آرایشگری‌ در‌ ایتالیا‌ | بهترین روش مهاجرت به ایتالیا برای شغل آرایشگری
تاریخ بروزرسانی : 2024-03-12


گردآوری :


اشتراک گذاری :به‌هر دلیل که باشد، اگر در زمینه زیبایی بانوان یا آرایشگری فعالیت می‌کنید، مهاجرت به ایتالیا می‌تواند منجر به درآمد بالا شود. روش‌های مختلفی برای این مهاجرت و حرفه در ایتالیا وجود دارد که باید با آن‌ها آشنا شوید.

مهاجرت از طریق کار و دریافت ویزای کاری یکی از رایج‌ترین روش‌ها برای متقاضیان است. در این بین ایتالیا با برخورداری از زیرساخت‌های مناسب برای صنعت مد و زیبایی، همه‌ساله طیف متنوعی از آرایشگران بین‌المللی را پذیرش می‌کند. فرقی نمی‌کند در زمینه زیبایی بانوان فعالیت می‌کنید یا یک آرایشگر آقا هستید، با مهاجرت به ایتالیا، می‌توانید درآمد بسیار بالایی را به دست بیاورید. با این‌حال روش‌های مختلفی برای مهاجرت و آرایشگری در ایتالیا وجود دارند که برای اقامت در این کشور، باید به طور کامل با آن‌ها آشنا باشید.

بازار کار آرایشگری‌ در‌ ایتالیا‌

کشور ایتالیا از جمله مهاجرپذیرترین کشورهای اروپایی است که بسترهای مناسبی را برای پذیرش آرایشگران به وجود آورده است. مهاجرت از طریق اخذ ویزای کاری در این کشور نه تنها امکان‌پذیر است؛ بلکه فرصت‌های شغلی بی‌نظیری را برای شما به وجود می‌آورد. با توجه به اهمیت صنعت مد و زیبایی در این کشور، متقاضیان می‌توانند از طریق تحصیل رشته آرایشگری در ایتالیا یا اقدام برای دریافت ویزای کاری، در مراکز زیبایی شهرهای بزرگ این کشور فعالیت کنند.

از سوی دیگر ایتالیا به‌عنوان قطب اول صنعت مد در جهان شناخته می‌شود. فستیوال‌ها، گالری‌ها و رویدادهای جهانی متعددی در فصول مختلف برای صنعت مد در این کشور برگزار می‌شوند. اخذ ویزای کار آرایشگری یا تحصیل در رشته آرایشگری‌ در ایتالیا، این امکان را در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد که بتوانند آینده شغلی خود را در چهارمین اقتصاد برتر اروپا تضمین کنند.

درآمد آرایشگری‌ در‌ ایتالیا‌

به‌طورکلی در ایتالیا سه سطح آرایشگری وجود دارد که عبارت‌اند از:

  • مبتدی: با درآمد حدود ۱۶,۰۰۰ یورو در سال
  • متوسط: با درآمد حدود ۱۹,۰۰۰ یورو در سال
  • حرفه‌ای: با درآمد بیش از ۲۲,۰۰۰ یورو در سال

طبیعتا هر چه تجربه و دانش شما در زمینه آرایشگری بالاتر باشد، شانس فعالیت در سالن‌های زیبایی بزرگ‌تر و افزایش درآمد ماهانه بیشتر است.

بهترین روش مهاجرت به ایتالیا برای شغل آرایشگری

برای شروع فعالیت آرایشگری در ایتالیا، متقاضیان می‌توانند از طریق دو روش اقدام کنند:

  • دریافت جاب‌آفرهای رسمی از موسسات زیبایی ایتالیا، درخواست ویزای کاری و اخذ اقامت دائم یا موقت
  • تحصیل در ایتالیا و کسب‌ تجربه و کارآموزی همزمان.

با توجه به بسترهای شغلی مناسب در ایتالیا پس از تحصیل در این کشور، پیشنهاد بیشتر موسسات مهاجرتی اقدام برای اخذ ویزای تحصیلی و شروع یادگیری مهارت‌های آرایشگری در دانشگاه‌های این کشور می‌باشد. با توجه به تقاضای بالای موسسات زیبایی ایتالیا به نیروهای انسانی و آرایشگران مجرب، دانشجویان می‌توانند پس از پایان فارغ‌التحصیل خود در دانشگاه‌ها، عضویت این مجموعه‌ها را به دست بیاورند و متناسب با تجربه خود دستمزد خوبی را دریافت کنند.

یکی از مزایای فوق‌العاده کشور ایتالیا برای علاقه‌مندان به تحصیل در رشته آرایشگری در این کشور، امکان تحصیل بدون داشتن مدرک زبان است. البته این موضوع به معنای عدم نیاز تسلط به دانش زبان نیست؛ بلکه بسیار از دانشگاه‌های ایتالیا فرصت‌های مناسبی را به وجود آورده‌اند تا دانشجویان بین‌المللی بتوانند بدون نیاز به مدرک زبان در این کشور تحصیل کنند. شما می‌توانید برای اطلاع کامل از فرایند پذیرش دانشجویان آرایشگری در ایتالیا بدون نیاز به مدرک زبان، مقاله تحصیل در ایتالیا بدون مدرک زبان را مطالعه کنید.

کدام شهرهای ایتالیا بیشترین تعداد آرایشگر را دارند؟

زیرساخت‌های لازم و تقاضا برای انجام خدمات زیبایی برای آقایان و بانوان در شهرهای بزرگ ایتالیا تقریبا یکسان است و شما می‌توانید بر اساس توانایی‌های خود، تعداد زیادی از شهرهای این کشور مانند: فلورانس، ونیز، میلان، رم و بولونیا را برای اقامت موقت یا دائم انتخاب کنید.

جمع بندی در مورد آرایشگری در ایتالیا

آرایشگری در ایتالیا فرصت مناسبی برای علاقه مندان به این حرفه است چرا که آنها می توانند درآمد نسبتا مناسبی را بسته به میزان تجربه و تخصص خود کسب کنند. بهترین راه برای شروع آرایشگری در ایتالیا نیز تحصیل در موسسات آموزشی این کشور است چرا که به شما کمک می کند با داشتن مدرک معتبر موفقیت بیشتری در بازار کار کسب کنید.نوشته‌های مشابه