی که سمعک تولید شد

سال ساخت سمعک یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت سمعک است، زیرا با پیشرفت تکنولوژی، اکثر سمعک هایی که در سال های جدید تولید می شوند دارای قابلیت های بیشتر و بهتری هستند و این امر می تواند باعث شود که سمعک دارای یک قیمت بالاتر. .

شرکت و برند سمعک

شرکت سازنده و برند سمعک همواره یکی از عوامل موثر بر قیمت سمعک بوده است. زیرا برندهای مختلف کیفیت و تکنولوژی های متفاوتی را ارائه می دهند. به عنوان مثال، قیمت سمعک Etiken از قیمت سمعک تولید شده توسط Ediphone بیشتر است.

قیمت به دلار هنگام واردات سمعک

با توجه به اینکه سمعک یک محصول وارداتی است و در هنگام واردات به دلار قیمت گذاری می شود، بیشترین افزایش یا کاهش قیمت سمعک های مختلف به قیمت دلار بستگی دارد.

تورم بر خدمات سمعک تأثیر می گذارد

زمانی که تورم رخ می دهد و هزینه های اضافی کلینیک ها و شرکت های سمعک افزایش می یابد، قطعاً بر هزینه خدمات سمعک تأثیر می گذارد و این امر منجر به افزایش قیمت نهایی سمعک برای خریداران می شود.

خدمات ارائه شده توسط فروشندگان سمعک

خدمات ارائه شده و خدمات پس از فروش سمعک در قیمت سمعک تاثیرگذار است. یک کلینیک یا شرکت ممکن است 5 سال خدمات سمعک یا خدمات ویژه ای مانند تست سمعک رایگان ارائه دهد، اما شرکت دیگری ممکن است فقط 6 ماه خدمات پس از فروش ارائه دهد.

منبع: https://www.namehnews.com/%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%DA%AF%D9%88%DA%AF%D9%84-%D9%86%DB%8C%D9 %88%D8%B2-66/707682-%D9%82%DB%8C%D8%AA-%D8%B3%D9%85%D8%B9%DA%A9-%D8%AF%D8%B1- %D8%B3%D8%A7%D9%84-%DA%86%D9%87-%D8%AA%D8%BA%DB%8C%DB%8C%D8%B1-%D8%AE%D9% 88%D8%A7%D9%87%D8%AF-%DA%A9%D8%B1%D8%AF

نوشته‌های مشابه