آغاز واردات خودروهای برقی به کشور تا ابتدای تابستان 1403


آغاز واردات خودروهای برقی به کشور تا ابتدای تابستان 1403

در جدیدترین مصاحبه حسن کریمی، سرپرست پروژه خودروهای برقی وزارت صنعت و معدن، ۲۵۰۰ خودرو و تاکسی برقی از گمرک ترخیص شده و تا سه ماه آینده به صورت رسمی راه اندازی می شود. وی افزود: بین 8 تا 10 هزار اجاق برقی طی سه ماه آینده به خریداران تحویل خواهد شد.

یکی از دلایلی که دولت تصمیم به واردات خودروهای برقی گرفت بحث ذخیره انرژی است که بر اساس برآوردهای لازم سالانه 8 تا 10 هزار لیتر بنزین صرفه جویی می شود و می توان از انرژی های تجدیدپذیر برای تامین انرژی خودروهای جدید استفاده کرد. چنین گزینه ای برای بنزین دارند.

وی بیان کرد: اگر قرار باشد با سوخت های فسیلی برق تولید کنیم، می توانیم منبع آلودگی را به خارج از شهرها منتقل کنیم و تاکسی ها در شهر آلودگی تولید نکنند.
مجری طرح خودروهای برقی وزارت صنعت معدن و تجارت گفت: در اینجا باید به تاکسیرانی یارانه و کمک پرداخت کنیم و دولت بخشی از سود حاصل از پس انداز را به صورت رایگان به تاکسیرانی می دهد.

حسن کریمی همچنین افزود: بیشتر مردم خواستار خودروهای وارداتی هستند و وزارت حراست نیز در نظر دارد با واردات خودروهای برقی و همچنین راه اندازی جایگاه های شارژ خودرو، این روند را بهبود بخشد. علاوه بر این با ورود خودروهای برقی در شهرها شاهد کاهش آلودگی محیط زیست نیز خواهیم بود که علاوه بر رفع آلودگی شاهد افزایش کیفیت خودروهای عمومی خواهیم بود.

باید منتظر تحویل این خودروها به ناوگان عمومی و استفاده خریداران در سطح باشیم تا ببینیم عملکرد این نوع خودروها در ایران چگونه خواهد بود.

__ مرجع اخبار فناوری __

نوشته‌های مشابه