آموزش ساخت محتوا در اینستاگرام


امروزه استفاده از شبکه های اجتماعی به ویژه اینستاگرام برای بازاریابی خدمات و محصولات ضروری است. بیشتر مشاغل و مشاغل برای دیده شدن نیاز به شبکه های اجتماعی دارند. یکی از مهم ترین عوامل برای کسب و کار این شبکه تولید محتوا است که باید به درستی انجام شود. با ایجاد محتوای مناسب در اینستاگرام، می توانید علاوه بر جذب مشتریان جدید، مشتریان فعلی خود را قوی تر کنید. برای جذب بیشتر مشتریان خود، به محتوای خلاقانه نیاز دارید. در ادامه این مقاله سعی می کنیم در اختیار شما قرار دهیم تحصیلات تولید محتوا در اینستاگرام اجازه دهید شما را معرفی کنیم و به شما بگوییم که چگونه می توانید کاربران زیادی را با محتوای مرتبط و جذاب به صفحه خود اضافه کنید.

تولید محتوا در اینستاگرام چیست و چقدر اهمیت دارد؟

اکثر کاربرانی که عضو برنامه اینستاگرام هستند هر روز ساعات زیادی را صرف این برنامه می کنند. بنابراین، مشتریان زیادی در اینستاگرام وجود دارند که می توانید با ایجاد محتوای مرتبط، آنها را به دنبال کردن خود تشویق کنید. هرچه محتوای صفحه شما حرفه ای تر باشد، تعامل بیشتری با فالوورهای خود خواهید داشت.

در تولید محتوا در اینستاگرام ابتدا باید هدف خود را مشخص و مشخص کنید تا بتوانید به درستی کسب و کار و مهارت های خود را در معرض دید عموم قرار دهید. ایجاد محتوای بیشتر با مخاطبان، آنها را به مشتریان وفادار تبدیل می کند.

تولید محتوا در اینستاگرام بسیار مهم است

آموزش ساخت محتوای اینستاگرام

برای ایجاد محتوای مناسب در اینستاگرام، به یک برنامه ریزی دقیق نیاز دارید. برای ساخت این نقشه باید قدم به قدم پیش بروید. در زیر به بررسی نکات مهم در این مراحل می پردازیم:

نحوه جذب مخاطب را بیاموزید.

برای این منظور ابتدا باید هدف خود را مشخص کنید و سپس مخاطب خود را بشناسید. همچنین بدون کپی برداری از محتوای رقبای خود الهام بگیرید و ایده های خود را عملی کنید. با بررسی و شناخت رقبای خود متوجه می شوید که چه فعالیت ها و برندهایی مشتریان زیادی دارند و چه فعالیت هایی قبلا انجام نشده است و می توانید از این ایده به عنوان برگ برنده استفاده کنید.

یک تقویم محتوایی داشته باشید.

در این مرحله، باید حضور اینستاگرام خود را به درستی مدیریت کنید و در زمان خود صرفه جویی کنید. در تقویم محتوای خود، نوع محتوایی را که روی آن کار خواهید کرد، مشخص کنید. در هفته چندین نوع محتوا ایجاد کنید یا محتوای ایجاد شده (به صورت پست، داستان، عکس یا ویدیو) را در صفحات مجازی منتشر کنید. علاوه بر این موارد، داشتن زیرنویس و هشتگ کافی ضروری است. به تولید محتوا در اینستاگرام اگر تقویم محتوای دقیق ندارید، در آخرین لحظه و در کوتاه‌مدت محتوای خود را ایجاد و آپلود خواهید کرد. در نتیجه استانداردهای شما به خطر می افتد و نمی توانید محتوای دقیق، حرفه ای و با کیفیت تولید کنید.

تبلیغات زیاد یکی از بدترین آسیب ها به صفحه شماست.

یکی از نکاتی که باید به آن توجه ویژه داشت پرهیز از انتشار آگهی های خسته کننده و منسجم است. معمولا کاربرانی که صفحه شما را فالو می کنند اهمیت چندانی به تبلیغات مستمر نمی دهند و اگر این کار را به طور مداوم انجام دهید، صفحه شما را دنبال نمی کنند. بنابراین بهتر است در تولید محتوای خود ریتم خاصی را در پیش بگیرید و به اندازه کافی محصولات و کسب و کار خود را معرفی کنید تا مخاطب از محتوای شما رضایت بیشتری داشته باشد. حالا که تا حدودی با آموزش ساخت محتوای اینستاگرام هنگامی که با آن آشنا شدید، نکاتی را برای ایجاد محتوای موفق و حرفه ای به شما ارائه می دهیم.

نکات مهمی که باید در مورد آموزش تولید محتوا در اینستاگرام بدانید

برای داشتن محتوای مرتبط و جذاب باید نکات زیر را کاملا رعایت کنید:

 • همکاری صحیح با اینفلوئنسرها یکی از بهترین راه ها برای جذب مخاطب است. یکی از میانبرهایی که می توانید برای رسیدن سریعتر به مقصد خود انتخاب کنید، همکاری با اینفلوئنسرها است. به این ترتیب می توانید با پرداخت هزینه تبلیغات به کسانی که صفحه آنها فالوورهای زیادی دارد با این افراد شریک شوید و آنها صفحه شما را به مخاطبان خود معرفی کنند. در نتیجه افراد زیادی توسط آنها به صفحه شما اضافه خواهند شد.
 • هشتگ ها مهمترین عامل در بازدید از صفحه هستند.
 • زمان مناسبی را برای انتشار محتوای خود انتخاب کنید.
 • نگران لغو فالو کردن کاربران خود نباشید، آنها مخاطبان هدف شما نیستند.
 • می توانید از ابزاری به نام insight استفاده کنید که اینستاگرام هم دارد و رفتار و تعامل فالوورهایتان را به شما نشان می دهد و به شما آمار می دهد.
نکات مهم در تولید محتوا

تولید محتوا در اینستاگرام انواع مختلفی دارد. قابل ذکر است که اینستاگرام نسبت به سایر برنامه ها از جمله توییتر، عکس ها و ویدیوها بازدیدکننده بیشتری دارد. ساختار محتوا در اینستاگرام به 4 دسته تقسیم می شود:

 • پست (عکس یا فیلم)
 • داستان (عکس یا فیلم)
 • TV IG
 • زنده
انواع تولید محتوا در اینستاگرام

معرفی اپلیکیشن های تولید محتوا در اینستاگرام

اکثر مردم از طریق دستگاه های تلفن همراه در اینستاگرام محتوا تولید می کنند و استفاده از برنامه های کامپیوتری برایشان مشکل است. در نتیجه، ساختن محتوا یا پست ها و داستان های مرتبط با تلفن همراه آسان تر است. در آموزش ساخت محتوای اینستاگرام ما شما را با چندین نوع برنامه کاربردی آشنا می کنیم تا بتوانید به راحتی محتوای مرتبط تولید کنید. اکثر این برنامه ها برای ویرایش عکس و فیلم بسیار مفید هستند.


نرم افزار فیلم ساز اینستاگرام


این برنامه ها برای ویرایش عکس استفاده می شوند و دارای ابزارهای مختلفی برای بهبود کیفیت عکس، ویرایش نور و رنگ هستند.

 • ویرایشگر عکس آواتان
 • VSCO
 • دانه برای ریسندگی
 • ADOBE LIGHTROOM
 • LAYOT از اینستاگرام
 • ضمیمه را تایپ کنید
 • سازنده شبکه و مربع
 • INSHOT
 • GOPRO
نمونه ای از برنامه تولید محتوا

آخرین کلمه

در تولید محتوا در اینستاگرام ابتدا باید هدف خود را از تولید محتوا مشخص کنید. امروزه با توجه به اینکه افراد زیادی از اینستاگرام استفاده می کنند، برنامه ای مناسب برای ارائه کسب و کار و حرفه شما به دیگران تلقی می شود. همچنین می توانید از اپلیکیشن ها و سایت های زیادی برای داشتن محتوای جالب استفاده کنید. یکی از راه های جذب مخاطب، علاوه بر ایجاد محتوای مرتبط، تعامل با اینفلوئنسرها است. کار دیگری که برای جذب مخاطب باید انجام داد، هشتگ و کپشن مناسب است.

نوشته‌های مشابه