آپدیت iOS 18: یک نوت بوک جدید به آیفون اضافه شد


آپدیت iOS 18: یک نوت بوک جدید به آیفون اضافه شد

بر اساس گزارش های اخیر، یک سیب توسعه یک برنامه یادداشت کاملاً بازطراحی شده برای iOS 18 F. این اپلیکیشن جدید نه تنها امکان اسکن اسناد، ذخیره عکس ها و متن و همگام سازی آنها را در تمامی دستگاه های اپل فراهم می کند، بلکه دارای ویژگی هایی مانند ضبط یادداشت صوتی و ماشین حساب نیز خواهد بود.

بر اساس شایعات منتشر شده، نسخه از iOS 18 یکی از بزرگ‌ترین به‌روزرسانی‌های تاریخ آیفون خواهد بود، به‌ویژه برای مدل‌های جدیدتر مانند آیفون 15، ویژگی‌های مرتبط با هوش مصنوعی را به همراه خواهد داشت. طبق افشاگری‌های اخیر AppleInsider، برنامه محبوب Notes نیز برای رقابت بهتر دستخوش تغییرات اساسی خواهد شد. با مایکروسافت وان نوت

برنامه Notes فعلی قابلیت ذخیره متن، عکس و اسکرین شات و همچنین اسکن اسناد با دوربین آیفون را ارائه می دهد. در iOS 18، برنامه Notes با اپلیکیشن Voice Memo ادغام می‌شود و به کاربران اجازه می‌دهد با کلیک یک دکمه، صدای خود را ضبط کنند. سپس این یادداشت صوتی مستقیماً همراه با سایر محتواها، مانند متنی که محتوای ضبط را توضیح می دهد، در یادداشت قرار می گیرد.

ضبط یادداشت های صوتی از طریق iCloud به طور خودکار با همه دستگاه های سازگار با iPhone، iPad و Mac دارای iOS 18 یا macOS 15 همگام می شود. رابط کاربری این ویژگی با تغییرات جزئی از برنامه Voice Memo اپل تطبیق داده می شود.

اپل همچنین در حال توسعه قابلیتی به نام «یادداشت‌های ریاضی» است که امکان ادغام مستقیم ماشین‌حساب را با برنامه Notes فراهم می‌کند. در حالی که جزئیات دقیق این ویژگی هنوز نامشخص است، AppleInsider معتقد است که مشابه ویژگی مایکروسافت وان نوت، فرمول های ریاضی نیز در آینده می توانند مستقیماً در برنامه Notes شناسایی و محاسبه شوند. جزئیات بیشتر در مورد برنامه جدید Notes و سایر ویژگی‌های جدید iOS 18 احتمالاً در مراسم WWDC در 10 ژوئن فاش خواهد شد.

__ مرجع اخبار فناوری __

نوشته‌های مشابه