آیا ارزهای دیجیتال اوراق بهادار هستند؟ – اخبار آنلاین

اینکه آیا کمیسیون بورس و اوراق بهادار می‌تواند وارد این حوزه شود، بستگی به این دارد که آیا ارزهای دیجیتال می‌توانند به عنوان اوراق بهادار در نظر گرفته شوند. اگر ارزهای رمزنگاری شده اوراق بهادار هستند، باید طبق قانون اوراق بهادار ایالات متحده در سال‌های 1933 و 1934 در SEC ثبت شوند. در سال 1946، شرکتی به نام WJ Howey یکی از مزارع خود را به یک سرمایه‌گذار فروخت و سپس مزرعه را از آن سرمایه‌گذار اجاره کرد تا برداشت و برداشت کند. آنها را بفروش. به گفته کمیسیون بورس و اوراق بهادار، این قرارداد یک نوع اوراق بهادار بوده و باید در آن موسسه ثبت می شد. دیوان عالی ایالات متحده این موضوع را بررسی کرد و 4 شرط برای شناسایی اوراق بهادار به عنوان هر دارایی تعیین کرد که به آزمون هاوی معروف است. این چهار شرط عبارتند از:

• سرمایه گذاران می توانند این قرارداد را به ارزش معینی خریداری و مالک شوند.

• از طریق شرکت سهامی عام انجام شود.

• از این سرمایه گذاری انتظار سود داشته باشید.

• کسب سود از طریق تلاش دیگران.

اگر یک قرارداد دارایی یا سرمایه گذاری همه این ویژگی ها را داشته باشد، یک اوراق بهادار است و باید طبق قانون اوراق بهادار در SEC ثبت شود.

در این راستا، SEC چارچوبی را برای تجزیه و تحلیل قراردادهای سرمایه گذاری برای دارایی های دیجیتال ایجاد کرده است که بر اساس این چارچوب، توکن های کاربردی که وظیفه آنها تامین مالی پروژه ای است که شرکت صادرکننده آن مدیریت می کند، دارای این شرایط هستند و به همین دلیل SEC آنها را اوراق بهادار در نظر می گیرد. از نشانه های این دسته می توان به سولانا اشاره کرد. طبق گفته SEC، بنیاد سولانا که این پروژه را مدیریت می کند، در واقع شرکت سهامی عام است که در شرط دوم نامگذاری شده است.

با توجه به مطالب فوق، برخی از تحلیلگران معتقدند که بیت کوین شرط دوم را ندارد زیرا غیرمتمرکز است و هیچ نهادی پشت آن نیست و بنابراین نمی تواند یک اوراق بهادار باشد. این گروه معتقد است که این بدان معنی است که بیت کوین و سایر توکن های مشابه از نظارت SEC مستثنی هستند زیرا اوراق بهادار نیستند و به همین دلیل است که سلطه بیت کوین در ماه گذشته افزایش یافته است. مایکل سیلور، مدیر Microstrategy، که از علاقه مندان به بیت کوین است و شرکت او بیشترین تعداد بیت کوین را در بین اشخاص حقوقی دارد، معتقد است که تنها سکه هایی در بازار باقی خواهند ماند که دارای ویژگی های بیت کوین باشند.

اگرچه بعید به نظر می رسد که بیت کوین از نظارت اشخاص حقوقی خارج شود، حتی اگر خارج از نظارت کمیسیون بورس و اوراق بهادار باشد، اما به طور کلی به نظر می رسد که بازار ارزهای رمزپایه همچنان تحت الشعاع مشکلات مربوط به مقررات در ماه های آینده باشد. در نقاط مختلف جهان، به ویژه در ایالات متحده، و این بازار بسیار نوسانی را در پیش خواهد داشت.

223223

نوشته‌های مشابه